Neumím, bojím ...???

andela
1.3.06 20:38

Neumím, bojím ...???

Ahojky maminy,
je to trochu k smíchu i k pláči … Můj partner je mooc hodný. Miminko jsme chtěli oba. Jak jsem si celé těhu představovala jak to bude až tu bude … a skutek utek. Když čtu jak někteří tatínci pomáhají … Ne že by si partner malého nevšiml,na pár minut ho pohlídá, ale … o přebalení, převlíknutí, vykoupání, a nějakém hlídání či starání nemůže být ani řeč. To mi řekne, že to neumí a že se bojí aby malému něco neudělal. Jediná jeho starost je napustit a vylít vaničku. Jednou malého svléknul a dal do vaničky, a jednou mu dal po koupání plínku a oblékl ho - ještě že mám overálky :? .
Jak mám partnera víc zapojit do opatrování o miminko? Uznám, že může mít strach aby malého třeba neupustil, ale přijde mi to jako pohodlná výmluva. Než aby se to naučil, radši bude dělat ze sebe neschopného? :cry:
Jak to s partnery děláte vy?

Andělka a Jaroušek

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
1.3.06 20:48

Andělko,

já bych řekla (jsem za paní chytrou ;-)), že nejjednodušší je CHVÁLIT, CHVÁLIT, CHVÁLIT… :-)

„To je tak úžasný - jak to děláš, že ti přitom přebalování nepláče, takhle spokojenej nikdy není, když ho přebuluju já!“

„Můžeš mi ještě jednou ukázat, jka jí dáváš do pusinky tu lžičku, tobě tak hezky jí a mně to vždycky vyfluše…“ :-)

Příkladů jsou kilaaaa… :-)

Zvládneš to, tohle na chlapy funguje!
Držím pěsti!

• Nahlásit
  • Citovat
9868
1.3.06 20:49

Snadno - necham ho to delat samotneho a kdy a jak to zvladne je jeho vec. Taky jsem uz spala na mokry posteli - muj milej chlap mi prinesl mimino na kojo v pyzamku - jenze zapomel na plinku :D:D:D:D:D Teda at ho nepomlouvam, stalo se mu to jen jednou, na dovolene - no a pak jeste jednou, ale na to jsme prisli jeste pred nehodou :) Ja zase jednou vyrazila na plavco bez plavek a taky jednou bez nahradni pliny :) Jsme omylni vsichni, no ne? A jednou Pepi byla na celodennim vylete v satecku z kapesniku, maminka jaksi nevzala cepici :D
Taktiku „jsem blbej, neumim a nezvladam, co bych si pocal, kdybys to neudelala“ zvladaji vsichni chlapi skvele :) A budme uprimne, my ji mame taky v maliku, jak dojde na vrtani der a cisteni auta, no ne?
Proste ji tomu druheme nesmime bastit, miminka jsou odolna a neco vydrzi :)
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
1.3.06 20:52

Andelo, máš pravdu, že je to asi pohodlná výmluva…je fakt, že chlapi se často těch miminek bojí, ale to neznamená, že tím hasne jejich podíl péče o dítě. Myslím, že bys ho měla zapojit hned, jinak toho nedocílíš nikdy později. Ideální by bylo začít chodit někam 1-2× týdně třeba cvičit, kdy by on musel dvě hodinky péči zvládnout. Taky je třeba ho chválit, jak mu to jde, jak je šikovný a říkat, jak se malý na něj krásně směje a těší se na něj , že ho potřebuje…atd atd :)
navíc by měl tvůj muž fungovat i při údržbě domácnosti-ne že ty odedřeš vše-dítě i domácnost.
Takže já bych začala někam chodit cvičit pravidelně, aby věděl, že v tuto dobu prostě se starat musí, minimálně jednou týdně o víkendu bych ho vykopla ven s kočárem na procházku, však si taky musíš odpočinout, zrelaxovat ve vaně, oholit se nebo bůvíco ještě:) a postupně mu přidávat a chválit a chválit:)))

U nás jsem to řešit nemusela, manža prostě funguje jak v domácnosti tak s malým, např.denně koupe, krom dneška, kdy každý týden chodí na tenis a na pivko. Malý se na něj třepe, jak řeknu, že jdem koupat, začne výskat radostí a merčí tatínka, aby mu nikam neutekl:))) jinak taky o víkendu chodí venčit kočár, nakrmí ho - to samozřejmě až od doby příkrmů, umí přebalit, obléct, hraje si s ním…

takže hodně zdaru přeju:)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2580
1.3.06 20:56

Přesně jak píše Missorka, naprosto souhlasím. U nás to funguje. Konec konců i mě nakopne a dodá energii, když mi manža řekne, že jsem šikovná maminka. Chválíme se navzájem :D
Zkus na něj třeba menší kulišárnu, že na tebe něco leze nebo tak, že ti není dobře a že bys byla moc ráda, kdyby ti pomoh. No a následně móóóc pochval, jak je šikovnej :wink:

Danča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
1.3.06 20:56

No muj chlap poprve prebalil, kdyz mi bylo desne blbě a opravdu jsem se nemohla hnout z postele. Vlastně strávil s malým celej den a zjistil, že to vlastně zvládne v pohodě a že to není žádný drama. A pak už se nemohl nikdy vymlouvat :lol: Čímž nechci radit, abys simulovala nějakou nemoc, ale co třeba postavit ho před hotovou věc, že potřebuješ, na nákupy, ke kadeřníkovi, na kosmetiku, na pokec s kámoškou, do divadla s kámoškou… Prostě bude muset se postarat a zjistí, že to zvládne.

Makýš a tygříci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
1.3.06 21:01

Ahoj,
já když mám horší období, tak se taky lituju, když čtu o partnerech, kteří vaří, uklízí, berou děti na výlety a podobně… :roll: Ale ono to zase přejde a bude líp :lol: Ne každý chlap co tohle všechno dělá je dobrý člověk, táta a manžel.
Ale otázka zněla jak nenápadně dotlačit manžu k péči o mimi. Já bych to hlavně moc nerozebírala slovně, prostě až by se naskytla příležitost, třeba při přebalování, řekla bych, že jsem něco někde zapomněla a jestli by nemohl mimčo na chvíli pohlídat, podržet… a on časem zjistí, že to zvládne, každý se to musí naučit. Když já si vzpomenu jak jsem se na malýho bála sáhnout :oops: :)
Můj manža se o malýho postarat umí, ale stejně se do toho moc nehrne, sám od sebe naprosto vůbec, musím požádat s nenápadným odůvodněním proč nemůžu já :lol: Poblbnout, poškádlit, pokocat se a toť vše. Ale nějak mě to nevadí, vidím, že má malýho rád a má z něj radost a je na něj pyšný a to mě vcelku stačí :)
Hodně zdraví,
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
1.3.06 21:10

Missorko, to je přesný :! :! :! :! :D :D :D :D :D .
Není co dodat. Tohle fakt FUNGUJE! Oni jsou tak krásně ješitní…Makina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
1.3.06 21:10

U tak maleho miminka muze mit opravdu strach. Ale zkus ho nekam s malym vyslat nebo jim pripravit nejakou spolecnou cinnost, u ktere te jakoze nepotrebuji, a zatim si odskoc treba nakoupit (proste nekam z domu, aby zustali sami). Ja jsem zacala delat autoskolu, kdyz bylo Charlie 3 mesice. Tatinek se zazracne vsechno naucil a dokonce s ni jezdil i na kycle a ockovani sam.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
1.3.06 21:29

andelko missorka ma pravdu. u nas tatinek prvnich 14 dni koupal pak uz ne jeszdil pozde z prace ted se s nim mazli a tak.ale kdyz mu reknu at ho oblece tak rika ze na to nema nervy a ndava co je to za oblekyze je to maly atd.a a dal mu ted plinku a taky ji prochcal malo ji utahl,ale jako ma ho rad a postaral se treba kdyz jsem byla ve skole tak mu daval pit a balil ho atd.takze dobry,uvidis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12468
1.3.06 21:40

Ahoj,
ja se jenom pridam k Missorce a spol. :)))
Krome chvaleni, nebo mozna jeste lepsi nez jenom chvalit je NIKDY nekritizovat!!!!!
Takze co na tom ze ma dite plenku zadkem dopredu, co na tom, ze stravi cely den pyzamku, co na tom, ze ho utre do rucniku, ktery pouzivam na ruce, co na tom ze ho po koupani namaze kremem na oblicej s UV faktorem......HLAVNE ze se tatinek snazi a ma z toho radost :) konec koncu, proc by nemohl jednou byt cely den v pyzamku.
Chlapi jsou totiz strasne citlivi na jekoukoliv kritiku, pamatuji si to dlouho a hlavne to pak zneuzivaji ve smyslu „ja nemuzu , ja nejsem sikovnej a neumim to“.
Tahle metoda se mi osvedcila nejen v peci o dite :)
Jeste jsem si vzpomnela, jak jednou jsem musela jit necekane neco vyridit nutneho a tak jsem nechala „kluky“ at se o sebe postaraji sami.
Dostali instrukce a kdyz jsem prisla zpatky, tak naprosto spokojene dite, spinave od hlavy az k pate sedelo na zemi a tatinek ho krmil smesi zeleninova polevka s hruskovou presnidavkou (rekla jsem totiz , ze do te hruskove presnidavky mu ma kdyz tak pridat zbytek merunkove presnidavky, a on si jenom zapamatoval, ze jsem chtela do hruskove presnidavky pridat neco oranzoveho…:))
Moje prvni reakce byla, ze ho sprdnu, jak muze bejt tak „blbej“, ale pak jsem si dala stopku a rekla jsem si, no a co, postaral se , hlad dite nemelo, dohledl na nej perfektne, tak proc by nemohl jednou zkusit zeleninou polevku s hruskovou presnidavkou, ze jo :)) A tak jsem je pochvalila jak to hezky zvladli a dodnes to muj manzilek dava k dobru, jak se krasne postaral o miminko ;)
Ahoj Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.3.06 21:53

já jsem se o tom, že by tatínek mohl mít strach na „to“ šáhnout, doslechla už před porodem, takže jsem tomu čelila hned od počátku, aby to u nás nenastalo.

Byla jsem taky nejistá a ventilovala to slovně před manželem
Byl v porodnici celou dobu s námi (na nadstandardu ve Vrchlabí)
Chválila jsem ho
Dělali jsme hodně věcí spolu - jeden konal, druhý podával, případně bavil dítě (střídali jsme se)
Když malu nechávám na delší dobu manželovi, nechám i návod (třeba když s ní ráno vstává a já dospávám, má pokyny na lednici - přebalit, převlíknout, převařit vodu na pití, rozmrazit přesnídávku)

A taky zdůrazňuju, proč chci, aby se uměl postarat i on - je to trochu smutný, ale jeho maminka umřela, když mu bylo 8 měsíců a zůstal jen s tátou. Já zase můžu být ze dne na den mimo provoz (rizikové těhotenství), nebo přijdou nějaké zdravotní komplikace.

Takže jediný, co manžel neumí, je čelit dětskému pláči. Někdy to dítě prostě řve a nedá se s tím nic dělat. To nechápe a je z toho vždycky úplně vyřízenej.
LaPepa

• Nahlásit
  • Citovat
920
1.3.06 22:10

Andělko a byl taťka u porodu??? Můj maža ano, a tam jsem ji dostala jako první já a pak malou vrazili taťkovi do náruče a už si to bez ní nedokáže představit. Když je doma tak někdy krmí, ale vždycky bere malou brkat. Nikdy sám nekoupal, ale bere si ji občas do vany. Přebalil malou poprvé minulé pondělí, protože jsem vyrazila do obchodu a když jsem se vrátila tak byl štěstím bez sebe a vítal mě u dveří slovy: asi se právě pokakala, jsem rád že jsi se tak brzo vrátila. Taky měl obavu jak to bude vypadat - spíš jak ji oblékl plínku. Musela jsem říct že, na jedničku. Nemám ráda chlapi co dělají domácí práce, protože to není pro ně (pomoc při vysávání našeho koberce ale vždycky vítám :)). JInak je to bezva hrdý táta, časem se člověk učí. Taky mu moc lichotí když mu všichni říkají, že je malá celá on :D
Uvidíš všechno bude lepší, jak říkají ostatní chválit a chválit
Gabka a Stázinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
1.3.06 22:18

jo jo, to je od vás hezký :D
No není to tak lehké s tím chlapem, jak píšete. A nechat je samotný? Hm, na pár minut možná. To jsme večeřeli dole u tchýně, a on byl už najezenej a šel nahoru. Chtěla jsem po něm ať si veme malýho sebou, že se v klidu najím. Ale to nemůže, co kdyby brečel … vždyť ono je ťežký dát mu dudla a pochovat …
Snad něco vykoumám …

• Nahlásit
  • Citovat
327
1.3.06 22:19

Ahoj Andelo,
chválení funguje - každý chlap je ješitný a pochvala ho zahřeje… :D

Dobré by možná také bylo ho např. nechat samotného doma s mimčem, aby si to vyzkoušel bez Tvého dozoru. On to zvládne svým způsobem. Možná je mu nepříjemné, že mu stojíš za zády, popř. ho chodíš kontrolovat. Když bude mít volnost a prostor, určitě se do něčeho půstí. Ty si můžeš malou příjemnou procházku bez mimča… :) Samozřejmě po Tvém návratu by měla přijít velká pochvala… :D

Taky je pravda, že spousta mužských si „začíná“ něco s dětmi, které jsou už trošku větší a tudíž je menší riziko, že mu nějak ublíží (v jejich očích).

Neboj, on si tu cestičku najde…

Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama