Nespavost u 11měsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
HayLin
Stálice 81 příspěvků 25.05.19 09:24
Nespavost u 11 měsíčního dítěte

Ahoj, mám 11 měsíční dítě a už téměř 3 měsíce neklidně spí.. někdy ani v noci ani přes den. Už od narození byl nespavé miminko, kdy jsem k němu vstávala i co půl hodiny nebo hodinu až do jeho půl roku. Pak se to ustálilo a spal i celou noc nebo se budil jen 2×. Teď přes den spí 2×, někdy vůbec. No a večer usne třeba kolem 8, ale co hodinu se budí nebo nechce spát absolutně vůbec i když je unavený… zuby to nejsou, to poznám. Vždycky měl záchvaty breku i ze spaní, když se nám jeden vyklubal. Teď když se v noci budí tak mává kolem sebe rukama a strašně mrmlá.. nebo se začne válet ze strany na stranu, přitom je úplně fakt unavený… nevíte co s tím? Je to normální nebo mám jít k doktorce? :(

Reakce:
Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 25.05.19 10:06

Tak kazdy zub se muze projevovat jinak, takze bych zuby uplne nevylucovala.. nicmene to muze byt i u nejakeho vetsiho fyzickeho vyvoje, nezacal treba chodit? Pripadne by nebylo od veci zkontrolovat krev a moc ;)

Hobitka
Kelišová 5481 příspěvků 25.05.19 10:49
@Tazvesnice píše:
Tak kazdy zub se muze projevovat jinak, takze bych zuby uplne nevylucovala.. nicmene to muze byt i u nejakeho vetsiho fyzickeho vyvoje, nezacal treba chodit? Pripadne by nebylo od veci zkontrolovat krev a moc ;)

Souhlasim. Taky nam prvorozena silene blbla v noci, kdyz zacala chodit. Takze nad timto bych zapremyslela. Zkusit prevest na 1 spanek denne? Mne deti zacly spat 1 denne ve 12m, 11m a treti dokonce nekdy v 8m. Ale obecne mi zacly deti spat v noci dobre az okolo 2. narozenin, do te doby zadne saskovani s rezimem nijak zvlast nepomahalo.

Mari.G
Kelišová 5471 příspěvků 25.05.19 10:55

Tohle může být doprovod k zubům, nebo je neklidný z jiných důvodů. Můžete zkusit Bachovky na míru. Buzení jako takové je v tomto věku normální. Doporučuji se neupínat na počet buzení a toho, jak už to třeba bylo super. My se na 2 buzení za noc dostali teď po 2. roce. Děti prochází různými fázemi - i nové motorické dovednosti, hlavně chůze, toto můžou způsobovat.

HayLin
Stálice 81 příspěvků 27.05.19 12:43

@Tazvesnice sice chodí, ale ne sám pouze s aktivním chodítkem. A začal se sám ze země stavět na nohy. Dnes byl v noci i pláč, takže to budou nejspíš ty zuby :( zítra jdu ale pro jistotu k doktorce, má kamarádka tam šla s půlročním dítětem kvůli nespavosti a zjistili že ho krmí až moc mrkví a že je chudokrevný :think: tak uvidíme :D a moje sestra mi poradila nedávat na večer kašičku, což stejně nepomohlo.

Váš příspěvek
Reklama