Svatba během šestinedělí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nikča94
Kecalka 151 příspěvků 21.01.19 08:39
svatba během šestinedělí

Ahoj všem.
Dnes jsem 11+0tt a termín porodu vychází na 12.8.2019
Před Vánoci se zasnoubil můj bratranec s nejlepší kamarádkou a měli bysme jim jít s přítelem za svědky. Svatba je ale 14.9.2019 (takže ještě v šestinedělí) a já váhám, zda to nezrušit. Kromě obřadu bude celá svatba venku. A bude tam cca 40 lidí a to převážně jen rodina.
Já jsem názoru, že mimčo bude na čerstvém vzduchu a je to pro něj lepší než být zavřený doma. Samozřejmě jsem se setkala i s názory, že jsem nezodpovědná a měla bych vše zrušit a být doma. Během obřadu by pohlídala moje mamka (babička) a nabídla se, že kromě kojení atd. by se klidně postarala.
A já pořád váhám jestli to nezrušit. Na druhou stranu odjet můžeme kdykoliv a jiné matky chodí s dětmi po obchodech hned po narození. Také samozřejmě záleží na počasí. Pokud by pršelo, tak bysme šli na obřad a domů.
Chtěla bych slyšet názor někoho nezaujatého a někoho, kdo už třeba děti má.

Moc děkuji :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
stinga
Kelišová 5102 příspěvků 3 inzeráty 21.01.19 08:42

@Nikča94 jejda nic neruš a užij si svatbu, máš to zajištěné a promyslené dobře , kdo a proč ti někdo říká, že jsi nezodpovědná?

ntkv
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 21.01.19 08:43

Asi uvidíš jak se budeš cítit ty až v tom šestinedělí, to za tebe nikdo neodhadne. Já pokud si vzpomínám, bych na to asi neměla ani myšlenky.
Ale proč ne, bude teplo, mimino to když bůh dá prospí. A nebo jít jim to odsvědčit a domů, určitě zvládneš.

a12
Vesmírná mluvilka 34532 příspěvků 21.01.19 08:44

Moje segra byla na svatbe cca 14 dni po porodu i s mimcem ;) ale taky záleží jak se budes ty citit, to ti tady nikdo nepovi :)

Helca83
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 21.01.19 08:45

@Nikča94 Z nadpisu dotazu jsem si nejdriv myslela ze pujde o Tvou svatbu :mrgreen: Ted bych nic nerusila a az budes oznamovat rodine tehotenstvi, bratranci bych se omluvila ve smyslu, ze s tim prozatim pocitas, ale ze se muze stat cokoli a kdyby se to nehodilo, tak neabsolvujes svatbu celou…to snad pochopi; jednak nikdo nevi, jake pocasi a okolnosti budou v zari, jednak ani Ty nevis jak se Vam s miminkem bude darit - muzes byt uplne OK, ale taky KO z noveho rezimu, nevyspani atd :mavam:

lucielorenc
Kecalka 450 příspěvků 7 inzerátů 21.01.19 08:47

Já bych řekla, že nejde ani tak o účast na svatbě, ale spíš jestli to není velké sousto jít za svědky. Můžete třeba 2 týdny přenášet a tak by jste byla dva týdny po porodu, Já třeba jsem už dva týdny po porodu i fungovala, ale vzhledem k tomu, že jsem byla hodně šitá, tak třeba dlouhá procházka, nebo dlouhé stání bylo na mě znát ( skoro měsíc jsem seděla na kruhu ). Takže těžko říct, záleží co všechno bude mít svědek na starosti a co vše se od něj čeká. Jestli jen to, že se podepíše, nebo jestli i tak nějak dohlíží na vedení zábavy na svatbě. Co se týče miminka, tak já mám takový názor, že nejlépe je mu u maminky a to jestli maminka s ním dřepí doma, nebo chodí po výletech je mu upřímně jedno …hlavně, že je máma po ruce ;)

Nikča94
Kecalka 151 příspěvků 21.01.19 08:50

@stinga šlo hlavně o některé členy rodiny, které mají zažité to, že v šestinedělí se nesmí NIKAM! :D Že nebude miminko naočkované, nebude mít imunitu atd. Já si zase myslela, že kojené mimčo má imunitu skrz matku.
Já si taky nemyslím, že bych to malé nějak ohrožovala či co. Proto jsem chtěla radu od někoho, kdo už děti má a jaký pohled na to mají oni.
Ono když člověk jde s mimčem k dr na kontrolu a je tam určitě víc bacilů než v přírodě.
Ano, samozřejmě vím, že můžu i já být komplet sešitá a budu ráda, že zvládnu obřad, případně chvíli tam pobudem a pojedeme domů. Ale to vše je ve hvězdách.
Na mém stavu ani tak nezáleží, je to nejlepší kamarádka a on je můj bratranec, takže i kdybych se měla zmáčknout, tak bych tam chtěla být - nehledě na pomoc mamky, přítele atd. Šlo mi hlavně o to, jaký pohled máte na to malé a celý den někde venku na svatbě.

Gerberka
Závislačka 3226 příspěvků 21.01.19 08:50

Ahoj, podle mě řešit něco takového je velice předčasné….pro mě by byla naprostá priorita donosit v pořádku miminko, porodit, aby bylo zdravé…a ne řešit, jestli budu nebo nebudu na bratrancově svatbě.

Já nejdřív - podle názvu diskuze - myslela, že máš vlastní svatbu naplánovanou na šestinedělí – a ne že máš jít na nějakou cizí….Teprve seš v 11. týdnu, to je s odřenýma ušima za tebou první 3 měsíce….Jestli budu nebo nebudu za víc než půl roku na něčí svatbě, bych vůbec neřešila…ale je to jenom můj názor.

Bratrance bych moc poprosila, jestli by si nezajistil jiné svědky - času je na to dost

Já teda osobně byla z prvního mimča tak vykulená a nemohla si zvyknout, že jsem ani nevyšla z domu - minimálně dva měsíce, ale asi jsem extrém…s druhým dítětem to už bylo lepší…

Uživatel je onlineOplatečka
Ukecaná baba ;) 1494 příspěvků 21.01.19 08:51

Tak přinejhorším to odsvědčíš a půjdeš domů, to každý pochopí že jsi šestinedělka..Jen bych se domluvila s budoucími manželi na ,,náhradníkovi" kdyby nedejbože byly nějaké komplikace (zánět prsu provází i čtyřicetistupňové horečky).Co se týče mimča tak tam s ním nebudete jistě do noci, jen si pohlídáš aby ti přiopilí svatebčané v dobré vůli neprskali do kočárku, znáš ty strejdy :D My chodili ven v létě s dvoukilovým mimčem i na zahradky restaurací, venku je venku..

Nikča94
Kecalka 151 příspěvků 21.01.19 08:52

@lucielorenc jako po svědcích se toho od nás moc nečeká. Jde spíš o mě, jako svědkyni nevěsty a to jezdit vybírat šaty a to chceme stihnout cca do června, dokud budu celá a relativně pohybu schopná :D
a máme připravených pár her, při kterých by mě opět případně nahradila má mamka :)

ugluk
Hvězda diskuse 44683 příspěvků 21.01.19 08:53

Nerušila bych to, zvlášť ne takhle dlouho dopředu. Respektive nerušila bych účast, ale poprosila bych, že sice beru jako velkou čest nabídku jít za svědka, ale vzhledem k okolnostem ať si místo tebe najdou někoho jiného, minimálně do zálohy. Nevím, co od svědka očekávají oni, ale dost ženských má svědkyni jako pravou ruku, co jim pomáhá ať už se samotnou organizací svatby, tak pak na svatbě samotné. Takže aby počítali třeba jen s tím podpisem, popř. že může dojít k okolnostem, kdy bys nedorazila vůbec. Netušíš, jak budeš prožívat těhotenství, jaký bude porod, jaké bude miminko a budete se spolu sžívat, jaké bude nakonec počasí… Ale určitě bych takhle dopředu nerušila účast, jen ať s tebou pak nepočítají na jistojisto a s nějakými „velkými výkony“. Možná přijdeš zcela vyčerpaná jen na obřad, možná si to celé hezky užiješ do půlnoci s mimčem celou dobu spícím v kočárku pod stromem. Neplánuj, uvidíš a vyplyne to.

Nikča94
Kecalka 151 příspěvků 21.01.19 08:55

@Oplatečka samozřejmě budeme chtít, aby kontakt mimča s okolím byl co nejmenší. Takže maximalně kouknout, povozit a pryč :) Nebudeme ho nechávat chovat každého, kdo projde kolem :)
A i když vím, že je to ještě daleko a může se ledacos stát, tak jsem chtěla jen slyšet názor ostatních. :)

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 3 inzeráty 21.01.19 08:57

Dítěti to bude fuk, tím bych se vůbec nezabývala, ale spíš jak bude tobě. Já jsem se v šestinedělí nikam na větší akce nevrhala - očistky, hormony rozházený všemi směry, takže vysoký tlak, bušení srdce, ve dne zimnice, v noci nekonečné pocení, jizva po císaři mě z toho všeho trápila tak asi nejmíň :mrgreen: Jako zvládla bych to, ale velmi intenzivně by se mi do toho nechtělo. Tři týdny po porodu jsem musela zpátky do školy na zkoušky a tak, a byť to bylo na hodinu, bylo to hrozný. Takže bych to zrušila, s tím že když se budu cítit dobře, tak dorazím jen jako host :-)

stinga
Kelišová 5102 příspěvků 3 inzeráty 21.01.19 08:57

@Nikča94 tak co se týče miminka, tak tomu určitě část zářijového dne strávená v kočárku venku nijak neuškodí, a jak píšeš na kontroly k dr se musí, a tam v čekárně mimi svlékáš a bacilů je tam hafo, ale miminka na to opravdu neumírají, mají imunitu z kojení :) , opravdu spíš záleží na tobě, jak se budeš cítit, ale i kdybys byla po cs, tak bys to už asi zvládla

ElucaK
Kecalka 265 příspěvků 21.01.19 08:58

O miminko bych se nebala. Pokud bude zdrave, tak mu bude uplne jedno, kde je, hlavne ze bude mit po ruce maminku. Za sebe ale muzu rict, ze bych to nezvladla se sebou. Byla jsem do tydne fit po fyzicke strance, ale chytly me necekane takove deprese, ze neci svatba by bylo to posledni, co by me zajimalo. Vubec jsem s nicim takovym nepocitala. Myslela jsem, ze po porodu, uz bude vsechno krasne jen nevyspale a muj stav me velice prekvapil. Sdelila bych tve obavy novomanzelum vcas, at maji pripadne nejaky zalozni plan. Pokud budes fit a mimco zdrave, tak si uzij svatbu naplno, aspon prijdes na jine myslenky :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >