Může lékař nepoznat zlomeninu krčku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
schiwanam
Povídálka 20 příspěvků 33 inzerátů 09.07.19 05:59
Nepoznání zlomeniny krčku???

Dobrý den,
Chci se zeptat zda je možné že by lékař po vyšetření a rentgenu nepoznal zlomeninu krčku? 8o
Obracím se na vás protože nevím jak se bránit a vlastně co si myslet:
Moje 62leta maminka spadla na bok s bolestmi byla zavolána záchranka a převezena do Nemocnice. Tam ji pan doktor po vyšetření řekl že je to naražené a poslal ji domů s tím že si má dát obkládat a ležet. Doktorovi jsme řekli, že má problémy se srdcem, prodělala mrtvičku, cholesterol, zmenšená ledvina. Ale to vše vlastně viděl na počítači, když tam nebyla poprvé. Proto mně zaráží že si ji tam nenechali aspoň na pozorování.
Bohužel 4dny měla strašného bolesti nemohla chodit. Taťka zavolal záchranku znovu. Paní na dispečinku už věděla, tak velmi nepříjemně s tatínkem mluvila že narazenina bolí 10dni a co jako chce??? Nakonec tedy záchranku poslala. Doktoři přišli zběžně se podívali, podotýkám že ani jednou si nevzali zachr. Tašku a řekli že to nic není, že ji odvezou ale že stejně za 2hod bude zpět. a že je to zbytečné, tak ji nechali doma. Taťka byl tak vyplašený že se omlouval!
Nebydlíme spolu tohle je z vyprávění a čtení lék. zpráv.
Byla jsem se námi podívat na stehně obrovská podlitina, noha dvakrát větší. Chtěli jsme ji odvést do nemocnice ale nechtěla. Praktický lékař má dovolenou, ten o tom ani neví. Další ráno a desátý den po pádu opět záchranka s tím že za 2hod je zpátky a vlastně co rodiče pořád otravují. Naštěstí v té době sloužil konečně někdo jiný a diagnóza zlomenina krčku.
A já se ptám jestli je možné aby lékař nepoznal takovou zlomeninu. Podařilo se mi sehnat nějakého doktora až po telefonu a ten mi řekl že to není pochybení??? že se to napoprvé nedá zjistit. Že je to běžné.?
Nechci to tak nechat! aby doma člověk 10dni trpěl, nehledě na aroganci lékařů.???
Omlouvám se za případnou zmatenost textu ale jsem z toho špatná

Příspěvek upraven 10.07.19 v 09:00

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 06:22

Napoprvé nedá poznat?? Už jen bez rtg se dá dost dobře odhadnout, jestli to je zlomenina… Natož když se udělá rtg. Jedině, že by to měla původně jen naštíplý..ale i tak by to bylo vidět na rentgenu…

free333
Nadpozemská drbna 25624 příspěvků 09.07.19 06:27

@schiwanam

A dělali ji při tom prvním vyš. rtg?

Jestli ne, tak je to pochybení.

Taky bych trvala na vyš., jestli nemá osteoporózu, myslím, že to bude mít - odvápnění kostí…

Jencus
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 09.07.19 06:28

Tak to jsou cunata… Chjo, stydím se za svoji profesi

schiwanam
Povídálka 20 příspěvků 33 inzerátů 09.07.19 06:41

Ano dělali ji rentgen, ale prý to napoprvé nemusí jít vidět že se to objeví až později.
Omlouvám se ale zas tak blbá nejsem tohle bylo i na mně moc. Dnes jdeme s taťkou so nemocnice znovu tak uvidíme co dneska řeknou. bohužel spoléhají na to že jsme laici a víme o tom prd. Moji rodiče jsou staří a myslím že na to spoléhají. Nehledě na to že potřebuje operaci, už ji mohla.mit za sebou. :,(

schiwanam
Povídálka 20 příspěvků 33 inzerátů 09.07.19 06:43

@Jencus jestli jste z oboru. Mohu se zeptat? Je opravdu možnost to nepoznáte? Nehledwz na to že pokud si nebyl doktor jistý tak se má prý dělat CT?

Jencus
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 09.07.19 06:48

@schiwanam
Jsem… Je to divné že by to nepoznali… Co to je za nemocnici jestli se můžu zeptat

Katcha
Ukecaná baba ;) 2270 příspěvků 09.07.19 06:56

Je to mozne, bohuzel mam z rodiny stejnou zkusenost. Babicka v nemocnici upadla, nekolik dni se ji snazili rozchodit :pocitac: nez na nalehani mamy udelali znovu rtg (to si nejsem jista jestli znovu nebo se predtim vubec nenamahali). Nemocnice Zatec :cert:
A jedna vzdalena pribuzna upadla v tramvaji a taky pry narazene, te bylo uz skoro 90 let. Az kdyz ji zacalo otekat bricho a svagr delal bugr tak zjistili, ze ma praskly obratel 8o Za par dni zemrela, vsak byla stara :cert: :cert: :cert: To byla tusim Bulovka.

stinga
Echt Kelišová 7774 příspěvků 09.07.19 07:01

@schiwanam jen OT, ale zarazilo mně - píšeš maminka 62 let a současně moji rodiče jsou staří - to mi moc nesedí - v 62 jsou ještě v práci nebo velmi čerstvě v důchodů, jezdí na kole, sportují - nespletla sis věk?
jinak co se stalo je hrozné, mojí babičce nepoznali frakturu páteře, která se jí stala asi ve 40, a přišlo se na to až po její 80, na rentgenu tehdy byla a byl to prac ovní úraz, ale řekli jí také že je to naražené a že to bolí dlouho, ale v dnešní době je to hrozné

divine woman
Extra třída :D 12172 příspěvků 09.07.19 07:05

@schiwanam Doktor zlomeninu na snímku poznat nemusí. Ale rentgenolog by měl. Stalo se mi něco podobného. Lékař na pohotovosti mi řekl, že mám nohu zlomenou a nebyla. :nevim: Ale to je ten lepší případ. Opačně je to blbé.

schiwanam
Povídálka 20 příspěvků 33 inzerátů 09.07.19 07:29

@stingaaminka je v invalidním důchodu zátka 65 let a cukrovka. Tak, že nepatří mezi vytalní. Bohužel.

Paní Harringtonová
Generální žvanilka 22808 příspěvků 09.07.19 07:40
@schiwanam píše:
Dobrý den,
Chci se zeptat zda je možné že by lékař po vyšetření a rentgenu nepoznal zlomeninu krčku? 8o
Obracím se na vás protože nevím jak se bránit a vlastně co si myslet:
Moje 62leta maminka spadla na bok s bolestmi byla zavolána záchranka a převezena do Nemocnice. Tam ji pan doktor po vyšetření řekl že je to naražené a poslal ji domů s tím že si má dát obkládat a ležet.
Bohužel 4dny měla strašného bolesti nemohla chodit. Taťka zavolal záchranku znovu. Paní na dispečinku už věděla, tak velmi nepříjemně s tatínkem mluvila že narazenina bolí 10dni a co jako chce????? Nakonec tedy záchranku poslala. Doktoři přišli zběžně se podívali, podotýkám že ani jednou si nevzali zachr. Tašku a řekli že to nic není, že ji odvezou ale že stejně za 2hod bude zpět. Taťka byl tak vyplašený že se omlouval!
Nebydlíme spolu tohle je z vyprávění a čtení lék. zpráv.
Byla jsem se námi podívat na stehně obrovsksz podlitina, noha dvakrát větší. Chtěli jsme ji odvést do nemocnice ale nechtěla. Další ráno a desátý den po pádu opět záchranka s tím že za 2hod je zpátky a vlastně co rodiče pořád otravují. Naštěstí v té době sloužil konečně někdo jiný a diagnóza zlomenina krčku.
A já se ptám jestli je možné aby lékař nepoznal takovou zlomeninu. Podařilo se mi sehnat nějakého doktora až po telefonu a ten mi řekl že to není pochybení ???? že se to napoprvé nedá zjistit. Že je to běžné.????????
Nechci to tak nechat! aby doma člověk 10dni trpěl, nehledě na aroganci lékařů. ????
Omlouvám se za případnou zmatenost textu ale jsem z toho špatná

No možný to asi bude, ale čím to je, to ti nepovím. U mě kdysi doktoři v náchodský nemocnici nepoznali dvojitou zlomeninu klíční kosti. Následkem toho mi ten kousek kosti odumřel, museli mi brát štěpy z pánve a na rok a půl jsem tam měla dlahu a pět šroubů. Ale to je 20 let. Trvalý následky samozřejmě mám, ale rukou normálně hýbu.

Paní Harringtonová
Generální žvanilka 22808 příspěvků 09.07.19 07:44

@schiwanam možná bych zkusila nejdříve zavolat mamčinu zdravotní pojišťovnu. Měli by ti poradit.

stinga
Echt Kelišová 7774 příspěvků 09.07.19 07:48
@schiwanam píše: @stingaaminka je v invalidním důchodu zátka 65 let a cukrovka. Tak, že nepatří mezi vytalní. Bohužel.

víš nechci rýpat, ale mně to vždycky hodně udiví, když někdo 60leté lidi označí jako staré, mamka má 60, teda nesportuje, ale je naprosto vitální - bolí ji páteř a nemůže moc chodit pro cévní problémy, taťka má taky cukrovku, vysoký tlak, dnu, cholesterol a je po třech operacích křeč. žil, přítelova maminka 59 let - dvě endoprotézy kolene, čeká na reoperaci, jeho taťka 65 let po dvou infarktech - ale všichni chodí do práce, ani nemarodí a jsou aktivní, co jim jejich zdr. stav dovolí - nedovolila bych si o nikom z nich říct, že je starý :nevim: :nevim: :nevim:
to jsou v dnešní době lidi 80 a víc - staří

Petula306
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 09.07.19 07:51

Ano, znám paní u které si toho taky hned nevšimli. Ideální je vzít matku do auta a zkusit třeba jiné pracoviště, když máte pochybnosti.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama