Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
@vokishka píše:
to by se taky pak mohlo stát, že zemře člověk, protože před výplatou, důchodem atd.
A tak neni treba to hnat do extremu.
@Baba píše:
Posledni vete asi nerozumim. Vzdyt tak to je. Plati ti, co jdou domu. Ti, co zustavaj hosptializovani, neplati.
Takže, když jsem omdlela, hned jsem se neprobrala, manžel mi zavolal sanitku (po jak dlouhé době nevím, slyšela jsem jen „už se probírá“), ta mne odvezla na internu, na interně mi udělali vyšetření a nic nezjistili (podezření na mrtvici), tak jsem tu sanitku měla zaplatit?
@Anonymní píše:
Takže, když jsem omdlela, hned jsem se neprobrala, manžel mi zavolal sanitku (po jak dlouhé době nevím, slyšela jsem jen „už se probírá“), ta mne odvezla na internu, na interně mi udělali vyšetření a nic nezjistili (podezření na mrtvici), tak jsem tu sanitku měla zaplatit?
Ano, kdyz Te priveze rychla mimo beznou pracovni dobu, a poslou Te domu, tak zacvakas 90. Kdyby si Te nechali ve spitale, tak neplatis.
A kdyby meli podezreni na mrtvici, tak Te zcela jiste nevezou na internu.
@Baba píše:
Posledni vete asi nerozumim. Vzdyt tak to je. Plati ti, co jdou domu. Ti, co zustavaj hosptializovani, neplati.
Vazne? Ja myslela, ze ti co priveze rychla, neplati…u nas se neplati vubec, tak nemam zkusenost.
@Anonymní píše:
Takže, když jsem omdlela, hned jsem se neprobrala, manžel mi zavolal sanitku (po jak dlouhé době nevím, slyšela jsem jen „už se probírá“), ta mne odvezla na internu, na interně mi udělali vyšetření a nic nezjistili (podezření na mrtvici), tak jsem tu sanitku měla zaplatit?
Poplatek, ne sanitku.
@Baba píše:
A tak neni treba to hnat do extremu.
Podle toho, co vidam ja, se toho opravdu bat nemusime. Navic, vzdycky muzou zaplatit pozdeji…
@mroe píše:
Vazne? Ja myslela, ze ti co priveze rychla, neplati…u nas se neplati vubec, tak nemam zkusenost.
Jo, plati vsichni - za vyuziti pohotovostni sluzby
@Baba píše:
Jo, plati vsichni - za vyuziti pohotovostni sluzby
No aspon neco. Ale evidentne plati malo.
@Baba píše:
Ano, kdyz Te priveze rychla mimo beznou pracovni dobu, a poslou Te domu, tak zacvakas 90. Kdyby si Te nechali ve spitale, tak neplatis.
A kdyby meli podezreni na mrtvici, tak Te zcela jiste nevezou na internu.
Ale mně vůbec nejde o ten poplatek 90 korun. A neměla jsme ani nic proti ostatním poplatům, jen si mylsím, že na hospitalizace měl být strop.
Mně jde o to, jak se tu zmínilo, že pokud někoho doveze sanitka a není hospitalizován, tak by ji měl zaplatit. A já dávám příklad, že to se mnou seklo, doma na záchodě, manžel nevěděl, co se mnou, zavolal 155, ti poslali hnedka rychlou. Než přijeli, tak jsem se probrala. Odvezli mne na internu. Tam mi udělali EKG, změřili tlak, vzali krev. Myslím, že mi bylo řečeno, že proto, aby vyloučili mrtvici. Poté, co byly všechny výsledky v normě, mne poslali domů.
Takže podle toho, co zmínila @mroe, bych tu sanitku měla zaplatit. Vážně si myslíte, že by to tak mělo být?
Souhlasím, zvýšila bych placení na pohotovosti aspoň 200 Kč (oni by si to někteří rozmysleli s teplotou 37,1),a sanitku bych nechala platit ty co nebudou přijati na oddělení. Oni by si to pak někteří taky rozmysleli a nedělali by si z ní taxika. Pokud opravdu někomu něco je tak mu nebude vadit žádné placení. ![]()
A když se dřív platilo za hospitalizaci tak bylo aspoň o třetinu míň pacientů než nyní, to o něčem vypovídá ![]()
@Anonymní píše:
Ale mně vůbec nejde o ten poplatek 90 korun. A neměla jsme ani nic proti ostatním poplatům, jen si mylsím, že na hospitalizace měl být strop.Mně jde o to, jak se tu zmínilo, že pokud někoho doveze sanitka a není hospitalizován, tak by ji měl zaplatit. A já dávám příklad, že to se mnou seklo, doma na záchodě, manžel nevěděl, co se mnou, zavolal 155, ti poslali hnedka rychlou. Než přijeli, tak jsem se probrala. Odvezli mne na internu. Tam mi udělali EKG, změřili tlak, vzali krev. Myslím, že mi bylo řečeno, že proto, aby vyloučili mrtvici. Poté, co byly všechny výsledky v normě, mne poslali domů.
Takže podle toho, co zmínila @mroe, bych tu sanitku měla zaplatit. Vážně si myslíte, že by to tak mělo být?
Ne sanitku, ale poplatek za pohotovost. Ten by mel byt mnohem vyssi nez 90.
A nechteli vyloucit mrtvici!
@Tamara86 píše:
Souhlasím, zvýšila bych placení na pohotovosti aspoň 200 Kč (oni by si to někteří rozmysleli s teplotou 37,1),a sanitku bych nechala platit ty co nebudou přijati na oddělení. Oni by si to pak někteří taky rozmysleli a nedělali by si z ní taxika. Pokud opravdu někomu něco je tak mu nebude vadit žádné placení.
Takže až ty dostaneš na ulici infarkt, tak ti sanitku taky nikdo nezavolá
aby to náhodou nemusel zacvakat ![]()
A chudáci důchodci aby taky mrtvičky nedostávali před termínem výplat důchodů, že?
@bejbyn píše:
Takže až ty dostaneš na ulici infarkt, tak ti sanitku taky nikdo nezavoláaby to náhodou nemusel zacvakat
A chudáci důchodci aby taky mrtvičky nedostávali před termínem výplat důchodů, že?
Nechapu, proc tak prehanis ![]()
Duchodci s mrtvickou platit nebudou, ti zustanou ve spitalu ![]()
@Anonymní píše:
Ale mně vůbec nejde o ten poplatek 90 korun. A neměla jsme ani nic proti ostatním poplatům, jen si mylsím, že na hospitalizace měl být strop.Mně jde o to, jak se tu zmínilo, že pokud někoho doveze sanitka a není hospitalizován, tak by ji měl zaplatit. A já dávám příklad, že to se mnou seklo, doma na záchodě, manžel nevěděl, co se mnou, zavolal 155, ti poslali hnedka rychlou. Než přijeli, tak jsem se probrala. Odvezli mne na internu. Tam mi udělali EKG, změřili tlak, vzali krev. Myslím, že mi bylo řečeno, že proto, aby vyloučili mrtvici. Poté, co byly všechny výsledky v normě, mne poslali domů.
Takže podle toho, co zmínila @mroe, bych tu sanitku měla zaplatit. Vážně si myslíte, že by to tak mělo být?
Uz jsem to psala jednou, ti co nezustanou v nemocnici by meli zaplatit poplatek za osetreni v dobe pohotovosti( coz mi bylo vysvetleno, ze uz plati), ne sanitku. Tady nekdo asi neumi cist.
A na interne opravdu nevylucuji mrtvici, takze o mrtvici evidentne neuvazovali, kdyz te vylozili na interne. Aspon je tady krasne videt, jak dochazi k nedorozumenim…