Neobvyklá holčičí jména

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
12.5.22 20:17

Madlen Buchtova se mi libi

  • Citovat
  • Upravit
825
12.5.22 20:24

K tomuhle příjmení se mi líbí určitě krátká česká jména. Anna, Eva, Jana, Míša, Terka, Lenka…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.22 20:35

Jestli nejste vdaná, tak dejte malé příjmení po sobě. Taky jsem to tak udělala, ačkoliv mě k tomu vedly jiné důvody.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8302
12.5.22 20:38
@Atisia píše:
Máme dceru Lýdii všichni se nad tím pozastavuji a podle porodnice byla první za 30 let. :nevim:

Já teda znám Lydie, dvě.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.22 12:17
@Anonymní píše:
I když už tady pár podobných témat je, přijde mi, že jako neobvyklá jména jsou pořád udávaná ta samá…Znáte nějaká jiná a neobvyklá jako třeba Freya?

Neobvyklá jména mne napadají třebas Valdís, Vígdís, Zora, Zdenka, Věra, Vesna, Dagmar, Freydís, Brigid, Jenovefa, Odeta, Ingrid, Epona, Éowyn,…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25012
13.5.22 12:30

Tak k tomu příjmení bych byla opravdu velmi, ale velmi opatrná ;)
určitě bych dala české jméno - spousta z nich se ani moc nedává..

co třeba Aneta? Šárka? Magda? Lada? Zita/Dita? Andrea?
prostě bych se snažila holčičce ještě více „nenaložit“ ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
25012
13.5.22 12:33

@Morrígan Ní_Boii jakože Vesna Buchtová - Éowyn Buchtová nebo Epona Buchtová jo? Jako vážně? :lol:
za něco takového by se měli rodiče trestat..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14435
13.5.22 13:25

@Morrígan Ní_Boii Dagmary poznám 4 a a Ingrid 3. Brigidu nepoznám žiadnu, iba Brigity :nevim:

Eówyn, to je proste pán prsteňov :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5889
13.5.22 13:46

Mně se líbí hebrejská jména. Doma mám Ester, ale uvažovala jsem i nad Ráchel a Noemi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13.5.22 21:51

@jjss Brigid jako jméno existuje? Já mám Brigit (ne Brigita). Nějak by mi tam totiž nepasovalo to d na konci. Ale to je otázka vkusu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30419
13.5.22 21:59
@Anonymní píše:
Děkuji všem za tipy. On je problém napasovat nějaké netradiční jméno k typicky českému příjmení - Buchtová :lol: :roll:

Karla

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14435
13.5.22 22:00

@Madeleine…atd ja tiež nepoznám, ale užívateľka predo mnou spomínala Brigid :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
743
13.5.22 22:13

Beáta :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5395
13.5.22 23:46
@Madeleine…atd píše:
Já mám třeba Brigit, těch je v CR jen málo. Když jsem kdysi hledala, našlo mi to 7. Dnes už to může být jiné.
Také se mi líbí Zoja. S tímhle jménem jsem se také ještě nesetkala. :)

Jednu znám. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19388
13.5.22 23:50

Jáchyma.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Ahoj, tati

  • (5) + 5 recenzí

Petr, Ida a miminko

  • (3.7) + 3 recenze

Poradna porodní asistence

Ikona - Vladimíra Toplaková

Bc. Vladimíra Toplaková