Nejde nám pasení koníčků

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tutyn
Nováček 7 příspěvků 22.01.19 10:11
Nejde nám pasení koníčku

Zdravím, chtěla jsem poprosit o radu a zároveň o pomoc. Mám skoro 4 měsíční holčičku a bohužel neumí pást koníčky, hlavičku chvilinku udrží tak nějak nad zemí, ale pak ji začne padat do pliny a ruce neudrží pod hlavičkou a dává je od těla jako letadlo a pak se houpe ma bříšku. Nevím jak správně to vysvětlit, ale snad to k pochopení je.
Vydrží to tak cca 2minuty a pak se začíná vztekat a řvát.
Ručičky ji dáváme do toho trojúhelníku pod bradou jak má mít, ale moc dlouho tam ty ruce neudrží a dává je od těla :-(.
Vůbec nevím jak trénovat dal, aby ji to bavilo a zaujalo. Na hračky vůbec nereaguje, nezajímají je. Zajímá ji, když už tak okolí, ale jen na par sekund, pak to vzdává a hlava padá dolů. :nevim: :nevim: :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 1 inzerát 22.01.19 10:20

Zkus ji tam ty ruce držet. Ne jen nastavit a pustit. Taky někdy pomáhá hladit po zádech od hlavy k zadku. Nam se osvědčilo i dávat syna na břicho na gauč a já jsem si sedla na zem před něj. On tak nemusel koukat tak moc nahoru, když jsem byla vlastně pod ním. A taky ho ty moje blbiny zajímaly víc, než hračky. Postupně potrenoval svaly a pak už nebyl problém.

Denina01
Kecalka 488 příspěvků 22.01.19 10:23

U obou holčiček mi pomohlo dávat je na balón. Přidržet je za zadeček a pohybovat do stran :)

Lekninka91
Extra třída :D 10527 příspěvků 22.01.19 10:32

cvičení na míči je na pasení fajn..

Kaci89
Kecalka 402 příspěvků 22.01.19 10:34

Syn od sestrenice tohle delal,to „letadlo“ a museli cvicit vojtovku.co ti na to rekla dr??

zuzikka
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 12 inzerátů 22.01.19 10:36

Fyzioterapeutka mi doporučila mu ty ruce zafixovat za lokty a nebo ho chytit oběma dlaněma pod hrudníček a pomáhat mu nadzvedávat a zase pouštět, aby musel na těch rukách chvilku vydržet. To nám pomohlo dost.

Kukacka123
Závislačka 3095 příspěvků 22.01.19 10:38

Zkus to rict dr ;) my i diky komplikacim u porodu byli na neurologii a tam nasi male zjistila povolene brisni svaly, taky byla linejsi past…tak nam poradila par cviku, ani na rehabce jsme nebyli - nejake noseni, polohovani a tak a krasne se to srovnalo a pak jsme byli uz jen na kontrole a dochazet tam nemusime ;) radsi at na vas nekdo mrkne, nez neco zanedbat ;)

7.straka
Kecalka 468 příspěvků 22.01.19 10:39

Domluv se s pediatrem, ať malé napíše fyzioterapii. Pár týdnů cvičení a bude všechno v cajku. Fyzioterapeut ti všechno ukáže správně, určitě lepší než se pokusit něco vyčíst na webu, i když to holky myslí dobře.

zuzikka
Zasloužilá kecalka 949 příspěvků 12 inzerátů 22.01.19 10:52

@7.straka má pravdu. Fyz. je na to specializovaný, Dr. neví všechno. Ukáže ti i jak s dítětem správně manipulovat. Mě dával malý ruky do letadla prý proto, že jsem ho špatně nosila a držela.

MaryJackie
Kecalka 222 příspěvků 5 inzerátů 22.01.19 13:33

Ja jsem jela podle tehle stranky. A i kdyz se na gauc pry nema davat, protoze je mekky, tak ja davala a sedala si pred nej na uem. A bylo to lepsi.

https://www.modrykonik.cz/…tete/paseni/

Layana
Stálice 95 příspěvků 24.01.19 20:11

Zkus to bez plenky malý když má plenky tak mu jde pasení také mnohem hůř a plácá se přesně jak píšeš

Layana
Stálice 95 příspěvků 24.01.19 20:12

A také mu to jde lépe jen na hrací dece, prostě na tvrdém

Tutyn
Nováček 7 příspěvků 25.01.19 07:58

@Layana : určitě zkusime bez plenky, děkuji.
Jinak uvidím co nám řekne doktorka při 4 měsíční kontrole.
Jinak to u nás vypadá takto..
Jsem z toho i zoufalá, že to malé nejde i když ji pomahame. :nevim: :zed: :nevim:

Tutyn
Nováček 7 příspěvků 25.01.19 08:00

Pokud to nepůjde tak nás čeká Fyzioterapie :oops: :(

Kukacka123
Závislačka 3095 příspěvků 25.01.19 09:34

@Tutyn nam na neurologii rikala porad rovnat rucicky, neunavne a i kdyz se bude zdat, ze to vysledky nema, neni to hned a nejde to vzdavat…dej tomu nekolik dni…mala nam pak asi po tydnu pasla ukazkove ;) a zkus dat na kraj stolu (to chce, aby jeden hlidal) a sedni na bobek pod miminko, bude na tebe chtet koukat (to nam radila a pomahalo, davala jsem ale na tvrdy gauc, na stul jsem se bala, aby se „neklovla“ nosankem) ;) jinak fyzioterapie neni zadne drama…kamaradka chodila s malou a neskutecne se zlepsila za chvili…lepsi chvilka cviceni a pokrok, nez aby se mimco trapilo a nijak neposouvalo ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >