Neslazené salko - bude karamel?

687
12.2.11 10:25

Neslazené salko - bude karamel?

Ahoj holky, včera jsem chtěla rychle nakoupit, tak jsem proběhla krámem a pořádně nekoukala. Doma jsem zjistila,že jsem si Salko koupila neslazené - je takové hodně řídké,úplně teče.. A teď moje otázka… Zkaramelizuje, kdž ho budu ty 2 hod. vařit? Já si myslím, že ne.. Vždyť karamel je cukr.. Poradí někdo?? Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2237
12.2.11 10:33

nemá tam, co zkaramelizovat, karamelizuje cukr. Salko neslazené bylo kdysi TATRA, SALKO bylo jen slazené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5078
12.2.11 10:46

Ahoj,
jedou jsem si nevšimla, že je neslazené. Vařila jsem ho ty dvě hodiny a nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
12.2.11 11:20

nn, tohle je dobrý akorát do kafe, jinak vařit 2 hodiny nemusíš, stačí dát na půl hodky až hodku do papiňáku a ušetříš si čas i vaření a výsledek je stejný :palec: Taky celý ponořit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3621
12.2.11 14:57

No podle mě nezkaramelizuje, karamelizuje cukr…nebo se mýlím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
12.2.11 16:44

kdyz ho dobre osladis-zkaramelizuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2889
12.2.11 22:07

holky docela mě to zajímá, protože už jsem to tu jednou četla. K čemu to vlastně dobrý? To se pak zkaramelizovaný jí, nebo se používá jako ingredience do jiných pokrmů? Nikdy jsem to nedělala, ale mám ráda tyhle sračičky, jako je jesenka nebo pikao, tak mě to zajímá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7277
12.2.11 23:08

Páji, jde z toho dělat likér nebo jsem to dávala na buchtu. Ale na nás je ta buchta mooooc sladká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3471
14.2.11 14:17

Ty vogo, já bych se papiňáku bála, už takhle mám strach , když v něm vařím maso :mrgreen: . A ta plechovka se salkem už taky někomu bouchla :think: .. No nic, člověk se pořád učí :lol:

Já používám zkaramelizované Salko na krém do medovníku, zrovna se na něj v dohledné době chystám :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama