Nemám facebook

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
14633
15.4.20 09:04

@tulipanekL Zakázat nebo nezaložit jim to můžeš, ale ve chvíli, kdy jejich spolužáci budou na TicTocu nebo co bude za pár let in (Facebook už není teď), tak si to s nimi stejně mimo domov založí, nebyla bych naivní… :nevim: Zvlášť pokud budou mít telefon s internetem, to je pak neuhlídatelné. A pozor, rodičovský zámek snad každé dnešní dítě obejde. :mrgreen: Takže spíš asi jít cestou důvěry, vysvětlování a kontrolovaného používání než úplného zákazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14633
15.4.20 09:05
@warita píše:
tak preju prijemnou zabavu. Mne Sims nikdy nejak nechytili.Ja jsem spis na stealth adventury. MOOOOC se tesim na last of us 2, co ma ted vyjit.

Posunuli na neurčito, kvůli koroně. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
tulipanekL
15.4.20 09:07

@Litta No právě, taky si myslím, že si účet někde založí ať budeme s manželem chtít nebo ne, manžel je taky proti tomu, ale sám má fb a Messenger, takže on těžko bude něco vysvětlovat :? Určitě budeme poučovat aby se na tom když už chovali co nejzodpovedneji, ale i tak s toho nemám dobrý pocit.

• Citovat
  • Nahlásit
4471
15.4.20 09:16

Fb uz teenagery davno nezajima, okrajove IG a TicToc. Kdovi co bude za par let, je zbytecne se tim ted traumovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
15.4.20 09:19
@tulipanekL píše:
Dobrý den, obnovuji téma. Jsem tu nová a zaregistrovala jsem se, protože mě něco trápí. Snad poradíte. Nejsem zastánce sociálních sítí ani těch chatovacích. Mam malé děti a nepřeju si, aby někdy něco takového používali, nějaký Facebook, nebo Instagram a pod.Sice je ještě čas tohle řešit, bohužel nad tím už teď přemýšlím, az za mnou přijdou s prosikem, že něco takového chtějí. Je tu někdo podobně na tom? Jak jste se přes to třeba přenesli? Děkuju :hug:

Pokud máš děti malé, tak máš času dost. Až přijdou do věku, pokud jim budeš zakazovat trendy sítě, tak je podle mě vyloučis z kolektivu, který ten přístup samozřejmě mít bude. Prakticky celý okruh mých kamarádek a známých včetně mě už nepoužívá telefon, ani na mnoho z nich nemám číslo. Používáme messenger na FB, WhatsApp, shared photos… Kdybych neměla, asi by mě ani nemohli pozvat ven. Res to, az to přijde. Proč hledat problémy, kde nejsou a mnoho let nebudou.

• Citovat
  • Nahlásit
lucenka
15.4.20 09:27

Řeš to, až to přijde. Ale pokud jim to budeš zakazovat, tak si to stejně založí, jen ty o tom nebudeš vědět. My si radši v rodině důvěřujeme. Klukovi jsem facebook zakládala já, mám od něj zatím pořád heslo. Pokud tam chce něco zveřejnit, tak se mě nejdřív jde zeptat, jestli může. Přijde mi lepší, když rodič dítěti ukáže, jak s tím zacházet, než aby dával jen zákazy a dítě si pak tyhle věci zakládalo tajně.

• Citovat
  • Nahlásit
tulipanekL
15.4.20 09:27

Ano vím, že je času dost a ve věku, kdy už budou moct si něco takového udělát, tak jim to ani zakazovat asi nebudeme.Ale člověk se je snaží chránit no, sama nic nemám abych jim časem ukázala, že to není potřeba, že je to žrout času…

• Citovat
  • Nahlásit
20258
15.4.20 09:28
@Litta píše:
Posunuli na neurčito, kvůli koroně. :,(

jo no, ale mozna vyjde digi verze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
tulipanekL
15.4.20 09:29

@lucenka To se mi zdá rozumné :) ale jak se zbavit toho hnusného pocitu, že vaše bezbranné dítě někdy bude mít takovouto nebezpečnou „věc“?

• Citovat
  • Nahlásit
lucenka
15.4.20 09:32
@tulipanekL píše:
@lucenka To se mi zdá rozumné :) ale jak se zbavit toho hnusného pocitu, že vaše bezbranné dítě někdy bude mít takovouto nebezpečnou „věc“?

tak nebezpečná věc je to ve chvíli, kdy s tím neumí zacházet ;) Takže pokud dítěti vysvětlíš, jak se má na internetu chovat a ne z toho dělat zakázanou věc, o které se doma nemluví, tak se přeci bát nemusíš.

• Citovat
  • Nahlásit
14633
15.4.20 09:34
@tulipanekL píše:
@lucenka To se mi zdá rozumné :) ale jak se zbavit toho hnusného pocitu, že vaše bezbranné dítě někdy bude mít takovouto nebezpečnou „věc“?

Je to hrozné, ale vždycky něco nebezpečného bude. Nejdřív pojede se škol(k)ou do akvaparku, pak s kamarády na chatu ve skalách, později si pořídí motorku,… Riziko života, nedá se nic dělat. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4929
15.4.20 09:44

@Litta pravda mojí 8letou FB ani Instagram nezajímá, zato TikTok zachytila dřív než já… A máme doma zatim kompromis, že dívat se může, ale přihlásit ne… Jde tam totiž koukat na ty blbost. i i bez přihlášení…btw. zlatej YouTube…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
tulipanekL
15.4.20 09:44

@lucenka @Litta Holky děkuju, snad nevadí, že teda tykám :) a ještě mi poraďte teda prosím, pořád mám výčitky, že když budu sama něco mít, nějakou tu aplikaci, o kterou mě kamarádka žádá dlouho aby jsme si napsali, zavolali, nemá často kredit, jak se necítít hloupě, že něco mám, pořád to slýcham a sama beru jako žrout času… Ale láká mě, alespoň něco mít a sama tak setrit za volání a sms

• Citovat
  • Nahlásit
tulipanekL
15.4.20 09:45

@welovefashion Děkuju! :kytka: a vy sama něco máte?

• Citovat
  • Nahlásit
lucenka
15.4.20 09:48

@tulipanekL a proč bys měla mít výčitky? Máš výčitky, když si s kamarádkou voláš přes telefon? Žrout času to bude ve chvíli, kdy se na tom staneš závislá. Pokud budeš ty aplikace používat jako doteď telefon, tkaže prostředek k telefonování a posílání zpráv, tak to bude stejný žrout času jako ten telefon. U nás máme všichni messenger, whatsapp, facebook. Používáme to na kominkaci v rámci rodiny, přátel. Nikdo u toho nevysedává celé dny.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat