Nenormální miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.17 10:05
Nenormální miminko

Holky, mám takový neobvyklý dotaz..nebo se spíš jen potrebuju vypovídat.
S manželem jsme na dcerku čekali několik let, je to naše vymodlene zlatíčko. Nyní je ji 10 měsíců. Od narození to s ní nebylo jednoduché, byla docela uplakaná, ale teď už je to smíšek a spíš se už rozčiluje a vzteká, když není po jejim :) je moc šikovná, od 6 měsíců leze, od 7 měsíců chodí kolem nábytku. Ale..mám takový pocit, že to je asi tak vše..nemluví, maximálně žvatla pár slabik, ale máma neřekne ani omylem, paci paci jí vůbec nebaví, pá pá udělá někdy..navíc teď dělá, když má z něčeho radost takové divné škleby a otřepává se..mám pocit, že ji teď pořád sleduju a resim, co je a není normální :( přitom si myslím, že nejsem nějaká extra tabulková matka.. holky, měly jste prostě občas pocit, že vaše dítě není úplně normální a ono přitom normální bylo??
Omlouvám se za anonym, je to pro mě velmi citlivé téma.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 3938 příspěvků 12.12.17 10:08

Prostě takový klasický 10m mimino :mrgreen:

nenivolnynick
Kecalka 362 příspěvků 12.12.17 10:10

Ty jo co bys po ni v 10m chtela.. zvatlani je myslim momentalne jeji maximum :mrgreen: maly rikal jen babi, na mami jsem cekala dlouho, ma rok a pul a pusu nezavre od rana do večera. A kdybych ti ukazala jeho ksychtiky :lol: klid prosimte, dyt je malá

Příspěvek upraven 12.12.17 v 10:14

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 12.12.17 10:11

Řekla bych že je úplně normální a měli byste ji přestat tak sledovat. Jinak stavět se vám začala dost brzy, to může ukazovat na nějaký nerovnoměrný vývoj. Možná ste ji předčasně posazovali, pomáhali do sedu nebo se vstáváním? Každopádně bych jí v tomhle už neasistovala, žádné chození za ručičku, kdy dítě dělá, jakože samostatně chodí. A zbytek určitě dožene.

inkakřivák
Extra třída :D 12653 příspěvků 12.12.17 10:11

A co bys chtěla po desetiměsíčním miminu? Recitovat Shakespeara? Máš normální děcko.

Katrien
Kecalka 307 příspěvků 12.12.17 10:12

Taky na tom, co pises, nevidim nic divneho ;) prestan malou tak pozorovat a zacni si ji vic uzivat ;)

amka.82
Kecalka 397 příspěvků 12.12.17 10:12

Bud v klidu a uzivej si mrnouska, za chvili vyroste a pusinku nezavre, az si budes rikat, kde mam to male miminko. Kazdy prcek je svuj :mavam:

nenivolnynick
Kecalka 362 příspěvků 12.12.17 10:13

@EmmaAnna my nic z toho nedelali a maly taky stal v 6… to je podle me dite od dítěte, privazat (bohuzel) nejde :mrgreen:

Aries6
Generální žvanilka 21876 příspěvků 2 inzeráty 12.12.17 10:16

Je šikovná pohybově, protože chodit kolem nábytku v 10 měsících, to je mazec. Tak zase nemusí být tak šikovná na řeč a říkanky a tak. Moc ji sleduješ ;)
Mám 3 holky, každá byla a je jiná. A třetí jsem ani nestíhala sledovat, tak ani nevím, co kdy dělala :D

Ajamateridouska
Zasloužilá kecalka 813 příspěvků 12.12.17 10:16

Normalni mimco, navic pohybove sikovnejsi :D

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 12.12.17 10:17

A co by si chtěla? Aby mluvila, když ji není ani rok? Syn se mi rozkecal až po druhém roku a to jsme na dvouleté prohlídce zatajili, že používá sotva 10 slov a v žádném případě netvoří věty. :mrgreen: Ale zato teď mu ta pusa jede! :pankac: Neřeš to tak moc - že chodí kolem nábytku je super - někdo dřív, někdo třeba až v roce a půl a stále je normální. A hlavně nezakládej další diskuzi typu „malé je rok a ještě neumí na nočník“ - i tohle je individuální. ;) Užívej si, co umí a zbytek neřeš. :mavam:

elda
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 12.12.17 10:20

Ty jo, nešil…je normální že desetiměsíční miminko nemluví. Nemusí dělat paci-paci, nemusí ukazovat, může dávat najevo radost ´„nekultivovaně“ - resp. jinak než si jeho matka představuje…
Mám čtyři. Jedno mluvilo v 16 měsících ve větách, jiné ve třech letech nemluvilo skoro vůbec - ve srovnání se sourozenci naprostý mimoň…No, je to normální užvaněný předškolák.
Dcerku sleduj zdravě, nehledej na ní mouchy, necpi ji do škatulek a nečekej že bude vyhovovat tvé představě dokonalého děťátka. I když jste na ni dlouho čekali. Ona je normální, v deseti měsících není důvod k úzkostlivému pozorování - z toho co popisuješ v úvodním příspěvku vidím normálního kojence a přehnaně úzkostlivou maminku.
 elda+4

Hoa Mai
Kelišová 5470 příspěvků 13 inzerátů 12.12.17 10:20
@Anonymní píše:
S manželem jsme na dcerku čekali několik let, je to naše vymodlene zlatíčko. Nyní je ji 10 měsíců. Od narození to s ní nebylo jednoduché, byla docela uplakaná, ale teď už je to smíšek a spíš se už rozčiluje a vzteká, když není po jejim :) je moc šikovná, od 6 měsíců leze, od 7 měsíců chodí kolem nábytku. Ale..mám takový pocit, že to je asi tak vše..nemluví, maximálně žvatla pár slabik, ale máma neřekne ani omylem, paci paci jí vůbec nebaví, pá pá udělá někdy..navíc teď dělá, když má z něčeho radost takové divné škleby a otřepává se..mám pocit, že ji teď pořád sleduju a resim, co je a není normální :( přitom si myslím, že nejsem nějaká extra tabulková matka.. holky, měly jste prostě občas pocit, že vaše dítě není úplně normální a ono přitom normální bylo??
Omlouvám se za anonym, je to pro mě velmi citlivé téma.

Ok, tohle byl asi popis běžného miminka pro srovnání. A teď to nenormální miminko prosím. :mrgreen:

@EmmaAnna nestraš ji. Upozornit, ať jí nedopomáhá je fajn, ale vidíš, jak je rozhozená i z normálního prcka a ty ji začneš strašit nerovnoměrným vývojem. Jsou prostě mimina rychlíci. Náš syn začal obcházet nábytek úderem 8. měsíce, přičemž mu nijak dopomáháno nebylo a všechna potřebná předchozí stádia si prošel. Prostě byl jen rychlý.

blumen
Hvězda diskuse 43248 příspěvků 12.12.17 10:23
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, je to pro mě velmi citlivé téma.

Nemej prehnane naroky ;) moje ani nelozila v tom veku a normalni je. Mama rekla mnohem pozdeji. Kazde dite je jine. Zase mela jine prednosti a ma.

blumen
Hvězda diskuse 43248 příspěvků 12.12.17 10:24
@EmmaAnna píše: Řekla bych že je úplně normální a měli byste ji přestat tak sledovat. Jinak stavět se vám začala dost brzy, to může ukazovat na nějaký nerovnoměrný vývoj. Možná ste ji předčasně posazovali, pomáhali do sedu nebo se vstáváním? Každopádně bych jí v tomhle už neasistovala, žádné chození za ručičku, kdy dítě dělá, jakože samostatně chodí. A zbytek určitě dožene.

No znam deti, co delali vse sami a tak, jak se ma a v 10m vhodili :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama