Poradna dentální hygienistky
Pavla Pilneyová DiS.
Páni to nás ma za necelej mesic rok a taky nemá si rikám zda mu nechybí neco treba vápník ![]()
Ahoj maminky, které z vasich dětí mělo pozdě zoubky? Mému synovi prvni zub vylezl ve 13 měsícich, ale dcera má 16 měsícu a nemá ani náznak, že by jí měl nějaký zoubek vylézt. Myslím si, že už má nejvyšší čas.. Já musím stále všechno pro ní mixovat, nebo rozvařovat. Už nevím co jí mám vařit, aby ve svém věku měla pestrou stravu a nemusela jí kousat. Nejde to nějak urychlit ![]()
@Ajinka82 no jako v 16 měsících už je docela pozdě. byla si s ní u zubaře jestli je všechno ok?
V 16 měsících už bych taky vyhledala odborníky. Kamarádčinu dítku vylezly zuby ve 14 měsících, ale měsíc před tím byli na konzultaci, zda je vše OK.
My jsme byli i na vysetreni na endokrinologii s malym vzrustem, protoze v 15-ti mesicich mela teprve 68cm a necelych 8kg. Ale tam veskere vysledky dopadly dobre. Dokonce ma pry vyssi mnozstvi vapniku a mineralu, coz pry neni na skodu. Jinak je sikovna ve vsem. Vyvoj jak u normalnich deti. Jen ty zuby. ![]()
Dceři začal růst zub v cca 9.měsících…za 14.dnů druhý. Teď má rok a žádný jiný nevykouknul.
My měli 1.zub presne v roce a pak rostly tak rychle ze ani nevim jak ![]()
Tak nám nakonec vyrostl první až v 18 měsícich a ted ma 20 mesicu a 7 zubu
Tak jsme se dockali
![]()