Nepřerušené spaní miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Layana
Kecalka 123 příspěvků 17.06.19 09:42
Nepřerušené spaní miminka

Chtěla bych se zeptat na názor popřípadě zkušenosti, můj syn 6 měsíců mívá problém přes den spát víc jak 50minut, minimálně jednou denně většinou po obědě se stane, že se po 40-50 minutách vzbudí a brečí což znamená že chce ještě spát, vrátím dudel, placam po plence a usne ještě třeba na hodinu, to samé u nočního uspávání usne, po hodině brekot, dudel a spí, pak se budí co dvě hodiny na prso, ale s tím jsem smířená :-D dřív měl bolení bříška a prdíky ho právě po těch 50 minutách vzbudily, ale jak to „odnaučit“.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9326 příspěvků 17.06.19 09:50

To neodnaučíš. Prostě musíš počkat až dítě dozraje a přejde to samo.

Aduš8
Kelišová 5237 příspěvků 17.06.19 09:54

Tak v půl roce na to má opravdu ještě čas, navíc to je období, kdy se děti začínají budit většinou ještě častěji, než předtím. Opravdu nemůžeš čekat, že bude spát po obědě tři hodiny v kuse a celou noc. Mně se takhle budí dvacetiměsíční i třikrát za noc, chce prostě jen pomazlit a ujistit se, že je maminka nablízku. Většinou zase hned usne.

Tamara83
Povídálka 37 příspěvků 17.06.19 09:55

Ano, to neodnaučíš. Syn má 21 měsíců a po obědě se taky cca po hodině budí. Pokud to vystihnu, tak ho taky ještě uspím. Když si ale lehnu s nim, tak spi klidně i 2,5 hodiny bez probuzení. A večer se občas taky po hodině vzbudí a volá mne, tak si k němu na chvílí sednu až usne a pak spinká, ne vždy celou noc.

unuděná
Echt Kelišová 8148 příspěvků 17.06.19 09:59

My měli období, kdy se děti budily podle hodinek po 30ti minutách spánku (denního i nočního), už jsem to měla vychytané, že jsem k nim včas šla a jak se začaly šmrdlat, rychle dudlík, pomazlit a uspat znovu :mavam: Vyroste z toho sám, neboj.

Layana
Kecalka 123 příspěvků 17.06.19 10:01

Já jen jestli na to není nějaký fígl :-D o mě nejde jen je mi líto jeho, jde vidět že je z toho nešťastný, vstává takto když je u mě, v hacce, v kočárku, v postýlce, všude… když ho hned neuspím je nešťastný, brečí než mu nepomůžu usnout.

Layana
Kecalka 123 příspěvků 17.06.19 10:03

@unuděná přesně už to mám taky vychytané, vím že minimálně 30 minut mám vždy :-D pak čekám u něj ;)

unuděná
Echt Kelišová 8148 příspěvků 17.06.19 10:06

@Layana Já jsem z toho byla tehdy taky naštvaná, syn měl právě období (cca 6 měsíců), kdy se takhle budil i celou (!) noc, já byla jak zombie, než se mi podařilo usnout, tak už byl zase vzhůru :roll: Vyčetla jsem tehdy, že se jedná o nevyzrálou nervovou soustavu, kdy dítě (i dospělák to tak má) po určité době přechází z jedné fáze spánku do druhé a to ho vzbudí. S věkem se děti naučí znovu to zaspat. U nás to u obou dětí přešlo kolem 2 let.

beruska9
Extra třída :D 11252 příspěvků 17.06.19 10:07

@Layana : precti si neco o spanku a spankovych cyklech. Kolem 45min-hodiny to je typicka delka spankoveho cyklu u mimin. Vsichni totiz spime v cyklech a nekdy se mezi nimi I kratce probudime, akorat vetsinou zase hned usneme a ani o tom nevime. Mimina tohle casto neumi a potrebuji zase pomoct usnout. Teoreticky se to odnaucovat da, ale pokud nechces dite nechat brecet, tak to byva pomaly proces. Je na to dobra knizka, jdu najit odkaz.

beruska9
Extra třída :D 11252 příspěvků 17.06.19 10:08
Elen8
Extra třída :D 13067 příspěvků 17.06.19 10:11

Vždyť má 6 měsíců 8o mě se stále budí 16m jak na kojení, tak pomazleni. Po obědě spí cca 50minut pak se probudí a musím jít douspat a ještě tak 45 min spí. Večer jak kdy, pokaždé jinak. Někdy tam musím po hodině jít, jindy spí az do prvního kojení.

Ou
Echt Kelišová 8164 příspěvků 17.06.19 10:17

To není trénovatelná vlastnost - mimina až na naprosté vyjímky nespí dlouho v jednom kuse.

Musíš počkat. REspektive občas ho s odstříkaným mlíkem vrazit na hlídání někomu dalšímu a vyspat se.

Layana
Kecalka 123 příspěvků 17.06.19 10:23

Já nijak výrazně unavená nejsem, asi tak normálně mateřsky, jednou víc, jednou méně :-D nechat ho brečet v postýlce opravdu nechci, děkuji za postřehy!! Já myslela že to má pozůstatky z té koliky, spánkový cyklus je pro mě lepší varianta, je to přirozené a nemusím ho vnitřně litovat že mu pořád nejde spát jak by chtěl :-) tak ho nechám „svému osudu“ jednou se to zlomí ;)

Kristynka22
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 17.06.19 10:26

@Layana Buď ráda že ho uspíš, dcera se taky furt budí, klidně i po 20 minutách ale dál už prostě nemůže zaspat. Většinou brečí a usne třeba až za hodinu a pul řevu, když už je únava fakt extrémní

Layana
Kecalka 123 příspěvků 17.06.19 10:29

Tak jsem napsala příspěvek a snad poprvé mi už spí 90 minut v kuse :-D :-D

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama