Neštovice a návštěva těhotné

375
28.6.15 10:08

neštovice a návštěva těhotné

Zdravím všechny. Diskuzí o neštovicích je spoustu ale nedočetla jsem se co potřebuji tak zakládám nové téma. Malá má od včerejška 25.6. neštovice. Nesvědí jí to jen občas nějaký pupínek ji zasvědí, ale namažu ji pox clinem a je klid. Ale to důležité na co se chci zeptat je to jestli můžu jít (samozřejmě s malou) na svatbu těhotné sestry 18.7. Nechci jí a prcka nějak ohrozit. Vím že jsou infekční jen ty puchýřky takže když popraskají a budou zasychat tak už by to mělo být v pořádku, ale i tak se radši zeptám. Sestře jsem to už oznámila a zeptá se svého doktora, ale i tak se ptám tady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26100
28.6.15 10:12

Po takové době už klidně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavlats
28.6.15 10:16

Tak pokud se malá osypala teď, tak 18.7. už to bude úplně v pohodě. Stroupky už budou nejspíš odloupané a už dávno nebude infekční. Takže si svatbu úplně v klidu užijte.

• Nahlásit
  • Citovat
23880
28.6.15 10:17

Pokud je sestra měla, není žádný důvod k obavám, i kdyby byla tvoje dcera ještě infekční. Nebezpečné jsou v případě že je těhotná neprodělala nebo těsně před porodem, kdy by byla event možnost nákazy novorozence ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22488
28.6.15 10:20

Pokud je sestra měla, tak by to mělo být v pořádku, i kdyby dcera infekční byla. Toho 18.7. už to bude 100% neinfekční ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2777
28.6.15 10:47

@kubanka a taky je otázka zda jsi je měla ty? Abys případně nebyla infekční ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
28.6.15 10:51

Co sr týká infekce bych se nebála, za ty tři týdny už malá infekční nebude. Ale s ohledem na oslabenou imunitu dcery po prodělaných neštovicích bych se připravila na to, že bude dcera unavenější.

• Citovat
  • Upravit
375
28.6.15 11:16

Děkuji moc za uklidnění. Tak sestra neštovice měla a já taky. a stím že bude unavenější tomu bych nevěřila i teď řádí jako by žádné neštovice neměla jen s tím rozdílem že kolem 16h usne a potom jde spát až v 23h :-) no ale uvidíme. a ted budu jen doufat aby byla malá brzy v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
28.6.15 11:34

Pokud je tvá těhotná sestra sama prodělala, neměl by to být problém. To samé jsem řešila já nedávno. Byla jsem v 6.měsíci těhotenství, když se ve školce u malé objevily neštovice. Bylo mi dvěma lékaři sděleno, pokud jsem je prodělala já, tak obavu nemusím mít. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
28.6.15 13:08

Mona2010 tak to jsem opravdu ráda že můžu být klidná, jen se taky bojím toho aby se stroupky slouply protože svatba bude venku takže se slunku nevyhneme :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
28.6.15 16:05

A ještě další dotaz je možné aby puchýřek praskl a znovu se vytvořil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama