Nejtěžší období s dvojčátky?

3.2.16 08:20

Nejtezsi obdobi s dvojcatky?

Ahoj, rada bych se zeptala maminek dvojcatek, jake bylo pro ne nejtezsi obdobi. Zvlaste maminek, ktere se staraji sami, bez pomoci babicek a pribuznych. Moje dvojcatka budou mit 6 mesicu, zacatky byly tezke, ale ted celkem pohoda. Jsem zvedava, jake to bude az zacnou lozit, chodit, behat… Jako au pair jsem se starala o 15 mesicni dite… A mam docela strach jak sama zvadnu dve :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19215
3.2.16 08:39

Rekla bych, ze sis sama odpovedela.
Nicmene zalezi na temperamentu deti, nekteri jedinacci jsou narocnejsi nez klidna dvojcatka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
3.2.16 08:44

Ono se to opravdu dopředu nedá říct.

Určitě jsou vždycky těžké začátky, než se rozkojíš, než se zaběhne nějaký režim. Pokud děti aspoň trochu slušně spí, tak se to pak dá. Až se začnou hýbat a všude lézt, je to sice náročnější fyzicky, protože je musíš hlídat a chránit a zabavovat jim nebezpečné předměty, jenže zase je to daleko větší legrace, jak už děti reagujou, začínají mluvit.

Obecně pro mě bylo vždycky nejhorší období od cca 8-10 měsíců do roka a půl. Jak už se hýbaly, ale ještě neměly rozum. Pak jak to směřuje ke druhým narozeninám, tak se to začalo zlepšovat a čím jsou starší, tím je to pro mě lepší. Ty to ale můžeš mít fakt úplně jinak. A hlavně to vždycky záleží na tom, jak jsou děti zdravé a jak rostou zuby a tak, takové problémy se můžou vyskytnout vždycky a zvlášť pro maminku, která je na to sama, to může být záhul.

Nejlepší, co můžeš udělat, je zbytečně to dopředu neřešit, pokud to teĎ zvládáš, tak potom to budeš zvládat taky, zjevně jsi šikovná maminka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
3.2.16 08:45

Jednoznačně začátek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22842
3.2.16 08:53

Ségra s dvojčatama říkala, že po třetím roce se to začalo zlepšovat :lol: Hlavně tím, když šly do školky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
3.2.16 08:56

Prvni dva mesice, pak obdobi nemoci je taky masakr urcite do tech 2 let… Nasim dvojcatum je 18m a je to celkem pohoda, jen nemaji moc pud sebezachovy, tak je to narocnejsi v tomhle smeru, ale jinak uz celkem v klidu.
Neboj, to zvladnes, neplas se zbytecne dopredu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58614
3.2.16 09:02

@fragola já miluju to Tvoje klid :mrgreen: :hug: mi stačilo dvojčata jednou hlídat - každé fičelo jinak, žádný pud sebezáchovy atd :mrgreen: ot - mimču se nechce či jak? :kytka:
@MinnieMay kámoška má dvojčata, nejhorší začátek - než si zvykla a pak období růstu zoubků - cca rok až rok a půl, kdy holky začaly chodit atd.. to bylo šílený. Od té doby fakt pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
3.2.16 09:05

Tak, tak, najťažšie sú prvé týždne - mesiace. Potom, keď už deti majú režim, je to úplne o inom. Naši majú teraz 2 roky aj kúsok, a sú to malé vrtule :lol:, ale inak v pohode :) Treba si to v byte, resp. v detskej trochu uspôsobiť a pod. (to už poznáš sama) a ide to ;)
My sme mali dlho aj veľkú ohrádku, tú už teda dávnejšie nemáme, ale neviem si to bez nej predstaviť, keď boli menší.
@fragola :mavam:, ako sa máš, ešte nič? 2 v jednom stále? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
3.2.16 09:08

@martina.se A tak co plasit, kdyz to mam doma, jsem zvykla, vratit to nejde, jit to musi… :)
Mrnous se uz narodil, zmakli jsme to v pondeli vecer, 4100g/54cm :)

Příspěvek upraven 03.02.16 v 09:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58614
3.2.16 09:10

@fragola tak to gratulka :palec: :palec: zase takový kousek.. jak Ty to děláš :mrgreen:
Jinak víš jak, pro mne šílená přestava, Ty to bereš s ledovým klidem, to je prostě pohoda :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24840
3.2.16 09:13

@martina.se Dekuji, jsem rada, ze je to za nami a uz se tesim domu na ten klid :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19184
3.2.16 09:17

@fragola Gratuluji :kytka:.. Jestli je to kluk (usuzuji ze slova mrňous :mrgreen: ) tak vám to vychází fakt přesně 3 kluci, 3 holky a 3 kluci 8o :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58614
3.2.16 09:18

@fragola :mrgreen: tohle prostě můžeš napsat jen Ty :lol: tak ať vás brzy pustí :kytka: a užij si toho mrňouska ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
3.2.16 09:19

@fragola aj ja sa pridávam ku gratulácii :kytka: :srdce: Prezradíš aj meno drobca? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8042
3.2.16 09:22

@fragola Gratuluju, ať jste zdraví :) viděla jsem vás v sobotu, šli jste kolem našeho baráku - teda jen tvůj muž a děti. To je dobrej, postarat se o tolik dětí :potlesk: můj chlap je na větvi, když má vzít ven jenom naše dvě :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama