Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Taky jsem to tak ze zacatku mela, dost podobne jako svistice. Tak jsem si po kojeni brouzdala po netu, poustela filmy do sluchatek a cetla diskuse tady, zacala spat s mimcem a kojit v leze a casem se to srovnalo i kdyz to furt neni idealni, vzdycky jsem hrozne spatne usinala a moje dite je chudak asi po mne, protoze se mi stale docela casto budi.
Ja bych ti jen poradila alespon s tim jidlem, krome toho, ze te to budi a pribiras, to neni ani zdravy. Kdy naposledy a co pred spanim jis? Zkus si dat vecer druhou veceri - neco malyho s vlakninou - treba jen chleba maslo sunka paprika apod - treba jen pul hodky pred spanim, vedle postele si dej nejakou idealne nesladkou cerealni susenku a hlavne omez cukry obecne a treba pak nebudes mit kolem te ctvrte uz zase hlad. Hodne stesti ![]()
@SáraW píše:
@Flyingfrog Tvoje miminko nespi v noci ani 5 hodin v kuse? A to mu je uz rok a pul?a jakto? Rostou mu zoubky? A ja myslela, ze takhle stary deti uz spi celou noc
tak si budu vazit svych 5 hodin v kuse a bude se pripravovat na horsi casy
![]()
Tedy, 19m už není žádné miminko, pokud za normálních okolností nespí ani 5h v kuse, jsem stejného názoru - zřejmě je něco špatně…
@maedel88 A špatně jako co? Je to zdravé, aktivní dítě, co holt není spavé.
Ahoj, nemate nekdo nove zkusenosti? Mam stejny problem jak zakladatelka. Miminko 3,5 mesice, trva to uz cca 2 mesice. Uspim ho v 20-21hod, hodinku max dve si delam neco svyho, ale jsem vetsinou tak unavena ze odpadnu v 22hod. Miminko se mi nekdy vzbudi o pulnoci, nekdy az ve dve hodiny rano, ted ma asi spankovou regresi ci co a spanek je nepravidelny. Kdyz se vzbudi po mych dvou hodinach spanku tak je paradoxne vse dobre, jsem tak vyrizena ze usnu vetsinou i u kojeni na kresle (v posteli nekojim, nejak nam to nejde, malej se silene naloka vzduchu, place a blinka a furt srka a me pak boli zada), ale vetsinou jak se vyspim v kuse ty ctyri hodinky, tak se pak prevaluju do dalsiho kojeni v cca 5 rano a proste nezaberu. Mazu se levandulovym olejem, co jsem tu vycetla, ale asi to nezabira. Ctu si a vetsinou dostanu hlad. Jsem z toho nestastna, pres den se nedospim, malej spi 3× denne 25-30minut a to v nositku nebo kocarku. Chybejici energii zajidam a uz od porodu mam neustale nejaky opar nebo aft, takze telo vycerpane asi je. V noci kojim po tme a neprebaluji, nebyva to potreba, proste ci nejmene aktivit… resily jste to treba s praktickym lekarem a nejakou medikaci? Po jak dlouhe dobe vas to preslo? Uvazuju ze maleho i za par mesicu odstavim, aby se ty hormony uklidnily, ale asi by mi to bylo lito, kojeni jsme si vydreli.
@AleanorG asi bych sla spat pozdeji a tim padem se probudis az nad ranem, mne to obcas pomaha, kdyz nemuzu spat v noci ja. Jedine vyzkouset. Medikaci pri kojeni bych to asi neresila. Ovsem nemas ani jistotu, ze se vyspis, kdyz odstavis, stejne budes v noci muset podavat UM, s hormony to dle me nesouvisi.