Nemocní covid - průběh

Napsat příspěvek
Velikost písma:
983
26.9.20 17:10

Zdravím. Já přišla o čich a chuť a to teda je hnus. Prodělal to manžel i starší syn. Mladší se tomu vyhnul. Ale doma izolovat se vážně nešlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.20 18:52
@Anonymní píše:
Nevím, zda není pozdě, ale i tak obnovují diskuzi. Wuchansky virus se snažím ze svého života co nejvíc eliminovat a popravdě ani moc neřešit a na testy nechodit. Nicméně u dcery 16 let se ve třídě Wuchan objevil a zrovna u spolužačky, která sedí ve stejné řadě oblavici. Holčina co sedí před ní je pozitivní, dcera taky. Spolužačky sedící v lavici vedle nejsou. Pozitivní jsou i jiné děti ve třídě. Dcera má od přelomu srpna a září rýmu. Spolužačka, která sedí za ní také. Žádná ztráta čichu ani chuti, teplotu si neměřila, cítí se dobře, ale byla na brigádě v Mc. Ronald a měla odtud namožené svaly, ale dost nepříjemně až jsem měla obavy, aby neměla zánět šlach. Od té doby cítí trochu slabost, takže nemůžeme vyloučit ani potvrdit jestli to je nebo není příznak aktuální diagnozy. Zjednodušeně, vypadá zdravě. Další děti mají lehce zvýšené teploty asi 14 dní, jedno dítě koncem srpna nachlazení. Celkově na první pohled vypadají zdravě, jen lesklejší oči. U dcery se již po testu objevil zánět spojivek, který jsem prodělala taky. Občas se cítím unavenejsi, jako když bojují s lehkým nachlazením, čekám, že druhý den již lehnu a cítím se ráno jako kdyby nic. Ale ve chvíli, kdy cítím, že na mě něco leze, tak okamžitě nasazují vitamin C, zvyšuji přísun habanero papriček, nyní i vigantol, sirup že smrkových výhonků, echinaceu, česnek v podobě pomazánek, cibule a jablka, teda že zahrady nestříhaná. Jak píšu, na testy bych nešla, ale nyní musíme. Ještě jeden syn měl bolesti břicha jako při střevní viroze, ale zatím se drama neodehrává. Doma nemáme žádná opatření, dcera v domácí izolaci není, jí s námi u stolu, používá společnou toaletu i když oddělit by to u nás šlo. Včera to bylo 14 dnů co byla ve škole naposledy a kontaktu s pozitivní spolužačkou a v pondělí bude týden od testů. Počítám s pozitivitou i u dětí a možná u sebe. Manžel naprosto v pořádku. Co jsem se bavila jaké zkušenosti mají jiní, tak u každého to probíhá naprosto jinak. U někoho schvácenost a horečka u jiného silný průjem a u dalšího křeče břicha. Třetí bez příznaků. A všechno jsou členové jedné rodiny a jiní mají pomalu všechny příznaky a jsou negativní. Takže zkoumat příznaky asi v tuto chvíli nemá smysl. Říkám, osobně bych to neřešila, deti bych nechala doma do uzdravení a šly by opět do školy, ale škola ty testy nařídila a bude je asi požadovat i základka a u manžela v práci asi také. Ale pokud to někoho znepokojuje a cítí se mezi zdravím a nemocí, to samé děti a potřebuje mít jistotu, tak je asi dobré na ty testy zajít. Vzhledem k tomu, že ten virus napadá i nervovou soustavu, proto ty ztráty chuti a čichu a umí být i asymptomaticky, tak si myslím, že v tuto chvíli určit konkrétní projevy nemoci prostě nejde.

Můžu se zeptat, jestli chodíš mezi lidi, do práce atd.? Měla jsem rizikový kontakt a nevím jak postupovat, jestli být preventivně v izolaci. Cítím se dobře. V práci jsem to řekla, ale home office mi nedali.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.20 21:54

Mojí rodiče teď mají covid a oba mají už týden poměrně vysoké horečky, které jim po užití léků klesnou, takže je jim lépe a pak zase vyskočí. Jsou docela k. o., ale na to, že je jim 57 a jsou obézní (mamka navíc astmatik), tak ťukám na dřevo, že zatím snad dobré…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.20 23:14
@Anonymní píše:
Můžu se zeptat, jestli chodíš mezi lidi, do práce atd.? Měla jsem rizikový kontakt a nevím jak postupovat, jestli být preventivně v izolaci. Cítím se dobře. V práci jsem to řekla, ale home office mi nedali. [/citace

Záleží jak dlouho jste spolu byli v kontaktu a kde. Venku bych to asi až tak nehrozila, větraná místnost je pořád lepší než uzavrena. Dcera chodí normálně po domě jak potřebuje, ale jinak jsme víceméně v izolaci. Jen ty nejnutnější nákupy, jen jeden z nás a kde víme, že nebudeme déle než pár minut. Jsme jen doma nebo na zahradě nebo na chalupu na zahradu, ale teď není počasí. Manžel je na homeoffis a já jsem jen na brigádě, tak jsem nahlásila karanténu a jsem bohužel doma. Děti také doma. Pokud máte pochybnosti, tak bych si zavolala k Dr nebo na hygienu, ale tam je celkem těžké se dovolat. doporučuji si udělat doma zásobu potravin co se nezkazí a zajít na testy. Pak pokud budete pozitivní, tak by vám Dr měl vystavit neschopenku. Ale ve zdravotnictví se na to nehraje

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 10:25

Prosím, jak probíhá pozvání na odběr. Dr. jen řekl, že mě objednává na sobotu. Zapsal telefon, adresu, kde to mám nejblíže… Vše řešeno telefonicky. Co teď? Bude mě někdo kontaktovat? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
1527
1.10.20 10:28
@Anonymní píše:
Prosím, jak probíhá pozvání na odběr. Dr. jen řekl, že mě objednává na sobotu. Zapsal telefon, adresu, kde to mám nejblíže… Vše řešeno telefonicky. Co teď? Bude mě někdo kontaktovat? Děkuji.

Ne, prostě tam v sobotu dojdeš, vystojíš frontu. Oni už tě budou mít v systému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 10:39
@Sue2008 píše:
Ne, prostě tam v sobotu dojdeš, vystojíš frontu. Oni už tě budou mít v systému.

Děkuji. No to je paráda, proč to neobjednájí na určitý čas?! :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1527
1.10.20 10:41

Nás na jaře objednali na dopoledne/odpoledne. Ale to asi záleží od místa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu