Nespavost u měsíčního miminka

3085
5.11.12 15:03

Nespavost u měsíčního miminka

Holky, chci se zeptat, zda máte některá zkušenosti s nespavostí měsíčního miminka? Předtím spinkala hezky, skoro celý den i noc, jen se probouzela většinou na papání, ale od včerejška se jí prostě nechce spát, včera nespala celý den, usnula až v jednu ráno, pak spinkala do 8 hod a dneska opět nechce spinkat.. Musím začít chodit dálkově do školy a ráda bych nějaké rady, aby spinkala a nabírala síly, včera jsem dokonce kojila skoro 4 hod v kuse. Sice u toho usínala, ale když jsem jí sebrala cecek tak řev.. Nemůže to souviset i s růstovým spurtem? Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5.11.12 15:10

Já bych řekla, že roste. ten náš poklad taky dřív prospal celý den, vůbec jsme o ní nevěděli a teď…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
5.11.12 15:17
@zelenaprisera píše:
Já bych řekla, že roste. ten náš poklad taky dřív prospal celý den, vůbec jsme o ní nevěděli a teď…

a jak je stará??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3381
5.11.12 15:40

Memu pokladu je rok a zatim jen ubira spani pres den a v noci vstavam stale tak 5× a vice :cert: Takze ja si muzu nechat o skole resp. chci nejaky kurz nechat jen zdat. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46228
5.11.12 16:06

Tak to může být i růstový spurt, ten je mzi 3-6 týdnem. Jinak můj malej málo spinkal jako měsíční mimnko a ted taky toho moc nenaspí přes dne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.12 16:26

@RadulkaZ 10 tydnu. narodila se predcasne a do 4 týdnů po terminu porodu spinkala skoro pořád a teď bývá vzůru do 5 ráno a pak spí tak do 11, odpoledne asi hodinu nebo 2 v kočárku a sem tam 20 minut

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
oveczk
5.11.12 20:05

@RadulkaZ nemela nahodou novorozeneckou zloutenku? u nas to tak bylo a deti se zloutenkou spinkaji krasne i pres den. ale kdyz presla (cca treti tyden), tak hruza des, do toho jeste spurt a pamatuju noci, kdy jsme se s muzem stridali v pochodovani bytem a uspavani miminka - mala chtela casto pit, z toho ji bolelo brisko, tak rvala, napolykala se vzduchu, brisko bolelo jeste vic - no uz jsem byla na psychiatra, nastesti se to po sestinedeli zacalo upravovat a mezi druhym a tretim mesicem uz dala treba i 6-8h v kuse a my se konecne aspon trochu vyspali :roll:
jo a pozor na to ctyrhodinovy kojeni, pri spurtu deti sice pijou casto, ale takhle dlouhy kojeni neni k nicemu, sama pises, ze u toho spinka (u nas to bylo stejny) - dela si z tebe dudlik, aby se uklidnila, ale na ukor poradnyho napiti, takze si tim paradoxne snizujes tvorbu mlika, ktery v tomhle obdobi tolik potrebuje. u nas zabralo toto: zkus mezi kojenima delat aspon hodku pauzu (od zacatku do zacatku) a intervaly postupne natahovat, taky koj z obou prsou, kdyz zacne usinat, prehod k druhymu a kdyz jen dudla a nepije, dolu z prsa a treba chovat, na prochazku nebo jinak zabavit
drzim palce, at se brzo vsichni vyspite :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
3085
6.11.12 14:59

Děkuji za rady, dneska jsem byla u dr a řekla mi, že v žádném případě nenechávat u prsou víc jak 30 min, že má akorát ze mě dudlíka a že z toho budu mít zánět prsu a hl. že raději dát dudlíka, když potřebuje sát, ale že v žádném případě ji neučit být u prsu víc jak 30 min, že taky jako člověk musim žít a ne jen kojit :D tak jsem zvědavá jak to zvládneme :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
437
6.11.12 20:15

Já bych nebyla tak striktní s těma přesně 30 minutama, já malou nechávala i 45 minut, když byla takhle malá. To, že si občas na chvilku zdřímla (pár minut) u prsu, mě nijak nepřipadalo divný, vždyť to sání ty malý prťata vyčerpává, odpadnou z toho a pak se třeba potřebujou ještě docucnout ;) sama si to postupně zkracovala. Jako 4 hodiny, to je dost, ale tyhle striktní názory - nekojit dřív než za dvě hodiny, dýl než 30 minut..nevim no, zbytečně bych se tím nestresovala :nevim:
A co se týče nespavosti, tak mě taky napadlo, že prostě roste :-) a mám tu zkušenost, že se spánkem to bylo skoro každých pár dní jinak. To, z čeho jsem si jeden den dělala hlavu, za pár dní zase samo přešlo, tak jak to přišlo :pankac: nějaká spánková pravidelnost a režim se začaly objevovat až teď poslední asi dva týdny a to nám jsou 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
8.11.12 22:28

No taky to tak delam.. Nekdy mi usne tak ji ho vyndam a nekdy proste papa a papa.. A krmim ji nekdy i po pul hodine a kdyz mi usne tak klidne i na 7 hod nechavam to na ni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
9.11.12 09:26

@RadulkaZ taky jsem malou nechávala pít i těch 45min, důležitý je, aby aspoň 10-15min z toho bylo aktivní sání
jestli ti spinká 7h v noci, je to super, akorát bys teda měla max po 6h obě prsa odstříkat, do třetího měsíce by se tenhle maximální interval měl dodržovat kvůli dostatečné tvorbě mlíka
pokud spinká 7h přes den, není divu, že nespí v noci, má prostě obrácenej režim, přes den by miminka měy spát max 3-4h v kuse, jinak si ze dne udělají noc a pak je zle :cert:
tyhle informace mám od laktační poradkyně, měli jsme podobný problémy jako vy a když jsme tohle dodrželi, postupně samy odezněly :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3085
9.11.12 17:58
@oveczka píše:
@RadulkaZ taky jsem malou nechávala pít i těch 45min, důležitý je, aby aspoň 10-15min z toho bylo aktivní sání
jestli ti spinká 7h v noci, je to super, akorát bys teda měla max po 6h obě prsa odstříkat, do třetího měsíce by se tenhle maximální interval měl dodržovat kvůli dostatečné tvorbě mlíka
pokud spinká 7h přes den, není divu, že nespí v noci, má prostě obrácenej režim, přes den by miminka měy spát max 3-4h v kuse, jinak si ze dne udělají noc a pak je zle :cert:
tyhle informace mám od laktační poradkyně, měli jsme podobný problémy jako vy a když jsme tohle dodrželi, postupně samy odezněly :D

jo už se snažíme to tak dělat a v poho.. mléka mám opět dost i odstříkávám, tak snad už to bude v poho.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama