Nepřijetí bakalářské práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pajdri
Nováček 3 příspěvky 09.01.17 11:15
Nepřijetí bakalářské práce

Prosim o radu.
Dcera studuje na fylozoficke fakultě
První, druhy, třetí ročník v pořádku. Vsechny zkoušky i přijímacky na magistra.
Ale.
Vedoucí bakalářské práce ji nedoporučuje odevzdání bakalářské práce.
Dcera chodí pravidelně na konzultace kde většinou je něco špatně..Ale to už je o slovickach a ne o úplný obsah.
A tak teď už je to třetí termín co opět práci zamítl..
Dcera i přes náš nátlak rodiny práci nechala svázat a odevzdala ji.
Jenže nema bakalářský seminář který ji vedoucí nechce napsat.
Už je to hodne o nervech ne jen našich ale hlavně dcery.
Predce není možné aby to záviselo na jednom profesorovi.
Ptám se na odvolání. Kde je možné si stěžovat? I když dcera nechce toto vůbec slyšet!
Vidí to jako podraz na vedoucího, ale..Vždyť to je pořád stejné. A už 3 x neschválil.
Prosím o radu..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:

Jogrr
Závislačka 4316 příspěvků 09.01.17 11:20

Tak jednak je to vizitka vedouciho prace. A potom, my nesmeli nechat svazat, nez povolil vedouci prace. Zapich za seminar dostavali vsichni automaticky.
Ale spoluzak mel diplomku, kterou mu u statnic shodila jeho vlastni vedouci te diolomky, posudek mu dala na 3 a jeste dost prudila s obhajobou, kde navrhla prepracovani prace.
Lidi jsou ruzni.

Elishka1
Závislačka 2726 příspěvků 09.01.17 11:22

U nás tedy žádný seminář nebyl, všichni si to smolili doma
na změnu vedoucího je asi pozdě, máte reakce od oponenta už?

sakota
Kelišová 5499 příspěvků 09.01.17 11:24

A neexistuje moznost, ze to vedouci nedoporucuje, protoze ta prace proste stale neni dostatecne kvalitni a on se pod ni nechce podepsat jako vedouci?

Snilek88
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 09.01.17 11:26

Tak podraz na vedoucího je už to, že to podala bez jeho vědomí, takže to skutečně už řešit nemusí… musím přiznat, že tohle mi udělat můj student, tak moje veškerá pomoc končí…

Jak je tu psáno práce je i vizitkou vedoucího a úplně vše taky pustit nemůžeme. Když si vzpomenu kolik nocí jsem strávila revizemi prací a přepisováním a většina studentů to bere jako automatiku… chce se to zamyslet i nad druhou stránkou věci, třeba ta práce skutečně nebyla ve stavu k odevzdání…

Jogrr
Závislačka 4316 příspěvků 09.01.17 11:31

@Snilek88 tak to jste dobra, ze i prepisujete a dopisujete, nam jen psali komentare do wordu a na nas bylo, jak se s tim popereme. Coz jsme ocenili az casem, samozrejme :mrgreen:

Ewiczka
Kecalka 368 příspěvků 09.01.17 11:32

Vy přece nedokážete posoudit kvalitu bakalářské práce. Vedoucí nemusí dělat potíže, práce nemusí být dostatečně kvalitní.

Pajdri
Nováček 3 příspěvky 09.01.17 11:36

Ale toto už trvá rok..
Celkem třikrát neschválené..
Ale nikdy o práci neřekl že je úplně špatná.
Proč ji tedy nedá šanci si tu práci obhájit.
Pokud je špatná, tak ano.Ale nemůžu se smířit s tím, že to závisí na jednom člověku.

Tichošlápek
Extra třída :D 10428 příspěvků 09.01.17 11:37

Vedoucí ví co dělá. Pokud práce nema kvalitu, tak je jasné, ze ji nepustí dále. A pokud nesplní podmínky semináře, pak ji tento nebude zapsán.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.17 11:38

Vedu BP, DP apod. Pokud vedoucí práce nechce práci připustit k obhajobě, většinou má k tomu pádný důvod - práce se neobhájí (což je mnohem větší průser pak), vedoucí má špatnou vizitku apod. Ono bohužel se někdy až na BP pozná, zda student má na to dodělat vysokou.
Chápu, že máte starosti. Pokud se cítíte opravdu v neprávu, ať se dcera obrátí na proděkana pro pedagogiku s žádostí o přezkoumání. Každopádně tu práci neodevzdávejte, obrátí se to jen proti ní.
Jako vedoucí se snažím studentům za každou cenu pomoci, ale dopadlo to jednou tak, že výborné práci studentka nerozuměla (vedla jsem ji jak mimino každý krok…) a obhajoba byla propadák, málem mi ji vyhodili s dvěma A od oponenta a ode mě… Nyní bych se zachovala jak vedoucí Vaší dcery, holt když na to někdo nemá…
Mimochodem ta moje studentka práci obhájila, ale vyhodili ji u státnic, i jako důsledek té obhajoby

ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 09.01.17 11:43

Tak obecne, je to risk. Je mozne, ze ta prace je doopravdy spatna. A treba ne. To se pozna az na obhajobe. Taky by si mohla dcera zajit za nekym jinym z katedry. At jeji praci posoudi-jakoze ji pomuze- at uz to neni takove prani spinaveho pradla na katedre. S tim zapoctem ji nejlepe poradi na studijnim- u nas stacilo mit odchozeny konzultace a byl zapocet. Doporuceni diplomky s tim nemelo nic spolecneho. Zalezi, jsk jdou nastavena pravidla pro udeleni zapoctu.
Stiznost, na co? Ze objektivni posouzeni vedouciho diplomky neodpovida vasemu gustu :think: no to bude reklama pro vasi dceru. Stiznost ma byt zalozena na faktech a ne na osobnim pocitu. Ono totiz schopnost ucit se dany text automaticky neznamena, ze je student schopny odbornou literaturu a vlastni nazory a poznatky pre5avit v kvalitni praci.

zrcadlo
Kelišová 6853 příspěvků 09.01.17 11:44
@Pajdri píše:
Ale toto už trvá rok..
Celkem třikrát neschválené..
Ale nikdy o práci neřekl že je úplně špatná.
Proč ji tedy nedá šanci si tu práci obhájit.
Pokud je špatná, tak ano.Ale nemůžu se smířit s tím, že to závisí na jednom člověku.

A kolikrát za ním za ten rok byla? Má k tomu e-mailovou komunikaci, má od něj písemně požadavky na přepracování? Za mě student, který si tu situaci neumí vyřešit sám a podniká kroky na základě nátlaku rodiny, se kterým se neztotožňuje, nemá na VŠ co dělat. Přestaň jí umetat cestičku, ona si má situaci vyřešit sama, na VŠ je jakýkoliv zásah rodičů naprosto zbytečný, jen to dokládá fakt, že ona na to nemá :nevim:

dadulam
Kecalka 401 příspěvků 09.01.17 11:47

Bez souhlasu vedoucí práce bych jí rozhodně neodevzdávala. On tu práci vedl, tak ví, kde má práce slabiny a kde ne a zda je vhodná k obhájení. Vždyť je to o komunikaci. Já se s vedoucí práce i několikrát sešla a probrala s ní její připomínky. Až byla práce vhodná k odevzdání. A to jsem dokonce od vedoucí práce dostala za 2 a od oponenta za 1. Každý člověk je jiný, moje vedoucí byla hodně velký puntičkář, ale zase jsem měla práci opravdu propracovanou do detailů a při obhajobě mě nemohlo nic překvapit.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 09.01.17 11:49

Já si rejpnu, ale neřekla bych, že člověk co píše „fylozofická“ je schopen posoudit kvalitu práce - je tudíž klidně možné, že práce je prostě fakt špatná. A pokud je špatná, nemá smysl „dávat šanci ji obhájit“, protože ji prostě neobhájí. Obhajovat lze drobné chyby, neshody s oponentem, ne špatnou práci.
Na druhou stranu už jsem viděla i diplomky na téma „jak jsem jela do Indie na dovolenou“ a podobně, takže evidentně lze pustit k obhajobě i zcela nesmyslné práce :mrgreen:

Uživatel je onlineVeverka X
Ukecaná baba ;) 2214 příspěvků 09.01.17 11:50

@Pajdri A ostatní studentni s tím stejným vedoucím problém nemají? Pokud ne, tak pravděpodobně práce Vaší dcery nebude dobrá.

Pokud ale mají se stejným vedoucím problém i ostatní studenti, tak bych se i po takové době snažila o změnu vedoucího a třeba i mírnou modifikaci tématu.

Odevzdat přes výslovný nesouhlas je dost risk, i když chápu, že je Vaše dcera ze situace zoufalá a už neví, co by měla udělat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >