Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
K tomuhle příjmení se mi líbí určitě krátká česká jména. Anna, Eva, Jana, Míša, Terka, Lenka…
Jestli nejste vdaná, tak dejte malé příjmení po sobě. Taky jsem to tak udělala, ačkoliv mě k tomu vedly jiné důvody.
@Atisia píše:
Máme dceru Lýdii všichni se nad tím pozastavuji a podle porodnice byla první za 30 let.
Já teda znám Lydie, dvě.
@Anonymní píše:
I když už tady pár podobných témat je, přijde mi, že jako neobvyklá jména jsou pořád udávaná ta samá…Znáte nějaká jiná a neobvyklá jako třeba Freya?
Neobvyklá jména mne napadají třebas Valdís, Vígdís, Zora, Zdenka, Věra, Vesna, Dagmar, Freydís, Brigid, Jenovefa, Odeta, Ingrid, Epona, Éowyn,…
Tak k tomu příjmení bych byla opravdu velmi, ale velmi opatrná ![]()
určitě bych dala české jméno - spousta z nich se ani moc nedává..
co třeba Aneta? Šárka? Magda? Lada? Zita/Dita? Andrea?
prostě bych se snažila holčičce ještě více „nenaložit“ ![]()
@Morrígan Ní_Boii jakože Vesna Buchtová - Éowyn Buchtová nebo Epona Buchtová jo? Jako vážně? ![]()
za něco takového by se měli rodiče trestat..
@Morrígan Ní_Boii Dagmary poznám 4 a a Ingrid 3. Brigidu nepoznám žiadnu, iba Brigity ![]()
Eówyn, to je proste pán prsteňov ![]()
Mně se líbí hebrejská jména. Doma mám Ester, ale uvažovala jsem i nad Ráchel a Noemi.
@jjss Brigid jako jméno existuje? Já mám Brigit (ne Brigita). Nějak by mi tam totiž nepasovalo to d na konci. Ale to je otázka vkusu.
@Anonymní píše:
Děkuji všem za tipy. On je problém napasovat nějaké netradiční jméno k typicky českému příjmení - Buchtová![]()
Karla
@Madeleine…atd ja tiež nepoznám, ale užívateľka predo mnou spomínala Brigid ![]()
@Madeleine…atd píše:
Já mám třeba Brigit, těch je v CR jen málo. Když jsem kdysi hledala, našlo mi to 7. Dnes už to může být jiné.
Také se mi líbí Zoja. S tímhle jménem jsem se také ještě nesetkala.
Jednu znám. ![]()
Madlen Buchtova se mi libi