Nespavost matky s miminkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.18 13:53
Nespavost matky s miminkem

Ahoj všichni,
začínám se potýkat s dost nepříjemným problémem. Mám pěti měsíční miminko. Samozřejmě, že s malým miminkem se člověk nějak závratně nevyspí, ale u mě už asi začíná být extrém. Momentálně spím tak 2-3 hodiny denně, někdy vůbec a nejhorší je, že svojí vlastní vinnou. Malý už pěkně spí. V osm večer usne, ve 4 ráno jí a pak třeba ještě 2-3 hodinky dá, i když neklidný. Ale já nedokážu vypnout nebo jsem totálně neklidná, v hlavě se mi hodní spousta věcí a nedokážu se uklidnit. Někdy už mi je zle, buší mi srdce, točí se mi hlava, je mi na zvracení. Jsem úplně nadoraz. Musím dodat, že i dřív jsem se občas potýkala s nespavostí, ale nikdy to nezašlo až takhle daleko. Potýkala se některá z vás s tím samým a neměla radu? Bojím se, aby to se mnou neseklo :/

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hapolda
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 19.06.18 14:02

Nejake bylinky na uklidneni :nevim: vypit si vecer caj, udelat bylinkovou koupel… nebo si jit zabehat, to me pomahalo, ale s ditetem a takhle vycerpana si to nedovedu predstavit. Zkratka se nejak zrelaxovat. Detatko ti spi krasne, musis prijit na to co ti udela dobre :kytka:

kvmatonka
Kecalka 419 příspěvků 19.06.18 14:02

Zkus brát hořčík na nervy. Případně nějaké čaje na spaní. V noci zbytečně zaměstnáváš mozek a pak nemůžeš zabrat.

chaela
Ukecaná baba ;) 2434 příspěvků 19.06.18 14:06

AHoj, já jsem taky špatně spala, než jsem měla první dítě. Syn mě ale vyléčil :) Od té doby, co ho mám, tak jsem schopná usnout kdykoliv a kdekoliv. Ale měla jsem (u obou dětí) období, kdy oni spali dobře a já jsem nemohla. Bylo to tím, že tělo bylo zvyklý, že spát nemůže a když najednou mohlo, nešlo to. Mám to tak i teď, ale ráno. Kluci vstávají brzo, mezi 5 a 6. Ale občas se stane, že si přispí do pů1 7 nebo teď, když jsou nemocní, tak spí i do sedmi. Já jak na to nejsme zvyklá, tak se o půl šesté probudím a čučím do stropu a nadávám si, proč nespím, když můžu. Mám to tak pokaždé, když mají kluci nějakou změnu v režimu spánku, Jak se s tím moje tělo srovná, spí zase podle potřeb synů :) Tak pokud ti mimino spí hezky relativně čerstvě, tak nevěš hlavu, může se to spravit samo, až si na ten novej čas spánku zvykneš. Pokud už to je delší dobu, tak bych poradila asi chodit spát s ním přes den, nebo aspoň odpočívat. Na noc meduňku, teplou koupel a rovnou do postele.

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 19.06.18 14:15

U me je to take navykem na buzeni synu. Mladsi syn se kolem 4. budi na kojeni a pak je neklidny, takze se kolem 4. budim automaticky, i kdyz on nahodou spi a pak uz nezaberu, i kdyz on se nahodou neprobudi.

Zakladatelko, pokud je to tim, tak asi leda predat dite manzelovi s prikrmem, na delsi dobu (alespon 14 dnu, nebo naporad) a srovnat si zase spankovy rezim - i kdyby to melo byt pomoci prasku.

Jinak jsem si take navykla na odpoledni spanek.

Lily-en
Kecalka 150 příspěvků 19.06.18 14:19

Mám to také tak. Syn spi celkem pekne a muz chodi dokonce krmit, máme to rozdělené. Já jdu poprvé až mezi čtvrtou a patou. Takže bych se mohla vyspat celkem pekne, ale mám neustálou potřebu nad něčím přemýšlet, chodit dolu si povídat, neco hledat na mobilu a porad hlavu i ruce něčím zaměstnávat, hlavně ne spát. Kdyz zavru oči, běhají myšlenky. Pomáhá mi říct si, ze až nepočítám do 30ti, budu spát a počítám, čísla si predstavuji a nikdy nevim, kam se dopočítám, proste usnu. Sem tam mezi čísla vbehnou myšlenky, ale chce to tu sílu říct si - ne, teď jsou tu čísla a pokračovat. Vždycky mi to pomuze. :)

chs.jasmin
Extra třída :D 10147 příspěvků 19.06.18 14:22
@Anonymní píše:
Ahoj všichni,
začínám se potýkat s dost nepříjemným problémem. Mám pěti měsíční miminko. Samozřejmě, že s malým miminkem se člověk nějak závratně nevyspí, ale u mě už asi začíná být extrém. Momentálně spím tak 2-3 hodiny denně, někdy vůbec a nejhorší je, že svojí vlastní vinnou. Malý už pěkně spí. V osm večer usne, ve 4 ráno jí a pak třeba ještě 2-3 hodinky dá, i když neklidný. Ale já nedokážu vypnout nebo jsem totálně neklidná, v hlavě se mi hodní spousta věcí a nedokážu se uklidnit. Někdy už mi je zle, buší mi srdce, točí se mi hlava, je mi na zvracení. Jsem úplně nadoraz. Musím dodat, že i dřív jsem se občas potýkala s nespavostí, ale nikdy to nezašlo až takhle daleko. Potýkala se některá z vás s tím samým a neměla radu? Bojím se, aby to se mnou neseklo :/

Ahoj,

zkusila bych medunkový čaj na zklidnění, nejen večer, ale i přes den. večer si dej teplou vanu, reklaxační koupel s vonavou pěnou. Až pujdeš spát vše vypni, mobil neber do ložnice. Na polštář si klidně nastříkej rozprašovačem nějakou vuni (já osobně mám jemne naředěnou aviváž). Udělej si tmu.

Pokud nic nezabere, řeš to s lékařem. Mě také probudí kdejaké knournutí dítěte, převalování apod, ale hned pak zase usnu :nevim:

mumisek79
Extra třída :D 12071 příspěvků 19.06.18 14:32

Tak za mě platí potlačit myšlenky…bylinky atd ba mě nezabírají Já dělám nasledujici: vymyslim jakékoliv slovo či spojení např.Narodni divadlo a pak začnu na každé písmenko vymyslet a představovat si slova, jednoducha tudíž v tomto případě začnu s písmenem N a jedu narcis , nárt , nůše atd a vždy si i tu konkrétní věc chvilinku představím když tě přestanou slova napadat jdu na další písmenko v tomto případě A a zas znovu…nelam to přes koleno a hned jak tě slova od písmenka přestanou hned napadat jdi na další Hlavně nesmíš dovolit mozku dělat něco jiného tudíž když zjistíš že premyslis o něčem jiném vrať se zpět k této „hře“ když vycerpas všechna písmenka z počátečního slova Vymysli si další a začni znovu ale myslím že to nebude třeba Je to přirozený a zdravý způsob usínání vždyť i ve spaní si nás mozek představuje různá slova, sny Není to můj nápad je to z odborné literatury Tak hodne štěstí a zkus to Jo a za feedback budu ráda Hezké odpoledne a v noci až se už konečně dobře spi

Marie432875
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.18 14:36

@Lily-en taky počítám :lol: ale soustředim se na dýchání, počítám kazde nadechnuti. A usina se mi tak skvele, málokdy se dostanu k 15. :mrgreen:

Janli
Echt Kelišová 9887 příspěvků 19.06.18 16:39

Zkus kineziologii, nutně potřebuješ vyčistit hlavu a tohle je fakt skvělý :palec: .

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.18 18:10

Děkuji za rady,
bylinky už jsem zkoušela mockrát, ale to na mě moc nezabírá. Zkusím ten hořčík, ten by mohl napomoci klidu. Je to asi hodně o hlavě, taky se zkouším ošálit vším možným, ale ať jsem sebevyčerpanější, tak večer začnu být neklidná, i se více proberu. Škoda, že nejde spánek vynechat a jen dobít baterky :lol: Zkusím si zjistit něco o kineziologii a ten nápad se slovními spojeními taky vypadá dobře. Celkově bývám hodně neklidná, roztěkaná a normálně mi stačí i tak málo hodin spánku, ale teď už je to moc…Chtěla bych umět lehnout a spát, to by byla paráda…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34963 příspěvků 20.06.18 09:30

medunka, aby zabrala na spani, musi byt fakt silna a to bych teda pri kojeni neriskovala jakozto zadne bylinky. Kdyz se poradne nevi, co v te medunce ucinkuje, tak se ani nemuze vedet, jak moc se to vylucuje do MM.
to uz mi prijde lepsi dat si panaka, v posledni dobe uz se rika, ze vlastne kojeni opile matky nevadi vubec, koncentrace alkoholu v MM jsou smesne.

Lily-en
Kecalka 150 příspěvků 20.06.18 11:34
@Marie432875 píše:
@Lily-en taky počítám :lol: ale soustředim se na dýchání, počítám kazde nadechnuti. A usina se mi tak skvele, málokdy se dostanu k 15. :mrgreen:

Přesně takhle to také dělám! Došlo mi to až kdyz jste to napsala :D :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.18 12:37

Tak jsem na to pořád stejně s tím rozdílem, že včera jsem večer vytuhla, protože jsem si předtím dala 1 pivo. Jak jsem byla hodně přetažená, tak mě to úplně skolilo a usla jsem ani nevím jak, pak jsem se probrala v noci a zase ta samá písnička. Jenže každý den se nemůžu skolit pivem :oops: Budu to muset řešit s doktorem. Jen nevím, jestli jít za obvodní nebo k psychologovi. Co myslíte? Aby mě pak obvoďačka nepřeposlala jinam, nemám sílu oběhávat několik doktorů.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34963 příspěvků 22.06.18 10:49
@Anonymní píše:
Tak jsem na to pořád stejně s tím rozdílem, že včera jsem večer vytuhla, protože jsem si předtím dala 1 pivo. Jak jsem byla hodně přetažená, tak mě to úplně skolilo a usla jsem ani nevím jak, pak jsem se probrala v noci a zase ta samá písnička. Jenže každý den se nemůžu skolit pivem :oops: Budu to muset řešit s doktorem. Jen nevím, jestli jít za obvodní nebo k psychologovi. Co myslíte? Aby mě pak obvoďačka nepřeposlala jinam, nemám sílu oběhávat několik doktorů.

uprimne nevim, jestli ti tedka obihani odborniku pomuze - leky nemuzes a chodit k psychologovi a cvicit relaxacni techniky stejne asi nebudes mit cas.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama