Nedostala jsem se na střední

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.19 08:21
Nedostala jsem se na střední

Ahoj letos jsem dělala přijímačky na Střední zdravotnickou školu v Praze, bohužel mě nepřijali ani na jednu. Bojím se to strašně říct rodičům prosím poraďte má cenu dávat odvolání, když jsem 17.pod čarou? Jak mám postupovat co mám dělat? Když si najdu jinou školu mám jim napsat email nebo radši zavolat? Poradili byste mi prosím co jim mám napsat do emailu? Chci aby to vypadalo aspoň trochu originálně…a jak už jsem řekla bojím se to říct rodičům a zároveň se strašně za sebe stydím… prosím poraďte mi

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 12421 příspěvků 01.05.19 08:25

Odvolání určitě podej. Zkus si najít nějaký vzor na netu. A proč se to bojíš říct rodičům? Že se občas něco nepovede, to se přece může stát. Přetlak na střední školy je poměrně velký. a kor s omezením, že si můžeš dát jen dvě přihlášky. Rodiče by ti s tím určitě pomohli a podpoří tě a vymyslí s tebou další postup. Případně ještě mě napadá, zda nemáte na škole výchovného poradce, který pomáhá s výběrem střední školy. Myslím, že ho má každá škola, možná se ta pozice jinak jemnuje. Ten by taky mohl mít zkušenost, jak nejlépe postupovat.

iPodPrd
Kecalka 305 příspěvků 01.05.19 08:33

Určitě odvolání, 17 lidí - to není nereálné ;) Jestli se to bojíš říct rodičům, tak zkus aspoň ve škole nějakou oblíbenou učitelku, buď tě dovede za poradkyní, nebo ti pomůže sama. Ani jsem nevěděla, že se podávají zas už jen dvě přihlášky, my jsme byli první ročník se třema…

Deninda95
Povídálka 27 příspěvků 01.05.19 08:35

Odvolání podej Já byla 15. pod čarou na Zdravku. Mam ji par let hotovou :relaxed:

sagina
Echt Kelišová 7945 příspěvků 01.05.19 08:36
@Anonymní píše:
Ahoj letos jsem dělala přijímačky na Střední zdravotnickou školu v Praze, bohužel mě nepřijali ani na jednu. Bojím se to strašně říct rodičům prosím poraďte má cenu dávat odvolání, když jsem 17.pod čarou? Jak mám postupovat co mám dělat? Když si najdu jinou školu mám jim napsat email nebo radši zavolat? Poradili byste mi prosím co jim mám napsat do emailu? Chci aby to vypadalo aspoň trochu originálně…a jak už jsem řekla bojím se to říct rodičům a zároveň se strašně za sebe stydím… prosím poraďte mi

nepanikař, nádech, výdech, nádech… velmi často ti z čela tabulky se dostanou na obě vybrané školy, takže logicky na té jedné uvolní místo. nevím, jestli se zrovna uvolní místo na té tvojí škole, ale každopádně na obě vybrané školy PODEJ ODVOLÁNÍ. respektive tedy odvolání musí podat rodiče, protože předpokládám, že jsi neplnoletá. je potřeba jednat rychle, protože odvolání se podává do tří pracovních dní od doručení rozhodnutí. rozhodnutí o nepřijetí se posílá poštou, ale na některých školách je možnost se domluvit, že si rozhodnutí vyzvedneš osobně nebo ti aspoň řeknou číslo jednací, takže ho můžeš podat hned.

zároveň s odvoláním sleduj stránky dalších škol, jestli nebudou vyhlašovat druhé kolo přijímacího řízení. některé kraje mívají i centrální přehled volných míst pro další kola, ale nevím, jestli a kde je má Praha. pokud bys ani na jedné škole neuspěla s odvoláním, můžeš se přihlásit na jinou školu právě ve druhém kole. a další možnost je se ve druhém kole nedržet Prahy a kouknout se i na mimo pražské školy s intrem, ty často nebývají tak obsazené. školy bych kontaktovala asi telefonicky nebo způsobem uvedeným na stránkách.

ale rozhodně začni odvoláním. a rodičům to určitě řekni, jako neplnoletá stejně potřebuješ jejich spolupráci s podepisováním dokumentů. hele, mně šla holka na střední loni. sice jsem si byla jistá, že se dostane… ale jeden nikdy neví, takže jsme měli i záložní plán se školou, která v minulých letech pravidelně vyhlašovala další kola. kdyby se nedostala, hlavu bych jí neutrhla.

maja45
Kecalka 145 příspěvků 01.05.19 08:42

Rodičům to řekni, není to žádná ostuda a pomůžout ti situaci řešit a najít třeba jinou školu. Odvolání podej, určitá šance tady je…tak ti držím palce

Sany80s
Kelišová 7319 příspěvků 01.05.19 08:51

Klid, 17. pod čarou není tak zlé. Vezmi si, kolik lidí se na nějakou školu dostalo a nenastoupí, Napište odvolání a mezitím zkus zjistit, jaké další školy budou mít volno.
Ale myslím si, že na odvolání se dostaneš.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 01.05.19 08:57

Moc nechápu to “bojím se to říc rodičům”. Vždyť výsledky přijímaček se doručují k rukám zákonnného zástupce nezletilého žáka. Stejně tak odvolání nemůže dítě podat samo, pokud není zletilé.

_.Emilyyy
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 01.05.19 09:02

@Jahru Tak zatim je to asi jenom na stránkách skoly, ze je nepřijata ne?
A za par dnů by me prijit dopis..

Evkad
Kecalka 149 příspěvků 01.05.19 09:19

U nás na středních školách pokud berou 60 lidí (2 třídy), kolikrát berou i třicátého pod čarou. Navíc i při odvolání se může stát, že se někdo odvolá na dvě školy a poté ho na obě vezmou, takže pak se opět uvolní další místo, takže bych neházela flintu do žita.
Stáhni si na netu vzor odvolání (u nás jsou i vzory u jednotlivých škol) a podej ho co nejdříve - klidně i osobně na škole, kde jsi dělala přijímací zkoušky.

vokishka
Extra třída :D 14322 příspěvků 01.05.19 09:40
@_.Emilyyy píše:
@Jahru Tak zatim je to asi jenom na stránkách skoly, ze je nepřijata ne?
A za par dnů by me prijit dopis..

tak ten rodič se snad podívá i tam, ne? Vždyť to číslo dostal on.

vokishka
Extra třída :D 14322 příspěvků 01.05.19 09:41
@Evkad píše:
U nás na středních školách pokud berou 60 lidí (2 třídy), kolikrát berou i třicátého pod čarou. Navíc i při odvolání se může stát, že se někdo odvolá na dvě školy a poté ho na obě vezmou, takže pak se opět uvolní další místo, takže bych neházela flintu do žita.
Stáhni si na netu vzor odvolání (u nás jsou i vzory u jednotlivých škol) a podej ho co nejdříve - klidně i osobně na škole, kde jsi dělala přijímací zkoušky.

To fakt takhle nefunguje, odvolání musí podat rodič, rozhodně ne dítě.

_.Emilyyy
Zasloužilá kecalka 807 příspěvků 01.05.19 09:41
@vokishka píše:
tak ten rodič se snad podívá i tam, ne? Vždyť to číslo dostal on.

Tak asi zřejmě se tam nepodivali

juliettee
Ukecaná baba ;) 2106 příspěvků 01.05.19 09:41

Ahoj, hlavně klid :kytka: rodičům se neboj to říct, určitě bude lepší když jim to řekneš sama, než když se to potom dozví odněkud sami. A zároveň jim řekni, že bys chtěla podat odvolání, určitě ti s tím pomůžou :) 17. pod čarou není tak moc, ještě pořád máš reálnou šanci se tam dostat. A když ne, tak určitě najdete jinou školu. Nemáš se za co stydět, víš kolik lidí se na tu zdravku hlásí? Určitě hodně :) jsou horší věci než se nedostat na školu :) ale věřím tomu že se nakonec dostaneš ;)

Luska
Kecalka 355 příspěvků 01.05.19 09:44

Dcera byla první pod čarou. Nikdo se neozval. Odvolávat se neměla. Jen poslat, že má o školu dál zájem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama