Nespavost v těhotenství

12009
13.10.09 16:48

NESPAVOST V TĚHOTENSTVÍ

Ahoj holky,
nemate pls nejakou radu na nespavost v tehotenstvi? je to sileny, jsem grogy, ale proste neusnu, bych si nafackovala. Mala jde tak 3× za noc curat a ja nez usnu, uz jdeme zase curat a tak. cumim vnoci i 4hodiny do stropu a nadavam si ze nespim. uz se vazne bojim, ze zkolabuju nebo neco. Ted si ji mama vzala k babicce at spim a myslite ze jsem usnula? Pritom uz padam na hubu. :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

992
13.10.09 16:52

ahojky, nevím co poradit, jen píšu, že nejsi jediná. Moje švagrová má rodit tento týden a už od půlky těhu se mě furt ptá, co má dělat, že nemůže vůbec spát. Celou dobu chodila do práce, byla úplně vyřízená. Teďka se jí občas podařilo usnout přes den, ale říkala, že to byla jen půl hoďka a zase konec. A není v tom něco jiného? Nějaký problém, který se snažíš zasunout, nemyslet na něj, ale podvědomí v noci zapracuje a nemůžeš pak usnout?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
13.10.09 16:53

no…
to znam.
Prolévala jsem se čajem z meduňky. Někdy pomohl, někdy ne.
A pomáhaly mi rituály. Sice to chvíli trvá, než si tělo navykne (ale zas moc dlouho ne.)
Prostě: v naprosto stejnou hodinu jít na večerní procházku (třeba i sama, já to dělala!), ve stejný čas se vrátit, osprchovat, třeba si zapálit svíčku, vyčistit si zuby, vzít si pyžamo a jít spát. Jako u miminka :lol: každý den úplně stejně. Miminkům taky pravidelnost pomáhá na spinkání.
Dále:
před spaním nekoukat na televizi. Číst knížku. A dodržovat ty časy.
Neříkám, že to zaručeně pomůže, ale aspoň některé dny to zabere.

A snažit se jít spát brzo - spánek před půlnocí je hodnotnější než po půlnoci.
Normálně tohle je pech - člověk si říká „vyspím se, ještě než mě bude budit mimčo“ - a vono kulový.
Tak přeju ať to přestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5542
13.10.09 17:03

Piju korbele medunky denne, ale ze by to melo nejaky valny ucinek, to teda nema… :roll:

Takze uvitam taky jakoukoli radu, neb jsem na tom stejne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8511
13.10.09 20:55

Taky jsem si to „užila“, budila jsem se ve dvě ráno a čumákovala do pěti- šesti, pak konečně usnula, načež se v půl sedmé vzbudil starší syn. A přes den jsem spát nemohla, dítko právě v té době začalo bojkotovat denní spaní.

Další babské rady na usnutí - teplé mléko s medem, někomu pomáhá kakao, meduňku už holky psaly, potom nějaké aromatické olejíčky - myslím, že levandule?

A další možnost jsou prášky - Prothazin - jsou prý naprosto neškodné a v těhotenství se můžou. (dávají to prý i novorozencům na uklidnění nebo při alergických stavech). Může ti je předepsat gynekolog, tak se s ním zkus poradit.
Já měla to štěstí, že nespavost přišla až na konci těhotenství, tak jsem to bez prášků vydržela, ale mít před sebou ještě delší čas, asi bych do toho šla. Než se potom složit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1446
13.10.09 22:46

Mě byl doporučen kozlík lékařký.

A taky se říká nejíst před spaním, ale už nevímjak moc dlouho před. Ale prý plný žaludek taky narušuje spánek.

Nohodně štěstí, já tím trpěla taky.
Jediný Jarek mě nechal vyspat ........... teda když byl v bříšku. :lol: Venku už to byla zcela jiná situace. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1698
14.10.09 06:42

Taky mi na usínání večer pomáhá takový můj rituál, odmalička usínám u nějakého mluveného slova. Teď to jsou poslední dobou Cimrmani :) Hned u prvních vět zaberu. Kdybych usínala v tiché místnosti, trvalo by mi to hodinu dvě… Dřív jsem to kombinovala s čajem na spaní, jmenovalo se to myslím Dobrou noc, ale akorát jsem se pak v noci budila a musela jsem chodit na záchod. Takže to mělo spíš obrácený efekt. Jinak co jsem těhotná, tak se budím rano čím dál tím dřív, a to nemusím vstávat brzo do práce. No, dneska až v šest jsem vstala :evil: Zas večer ale usnu kolem půl desáté. Tak zkus třeba taky najít nějaký ten svůj rituál před usnutím, ale chápu, že to někomu nemusí pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1698
14.10.09 06:47

Stiko, teď koukám, že jsme přesně ve stejném týdnu těhotenství, a to i na den. Ale jak to že máš dřív termín? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13047
14.10.09 07:17

Bubulino, odpovím ti za Štiku, termín máš jinak, protože metříky na Lilypie to počítají nějak špatně a pořád ukazují o nějaké dny víc :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1698
14.10.09 08:29

Mufino, rikala jsem si, ze v tom bude neco takovyho.. no, ale snad me to nepredurcilo k tomu, ze budu prenaset. 8O :) to bych teda nerada

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13047
14.10.09 09:40

Bubulino, snad ne :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Timka
19.8.10 07:58

ten Prothazin ale nemůžou těhotné ženy, je to přímo v příbalovém letáku, ani kojící a ani děti, tak zrovna tohle bych neriskovala…

Titty píše:
Taky jsem si to „užila“, budila jsem se ve dvě ráno a čumákovala do pěti- šesti, pak konečně usnula, načež se v půl sedmé vzbudil starší syn. A přes den jsem spát nemohla, dítko právě v té době začalo bojkotovat denní spaní.

Další babské rady na usnutí - teplé mléko s medem, někomu pomáhá kakao, meduňku už holky psaly, potom nějaké aromatické olejíčky - myslím, že levandule?

A další možnost jsou prášky - Prothazin - jsou prý naprosto neškodné a v těhotenství se můžou. (dávají to prý i novorozencům na uklidnění nebo při alergických stavech). Může ti je předepsat gynekolog, tak se s ním zkus poradit.
Já měla to štěstí, že nespavost přišla až na konci těhotenství, tak jsem to bez prášků vydržela, ale mít před sebou ještě delší čas, asi bych do toho šla. Než se potom složit…
  • Nahlásit
  • Citovat
Larisska
28.10.10 23:51

Nespavost v těhotenství

Ahoj,taky sem v těhotenství nemohla spát vlastně sem nespala i po porodu zkusila sem bylinný produkt Emulips je zcela bez chemie a učinný:) Jsou výborné na zažívaní,podporují obranyschopnost Vás i miminka,podporuje tvorbu mléka,po porodu pomahá ke své původní váze hubnout,výborný na nespavost paměť cholesterol..
Jakékoliv dotazy pište na email Larisska@email.cz
nebo navštivte stránky http://nase-zdravi.czweb.org

jsem nezávislý distributor
(číslo mé smlouvy 03-004008)

• Nahlásit
  • Citovat
486
29.10.10 11:59

mě pomáhá teplá vana a teplé kakao :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
29.10.10 19:14

tak se přidávám k nespavým těhulkám,od začátku těhu mě to trápí,a stále pokračuje,jse někdy jak po flámu,já když usnu a spím vcelku 3 hodiny,tak si zpívám haleluja,vyzkoušela jsme cokoli,nic nezabírá-žádné osvědčené recepty,jsme těhule už po třetí,ale u kluků jsme nespala až v posledních 2 měsících-to mě bolelo už vše,teď nespím od začátku :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama