Vyrážka u dvouletého

149
26.6.15 11:42

Vyrážka u dvouletého

Zdravím,
syn, který má necelé dva roky, má na těle vyrážku a nedaří se mi přijít na to, z čeho.
Před 3 týdny jsme byli na chatě, kde musel být namazaný dětským repelentem kvůli klíšťatům a komárům, plus ještě opalovákem. Druhý den se vzbudil jak poštípaný (my ostatní ne, asi komárům chutná), tak s menší vyrážkou na ruce (den předtím se spálil o kopřivu). Docela dlouho se mu hojily štípance na čele a to spálené místo na ruce mu zmizelo sotva na 2 dny, pak se zase objevilo. Říkala jsem si, že je to asi kombinace horka, potu, sluníčka, krému, repelentu a citlivé kůže, ale už je to tři týdny a na fotkách vidíte, jak vyrážka vypadá. Už ji nemá jen na jedné ruce, ale na obou, na bříšku pár pupínků a nad zadečkem. On má od mala víc citlivou kůži, než sourozenec, nad zadečkem bývá červený, když je vedro a jsme někde, kde mu nemůžu sundat plínku. Obvykle to večer namažu sudocremem a ráno je v pohodě. Jenže teď to nemizí, i přesto že venku je už týden zima, nepotí se, není ničím mazaný. Ještě cca od roku mívá červenou bradu ráno, přijde mi to jako reakce kůže na sliny pod dudlíkem. Vím jistě, že na chatě nechytl žádné klíště, nové potraviny neměl, peru pořád ve stejném prášku už od jeho narození, aviváž nepoužívám, oblečení nosí převážně bavlněné. Na netu jsem hledala snad hodinu všechny možné vyrážky, ekzémy, alergické reakce, ale nenašla jsem žádnou fotku, která by odpovídala jeho vyrážce. Tak hrozné, jak na fotkách na netu, to nemá. Nabízel se i atopický ekzém, který má čím dál víc dětí, ale neodpovídá ani vzhledem, ani věkem syna, nebo je normální, že se atopák objeví ve dvou letech ve formě malých pupínků? Nemám žádnou zkušenost, v naší ani manželově rodině není žádný alergik, ani ekzematik, takže mě nenapadá nic a zároveň všechno.
Minulý týden jsem s ním byla u doktorky, dala mi zinkový olej, ptala se na svědění (podle chování syna usuzuju, že ho to nesvědí) a na kontrolu jdeme v pondělí. Na kožním měli dovolenou, jinak by nás tam poslala už ten minulý týden. Půjdeme tam pravděpodobně v to pondělí, ale pořád nad tím přemýšlím a ráda bych věděla, jestli se tady objeví někdo, kdo to u svého dítěte zažil a já věděla, na co se můžu připravit. Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4414
26.6.15 11:52

Jak se můj syn vzbudí přidám fotku řekla bych totožného co má tvůj syn. Taky nevím co to je má to na zádíčkách a trochu pod klíční kostí směrem k prsu. Objevilo se mu to v úterý a zatím to nemizí. Řekla bych že ho to taky nesvědí, usuzuji s toho že klidně spinká, nedrbe si to a když ho po tom pohladím tak to nerozdráždím. Má to jako tvůj syn takové maličké vystouplé pupínky, trošičku začervenalé. Nijak nalité a nemokvavé. Dnes jsem volala doktorce a ta říkala že mám dát fenistil a uvidíme kdyby to do pondělí nezmizelo tak máme přijet. Bude mít 20 měsíců. Nic ho nepíchlo, nekouslo a ničím neodskoušeným jsem ho nemazala. AViváž taky nepoužívám a prášek mám pořád stejný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
26.6.15 12:00

@Ivčis No, popis těch pupínků jsi vystihla skvěle, syn to má naprosto stejné, jen na jiném místě… Fenistil jsme taky měli, teda kapky, ale nepřijde mi, že by to zabíralo… Tak snad někdo poradí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
26.6.15 12:19

Holky namažte to něčím se zinkem - zinková mast, tanno hermal lotio, sudocrem. Mrkněte, co máte doma na orpuzeniny, hodně zinku bývá právě v mastech na opruzeniny - ta mast je pak bílá. Můžou to být kontaktní alergie třeba z trávy, z pylu nebo ze sluníčka, trpí na to hodně lidí a nic to nemusí znamenat, jenom podráždění kůže. Ale hlavně ničím nepromazávat, fakt jenom zinkovku. Pokud svědí, tak fenistil kapky, pokud ne, tak ani nejsou moc potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
26.6.15 13:45
@Ivtcha píše:
Holky namažte to něčím se zinkem - zinková mast, tanno hermal lotio, sudocrem. Mrkněte, co máte doma na orpuzeniny, hodně zinku bývá právě v mastech na opruzeniny - ta mast je pak bílá. Můžou to být kontaktní alergie třeba z trávy, z pylu nebo ze sluníčka, trpí na to hodně lidí a nic to nemusí znamenat, jenom podráždění kůže. Ale hlavně ničím nepromazávat, fakt jenom zinkovku. Pokud svědí, tak fenistil kapky, pokud ne, tak ani nejsou moc potřeba.

Jojo, píšu, že máme zinkovej olej. Sudocrem používám od narození staršího a nedám na něj dopustit :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
26.6.15 13:56

@Želmíra S tím olejem se to diskutabilní, on hodně málokomu sedne, jinak je perfektní. Zkuste ten sudocrem, červené pupínky potřebují vysušit, to právě moc ten olej neumí :think: Hlavně si na kožním nebo u doktorky nenechte vnutit kortikoidy nebo atb masti. Většinou jsou to neškodné pupínky a oni hned předepisují takové dryáky a ještě tvrdí, jak je to slabé, je to hlavně zbytečné :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
26.6.15 14:09
@Ivtcha píše:
@Želmíra S tím olejem se to diskutabilní, on hodně málokomu sedne, jinak je perfektní. Zkuste ten sudocrem, červené pupínky potřebují vysušit, to právě moc ten olej neumí :think: Hlavně si na kožním nebo u doktorky nenechte vnutit kortikoidy nebo atb masti. Většinou jsou to neškodné pupínky a oni hned předepisují takové dryáky a ještě tvrdí, jak je to slabé, je to hlavně zbytečné :cert:

Jsem odhodlaná nenechat si vnutit kortikoidy ani ATB, dokud nebudu přesně vědět, co je to za vyrážku a zda jsou na to ty které léky potřeba. Doufám, že to nic nebude, ale stejně i když to sleze, ráda bych věděla, co to je, abych se tomu mohla vyvarovat do budoucna. Proto jsem doufala, že se tu objeví někdo, kdo to zná osobně taky a napíše mi něco konkrétního. Ten zinkolej má zatím stejné účinky jako Sudocrem - zklidní na chvíli, ale nezmizí to úplně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
26.6.15 14:13

To lze zjistit hodně těžko. Já mám třeba hodně kontaktních alergií. Včera jsem plela zahrádku a olezly mi nohy až ke stehnům :cert: Dcera má alergii na mléko, přišlo se na to až v jejích 4 letech. Může to být alergie na nějakou složku kosmetiku, kterou byl malý namazaný, na prášek na praní, peřiny… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
26.6.15 14:18
@Ivtcha píše:
To lze zjistit hodně těžko. Já mám třeba hodně kontaktních alergií. Včera jsem plela zahrádku a olezly mi nohy až ke stehnům :cert: Dcera má alergii na mléko, přišlo se na to až v jejích 4 letech. Může to být alergie na nějakou složku kosmetiku, kterou byl malý namazaný, na prášek na praní, peřiny… :think:

Hmm no právě, to je na prd :? Nevím, čeho se mám vyvarovat.. Přitom jíme ty samé potraviny, peru ve stejným už 5 let, kosmetiku taky používáme de facto pořád tu samou pro děti… z trávy mívá taky červené skvrny, třeba na zadečku, ale to zmizí do druhého dne po namazání Sudocremem.. Ale tato vyrážka nemizí, jen třeba na den zeslábne a druhý den zase zesílí… No uvidím, co řeknou na kožním :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
26.6.15 14:25

@Želmíra Nemůže to být z toho opalováku a repelentu? Ten byl nový ne? No a ty trávy jsou strašné mrchy, ty dokáží způsobit alergii a vyrážku jako hrom :cert: No a hodně velký alergen jsou zvířata, stačí kočky, které se motají v trávě a vyrážka je na světě, dítě se té kočky ani nemusí dotknout.
Ještě hodně zabírá ocet. Do vany nalít normální vodu a do toho hrnek octa, neštípe to a dobře vydesinfikuje, pak namazat na noc. Já ještě hodně používám mýdlo s tea tree, to je takový super antiseptický prostředek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama