Neposkytnutí péče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 03:01
Neposkytnutí péče

Ahoj maminky,
omlouvam se za anonym, ale nechci to sem psat tak do větru, treba to je moje chyba :nevim: jsem s novorozenym synem v porodnici, narodil se vcera. Mam problem, malý, kdyz leží, tak ho neustále neco natahuje a chce se mu zvracet(zvracel uz dvakrat), hned automaticky jakmile ho položim. Volala jsem sestru, a ta mi rekla, ze s tim nic neudela a doktor, ze tu neni :zed: mam to brat jako neposkytnutí péče?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
poučená
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 18.04.18 03:21

Udělej bugr. Jsi v porodnici, nějaký doktor tam být musí.

poučená
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 18.04.18 03:23

Nebo zavolej manželovi, anebo komukoli, ať ten bugr udělá on.

Netopirek
Echt Kelišová 7927 příspěvků 18.04.18 04:05

Doktor tam být musí. Tak jí opakovaně pruď.
Jinak mě dcera zvracela plodovou vodu

lucky one
Povídálka 36 příspěvků 18.04.18 04:26

Mně takhle malej zvracel plodovku i dva dny po porodu. nakonec se i trochu dusil. odsali mu žaludek a už to bylo dobre.

Uživatel je onlinetereza12345
Extra třída :D 10288 příspěvků 18.04.18 05:56

Je to nornalni, prostredni me takhle zvracel a prskal plodovku. kazdopadne pristup sestry je prisernej..takze urcite delat bugr, pokud je to fakt moc, nebo se ti neco nezda.. :hug:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 18.04.18 06:50

Já bych to nebrala hned jako neposkytnutí péče.. Spíš to nehrotí, protože ví, že je to běžné.. Až přijde doktor na vizitu, zeptala bych se.. Jsi teď v 6N všechno je pro tebe nové a jsi citlivější :kytka: To bude dobré

Uživatel je onlineVerpa5
Kecalka 231 příspěvků 18.04.18 07:05

Myslím, že pokud nezvrací obloukem, nic vážného to nebude. Každopádně se zeptej na vizitě určitě ti k tomu něco řeknou.

renap
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 18.04.18 07:31

Neposkytnutí péče, jo? 8o Doktor musel vidět dítě bezprostředně po porodu, pak ještě za dvě hodiny, během prvního dne ještě jednou a jinak každý denje vizita dopoledne a ještě odpoledně prohlíží večer děti sloužící dr. Takže jestli jsou mu dva dny, tak už ho někdo viděl nejmíň 4×. Na rozdíl od matky-zřejmě prvorodičky asi ví, co je normální a co už ne. Děti první dny po porodu tohle dělají, mají plný žaludek napolykané plodovky, nějak se toho zbavit musí.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18758 příspěvků 18.04.18 07:32

Hlavně ho polohuj na bok, nepokládej ho na záda, když zvrací.

lasička1
Echt Kelišová 8063 příspěvků 18.04.18 07:59
@poučená píše:
Udělej bugr. Jsi v porodnici, nějaký doktor tam být musí.

Synovi zakladatelky není ani 24 hodin. Zvrací nejspíš plodovou vodu. Možná jenom ublinkává, dvakrát. A proč dělat bugr? Myslíš, že nelze se zdravotníky jednat slušně?
To je to co mě dnes vadí nejvíc-chceš něco od druhého-tak si to vykřič, udělaj bugr, jen se do něj koukej pustit. Pomalu mizí slušné jednání mezi lidmi.
Jsem zdravotník a opradu to tak funguje.Lidi z nás dělají naprosté nuly, nadávají nám. Oni si zanedbají zdraví a když se neuzdravují tak jak by si oni představovali, tak to odnášíme my. Nadavají i za-dle nich-špatné jídlo, otevřené okno…prostě za vše, na co si vzpomenou. Minule na návštěvě dceři naší pacientky upadnul papírek na zem.Ona je hodně silná, snažila se pro něj ohnout a maminka říká-To nesbírej, oni to uklidí. Minule sanitárka dala pacientovi k snídani bílou kávu a on říká, když ona byla ještě ve dvěřích-chlapi koukejte, jak mě ku.r.va dala málo kafe.
Takže ano, dělejte bugr, nadávejte a až budete nemocný, tak si nestěžujte, že budou zavřené nemocnice, protože nebude personál. Na toto musí mít člověk své povolání opravdu hodně rád, aby to vydržel. A to já bohužel mám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 08:04

Ja samozrejme nechci nikoho obvinovat, presne proto jsem zvolila anonymní dotaz a nehodlám zveřejňovat nazev porodnice atd., jen me zaskočil přístup sestry. Ano, jsem prvorodicka a nevim, co je normalni a co ne :nevim: takze se omlouvam zkušeným matkám, ze tohle nevim a ze jsem svůj dotaz nazvala takto(jiny, lépe popisující me nenapadl).
Jinak dekuji za Vaše rady ;) urcite to na vizite reknu.

renap
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 18.04.18 08:10

@lasička1 Naprosto souhlasím, jsem taky zdravotník a je to čím dál horší.
@poučená Jak si ten bugr představuješ? Vlítnout ve tři ráno do porodnice a hulákat, že chce okamžitě doktora, aby mi prohlídl dítě? Sestra dítě viděla, doktor několkrát taky a že ve tři ráno řekne, že teď ho volat nebude, že je to v pořádku, tak to je důvod udělat bugr? Doktor tam samozřejmě je, ale buď spí, nebo má jinou práci, u nás třeba doktor o službě má na starosti lůžkové dětské plus pohotovostní ambulanci plus novorozence. A ne-po službě nejde domů, normálně pracuje až do 16 hod. To jenom vysvětluju pro případ, kdyby zase někdo POUČENý se oháněl tím, že doktor nemá o službě chrápat, ale má okamžitě nastoupit, když si ho pacient žádá, a vyhrožuje bugrem.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2248 příspěvků 18.04.18 08:21

@lasička1 @renap Ženský,já jsem taky zdravotník a zároveň maminka pětiměsíčního chlapečka-prvorodička. Na jednu stranu máte pravdu, pacienti i příbuzní se dokáží chovat jako prasata, personál si pletou se služebnictvem, určují si sami diagnózy. Ale na druhou stranu by se sestra mohla chovat ohleduplněji. Zakladatelka je poprvé maminkou, navíc těsně po porodu a má o svůj poklad strach. Stačilo by pár minutek, kdy by ji vysvětlila, že se to po porodu může stávat a kdyby to nebylo lepší, že to má hlásit na vizitě. Sama jsem zažila v porodnici nepříjemnou sestru, která se se mnou nechtěla o ničem bavit a na moje dotazy neodpovídala. Mám i dost takových kolegyň a naši pacienti je moc v lásce nemají.

poučená
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 18.04.18 08:23

@renap Jsem prvorodička, nemohu vědět, co se děje, je noc a sestra řekne „že s tím nic neudělá a že tam doktor není“? To není adekvátní odpověď, když nezkušená matka zůstane vyděšená. Podle mě se po narození může stát leccos, co předtím lékař nepodchytil. Slovo „bugr“ jsem použila, abych bezmocnost matky proměnila v akci. Proč měla matka zůstat v informačním vakuu, respektive s radami těch málo zde, které nespaly? Že byste se do té matky-prvorodičky vžily?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Hokejista, který randí s Kovandovou: Prý nezapře podobu se slavným hercem

Vyplatilo se počkat! Česká Miss World Lucie Kovandová (25) byla dlouho věrná... číst dále >

Tak trochu jiná svatba: Transvestita Ian se nastrojil do stejných šatů jako nevěsta!

Potkali se na hudebním festivalu a přeskočila jiskra. Hned na druhém rande... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >