Nelze zhubnout

Anonymní
7.7.21 10:37

Nelze zhubnout

Ahoj, mám dotaz na všechny, kdo se zajímají o zdravý životní styl a hubnutí. Již delší dobu, několik měsíců, jím zdravě (pravidelně, hodně zeleniny, maso, celozrnné pečivo), cvičím 5× v týdnu (jumping, rotoped, brusle, silový trénink), ale bohužel se mi nedaří vůbec zhubnout. Je tu někdo, kdo by mi dokázal poradit co s tím? Mám 168 cm a 57kg. Bohužel, takto nejsem spokojená. Potřebuju poradit, prosím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32507
7.7.21 10:44

Bych se vykašlala na to pečivo. ;) Najdi si něco o low carb. Mě třeba vyhovuje maximálně. :) Ale váhu máš dost v pohodě, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.21 10:46

@Tinuvien
Váha je asi v pohodě, ale přijdu si taková nafouklá :lol:. Už jsem si o tom něco četla, ještě mrknu, děkuju :D

• Citovat
  • Nahlásit
2423
7.7.21 10:47

Se 168 cm a 57kg bych se především vykašlala na hubnutí. Cvič dál a budeš mít super postavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.7.21 10:48

Hmm :nevim: Záleží, kolik potřebuješ dát dolu. Pokud hodně, tak amputace nohy, jinak bude stačit ruka.

Máš ideální, zdravou váhu. Pokud máš pocit, že jsi samý rosol, posiluj a měř na centimetry. Hubnout nepotřebuješ. Jestli se i tak necítíš dobře, místo tělocvičny zkus psychoterapeuta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.7.21 10:48
@Anonymní píše:
@Tinuvien
Váha je asi v pohodě, ale přijdu si taková nafouklá :lol:. Už jsem si o tom něco četla, ještě mrknu, děkuju :D

Méně solit, více pít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22639
7.7.21 10:50

Váhu máš v pohodě, nicméně jestli hodně cvičíš, ono váha dolů nepůjde, nahradí se ti tuk svalama a ty jsou těžší, takže naopak spíš můžeš přibrat, takže váhu zahod a měř centimetry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.7.21 10:55

@Kriss Tina Máš pravdu, ale chtěla bych se dostat na 54kg, měla bych lepší pocit, ale cm, jsou vlastně lepší varianta, děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
3073
7.7.21 11:04
@Anonymní píše:
@Kriss Tina Máš pravdu, ale chtěla bych se dostat na 54kg, měla bych lepší pocit, ale cm, jsou vlastně lepší varianta, děkuji :srdce:

A proc jsi na to cislo na vaze tak fixovana? Vzdyt je absolutne nevypovydajici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5233
7.7.21 11:11

Váhu máš super..
pokud si připadáš „nafouklá“ vyřaď to pečivo, mně to vždy pomohlo.. místo něj zeleninu a máš vyřešený.. více pij vodu.. od šesti (max. sedmi) večer už nikdy nejím.. z toho jsem hodně přibírala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1612
7.7.21 12:13

@Lucy75 prosím te jak na zeleninu místo pečiva? Jako zeleninu třeba rano na snídani fakt nezvládnu. casto se doporucuji kaše, ale to taky nedám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5233
7.7.21 12:20

@luckaa85 kaše nafukuje, to teda já vůbec ;)
ráno klidně vajíčka/šunka/sýr (klidně až150g)/jogurt a k tomu holt nakrájenou zeleninu (já teda čerstvou, někdo chce vyloženě „chroupat“, tak si ji suší v sušičce), dá se na to zvyknout.. ;)
já zhubla 40kg za rok, nyní to tímto stylem musím udržovat.. ;) pečivo a přílohy de facto nejím (nebo zobnu ve stylu dvě lžičky rýže/kuskusu/1 menší vařený brambor.. ).. je to hodně i o množství toho, co sníš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17479
7.7.21 12:26

1. jaký máš poměr tuk/svalová hmota/voda? Zjistíš tam, kde dělají in-body analýzu.
2. jaký je tvůj bazální metabolismus - vycházející z toho poměru v bodě 1?
3 jak je tvůj denní energetický příjem a výdej?

Ono je docela dobře možné, že tvoje tělo je ve zdravém stavu, ale zádrhel je v psychice a sebepřijetí…

Popřípadě to co si představuješ jako „zdravá strava“ je ve skutečnosti něco, co ti nepokryje bazální metabolismus, tedy ve skutečnosti hladovíš. Takže při vyšší fyzické zátěži jede tělo ve stresovém režimu a zoufale se brání pálit případné tukové zásoby, protože díky evolučním mechanismům počítá s tím, že bude ještě hůř. Což je velmi častá chyba těch, co mají pocit že aby zhubli, tak musí nežrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1151
7.7.21 12:28

Chce to přeměřit na bodystatu, pak zjistíš, jestli jsi jen nafouklá/ochablá/slim fat, nebo jestli je problém jinde, a potom tomu můžeš uzpůsobit jídelníček. Podle váhy těžko soudit - znám holku, co měla i s BMI 17 asi 30% tuku (což je už skoro obezita), a naopak lidi s BMI 26, co mají tuk i pod 20%. :nevim: Takže váhu bych neřešila, spíš bych to brala podle cílové konfekční velikosti (k tomu váhu neodhadneš - s kámoškou máme stejnou výšku, ale při stejné velikosti mám já o 6 kg víc).

Jestli máš pocit, že ti chybí 3 kg (to je asi tak 2 cm v pase - to si skoro myslím, že snad není třeba řešit :D ), tak ti asi stačí nějaké zpevnění, možná odvodnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1612
7.7.21 12:29

@Lucy75 tak to moc gratuluju, to je super výsledek. to je pravě ten zvyk, ze si nedovedu představit rano třeba šunku a okurku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat