Neuznaná reklamace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Keny
Kecalka 104 příspěvků 26.05.10 07:31
Neuznaná reklamace

Dobré ráno, mohli by jste mi poradit ohledně neuznané reklamace látkové plínky. Protéká nebo nesaje…prostě něco takového. Půjčila jsem jí před reklamací kamarádce at to vyzkouší, měla s ní stejný problém. Teď mi přišlo vyjádření že buď že jídávám moc na volno a proteče to bokem nebo není plena dostatečně vycpaná a dítě hodně čůrá. Nesouhlasím s tím. Tak co mám dělat dál jak postupovat??????

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
bamba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.05.10 07:55

Myslím,že s reklamací neuspěješ.Nevím jak je používáš a trochu jsem nepochopila,jak proteče.To není vůbec mokrá?Pravda je,že kvalita plen je hrozná,vůbec se to nedá srovnat s těmi,co jsme používaly my.Jsou tenké a řídké.
Myslím,že existují plenkové kalhotky,které zabrání,aby bylo dítě durch.Za nás teda byly.Mají na nožičky gumičky,aby neproteklo nic.

Keny
Kecalka 104 příspěvků 26.05.10 08:01

Mám kapsovku Tots Bots. Ta plenka mokrá je a dcerka samozřejmě má mokrý celý oblečení. Zkoušela jsem tu vložku tam dávat různě a vždycky byla pak mokrá. Já nevím proč mi „nefuguje“

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 26.05.10 08:18

a kterou kapsovku od TB mas?
musim priznat ze klasickou kapsovku od TB si nejak nevybavuju, meli jsme AIO, bamboozles, ale kapsovku teda nevim…je to jako AIO nebo na to davas nejaky svrchnacky?
Jak velky mas mimco a po jak dlouhy dobe ti protece?

Jinak reklamaci pokud nechce obchodnik uznat, je asi jedina sance, nechat si udelat posudek od soudniho znalce (u plenek teda netusim jestli neco takovyho vubec existuje) a zkusit se obratit na prodejce s tim, jinak pak zbyva jedine soud :nevim:

Keny
Kecalka 104 příspěvků 26.05.10 08:26

http://www.4babies.cz/…aio-0-912810
tuhle tu. Teď je jí rok. A zase až tak moc nepije, že by to ta plínka nezvládla. Mám ještě Popin vše v 1 a ty jsou bezva. Mám dojem že u Tots měla vše promočený za chvilenku.

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 26.05.10 13:30

to je fakt zvlastni, my meli tu samou jen ne bambusovou, ale tu fluffle a vydrzela teda dost, kdyz uz byla hodne nacucana, tak to vetsinou proteklo kolem nozicky, ale jinak to byl drzak…
a protece ti teda kudy? kolem nozicek, nebo jako skrz?
jeste je taky moznost vicekrat oprat (u nekterych plen se rika, ze ziskaji savost az tak po 10tem vyprani)…
urcite bych prodejci napsala zpet, ze s jejich zaverem nesouhlasim…po­silala jsi jim to na reklamaci, nebo tohle co ti napsali bylo po mailu..

terinka4444
Hvězda diskuse 68450 příspěvků 30.06.13 14:01

Ahoj, jdu pro radu jak postupovat, vzteky vidím rudě. :cert: Loni jsme koupili dceři dětskou jezdeckou helmu http://www.profarm.cz/…c-black-2708 u nás v jezdeckých potřebách, stála 1600,– což zase přeci není tak málo, stará je 11měsíců a ježděná 3× týdně po 45minutách, má vzadu to utahovací kolečko jako klasické jezdecké nebo lyžařské helmy a to kolečko se rozbilo, protáčí se a neutahuje, takže je ta helma k ničemu, padá jí a nedá se přitáhnout k hlavě. Je to nejmenší velikost pro děti od cca 5-ti let. Reklamaci neuznali, prý si to kolečko rozbila sama, jak si to moc utahovala na hlavě. To mi přijde jako vrchol, co jiného by asi šlo na helmě reklamovat než upínací systém :cert: jenže co teď s tím? Obchod se odmítá bavit.

MaminkaMartinka
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 30.06.13 14:17

@terinka4444 mluvila jsi s vedoucím nebo prodavačkou?

Ijaa
Ukecaná baba ;) 1174 příspěvků 30.06.13 14:20

Bohužel, pokud obchod odmítá uznat reklamaci, tak pak jedině znalecký posudek a soudní cestou. Můžeš dát taky podnět na ČOI, ale ty ti nepomůžou reklamaci vyřešit ve tvůj prospěch, jen se budou zabývat vyřizováním reklamací v tom obchodě a pokud najdou porušení zákona, dají jim pokutu.

vendulaaa
Závislačka 4900 příspěvků 30.06.13 14:21

Tak v prvním kroku na sídlo firmy pošli dopis s výzvou o přehodnocení názoru, doplň fotkami a kopiemi dokladů o koupi. Stanov datum, do kdy chceš dostat odpověď.
Pokud nic, tak vyhledej soudního znalce (asi sportovní potřeby nebo něco takového). Nech si zpracovat posudek.
S posudkem pak zopakuj první krok, přilož kopii posudku.
Pokud nic, tak soud.

V případě znalce - lze se dohodnout jen na prvotním posouzení, že ti řekne třeba za 200, jestli má cenu to vůbec sepisovat do posudku a má to reálný předpoklad úspěchu…

terinka4444
Hvězda diskuse 68450 příspěvků 30.06.13 14:49

To je fajn, je to malý obchůek, jeho majitelka je i prodavčka, prostě mi řekla, že reklamaci neuzná a hotovo, rozbilo se utahovací kolečko na helmě, tak jak neuzná a já se budu muset soudit a vyhledávat znalce, to je prostě fakt k nesrá…

Ivan PPZ
Kelišová 5697 příspěvků 30.06.13 15:26

Nejdriv posudek od znalce, s tim jit znova reklamovat.
Majitelka bud uzna, nebo neuzna. I neuznani je vyreseni reklamace. Pak pouze soud.
Jeste je mozno medializovat, ale to je takove vselijake.

gerose
Echt Kelišová 9125 příspěvků 17.09.14 19:12

Prosím o radu. Na konci března leošního roku jsem synovi koupila celoroční kožené boty Protetika. Už dost dlouho míval vždy mokré ponožky, i když prošel jen vlhkou trávou. Až tento týden jsem si všimla, že má na obou patách prochozené díry (vypadá to jako prasklé). Tak jsem to šla reklamovat a dnes mi volali, že reklamaci neuznávají, protože v záručním listu je napsáno, že reklamace se nevztahuje na škody opotřebením a že tohle je nejspíš způsobené jizdou na odrážedle. Takže syn je má necelý půlrok a z toho většinu léta chodil v sandálech nebo teniskách, takže nošení minimální. A přeci jenom boty za tísícovku se mi nechce jen tak vyhodit. Jak mám postupovat dál?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33281 příspěvků 17.09.14 19:27

Moje zkušenost s Albertem: Čekala jsem na opravdovou zimu kvůli zimním botám pro malého. Nakonec jsem neodolala a na konci prosince koupila botky ve výprodeji. Zima se jaksi nedostavila, malý ji prochodil v celoročních botách, ty zimní měl párkrát- přesto prochozené díry na patách. Reklamace neuznaná. Výsledky reklamačního řízení můžete odmítnout, my jsme boty vyhodili a víme, kde už nenakoupíme.

BAZÁREK ANGIE
Závislačka 4918 příspěvků 17.09.14 19:29
@gerose píše:
Prosím o radu. Na konci března leošního roku jsem synovi koupila celoroční kožené boty Protetika. Už dost dlouho míval vždy mokré ponožky, i když prošel jen vlhkou trávou. Až tento týden jsem si všimla, že má na obou patách prochozené díry (vypadá to jako prasklé). Tak jsem to šla reklamovat a dnes mi volali, že reklamaci neuznávají, protože v záručním listu je napsáno, že reklamace se nevztahuje na škody opotřebením a že tohle je nejspíš způsobené jizdou na odrážedle. Takže syn je má necelý půlrok a z toho většinu léta chodil v sandálech nebo teniskách, takže nošení minimální. A přeci jenom boty za tísícovku se mi nechce jen tak vyhodit. Jak mám postupovat dál?

Můžete jedině požádat o vyjádření soudního znalce, pakliže soud vyhrajete bude Vám uhrazen, v opačném případě to jde z Vaší kapsy. Mám čerstvou zkušenost z A3 Sportu, dcera tenisky Nike za 1200,–kč chodila v nich snad 3 měsíce na střídačku s jinými…úplně prodřené podrážky a paty až na díru, uvnitř sedřené paty a spousta jiných vad. Vyjádření - reklamace se zamítá, bylo shledáno že to není výrobní vada, ani vada materiálu! Tak co to tedy jako je :cert:. Ale je fakt, že neznám nikoho, komu by právě v A3 Sportu reklamaci uznali, takže zde již nikdy a tímto varuji i ostatní :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >