Reklama

Nevěřící

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 30.07.09 15:39
Nevěřící

Jsem nevěřící a dneska jsem dostala přednášku o tom,že jsem si vybrala špatnou cestu,že skončim v pekle.Začlo to otázkou(je to bývalá zdr. sestra v důchodu),že když mi po mimotěhu vzali l. vejcovod a teď mám na pr. str. cystu,jestli se mám bát,že už mimi nebude přirozeně.A pak z toho byla půl hodina přednášky a já hned protestovala,že v boha nevěřim,že mě dali život rodiče a ne Bůh.Nezájem.Jak jinak mám vysvětlit,aby mi to doslova nenutila a pani se neurazila?A o cystě nakonec nevim nic:-(Poraďte mi,prosím. :?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 30.07.09 15:55

Verus nech to bejt, nejspis s tim nenadelas nic. Rikej jen Hmmm, hmmm a nereaguj vubec. To je osobnosti, nekdo jiny by ti stejne urputne vnucoval treba homeopatii, nebo kyvadylka. Trosku na tyhle evangelizatory zabira pripomenout jim, at se za tebe radeji modli, nez do tebe huci … by me teda zajimalo, jestli tem modlitbam venuje stejny cas jako osobnimu presvedcovani.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 30.07.09 15:56

Ahoj,
asi bych se jí snažila vysvětlit, že pokud by ses někdy stala věřící, že to musí vzejít zevnitř, ne po nátlaku někoho z venku a že pohrůžka peklem není důvod začít věřit v boha.

a cysta se snad vstřebá a miminko bude, držím palce

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 30.07.09 16:00

omlouvam se ze lezu do tematu a odbocuji jinam: Pudli ty jsi jeste cela?Ja myslela ze uz v porodnici. :lol:

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 30.07.09 16:07

Když ono už pak nemělo cenu argumentovat,pro­tože sama řekla,asi 10×,že na to přijdu sama,ale stejně dál nutila svůj názor.Dělala jsem,že neposlouchám,ale bylo to k ničemu.Nechci se dotknout jí (respekt ke starším?),ale hlavně její kamarádka je jak moje babička,tak jsem taky mlčela kvůli ní,aby nebyla v šoku,jak umim frflat:-DDěkuju holky

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 30.07.09 16:07

Když ono už pak nemělo cenu argumentovat,pro­tože sama řekla,asi 10×,že na to přijdu sama,ale stejně dál nutila svůj názor.Dělala jsem,že neposlouchám,ale bylo to k ničemu.Nechci se dotknout jí (respekt ke starším?),ale hlavně její kamarádka je jak moje babička,tak jsem taky mlčela kvůli ní,aby nebyla v šoku,jak umim frflat:-DDěkuju holky

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 30.07.09 16:16

Katko, takový dotaz jistě potěší každou těhuli, co má ještě 10 dní do TP - já jsem se kvůli takový otázkám modlila, abych moc dlouho nepřenášela :roll: :lol:

K tématu - někdy na gymplu jedna moje kamarádka „uvěřila“ a nebylo s ní pak k vydržení - nejhorší je, že když jsme se o tom s ní teďka bavili na třídním srazu, tak si vůbec nepamatovala, že se chovala nějak divně. To bylo furt samé „Bůh tě miluje“ a takové věci, prostě si tehdy vzala evangelizaci jako nápň života a myslela, že obrátí na víru celé okolí :roll: Jednou jsem se neuváženě pustila do diskuze s nějakým člověkem, který zasvětil život popírání evoluce (jsem si jenom chtěla poslechnout jeho verzi, ne se s ním hádat, jenomže on mě chtěl přesvědčit, abych už na evoluci nevěřila) a vyšla jsem z toho jako neuvěřitelně pyšný člověk, protože jsem řekla, že když by se tu teď zjevil anděl nebo Bůh nebo kdo, rozhodně bych nepadla na kolena a neprosila o odpuštění - že bych jako byla asi v šoku a pak bych byla ráda, že teda vím jak to je :lol:

Takže nereagovat, nediskutovat, nehádat se, stejně to nemá smysl, je to jenom ztráta času - ona tě nepřesvědčí, ty ji taky ne, ani o tom, že máš právo věřit čemu chceš a budete spolu akorát hodiny diskutovat a stejně z toho vyjdeš špatně. Oni snad mají nějaký manuál na to, co lidem odpovídat na logické argumenty :lol:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 30.07.09 16:32

Vim.znam.Ale dlouho jsem ji nevidela v zadne diskuzi. :lol:

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 30.07.09 16:32

Já s ní určitě debatovat nechci.Nemá to smysl,ale prostě mě to hrozně vzalo.Hlavně to,že jsem se neptala na Boha,ale na cystu a pak ty hrozby o pekle a satanovi.Nejsem doktor,takže mě laikovi to přijde jako blbost,ale zná prý pani,co bez obou vejcovodů otěhotněla přirozeně,protože věří v boha.A já ne a to je boží trest a sama ho budu jednou prosit na kolenou.Tak to mě úplně dostala.Nevěřila jsem ani tomu,že to řekla.Asi se jí teď budu chvíli vyhýbat.A nevíte něco o cystách 4cm velkých?Díky

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 30.07.09 16:43

Angua jojo, to je presne, ja jsem taky konvertovala v 15ti a myslim, ze jsem se chovala dost divne. Sice jsem nikoho nepresvedcovala, ale byla jsem desne radikalni ve vsech nazorech na potraty a podobne - takova az nemilosrdna. Myslim, ze to je normalni - takove obdobi, kterym si kazdy konvertita musi projit, ja tomu rikaM „FANATICKE OBDOBI“.
kdyz se k tomu jeste prida puberta -ten adolescentni vek je k tomu jak delany.
nicmene mam kamosku, ktera byla pokrtena ve 27ti a taky vypoustela hlasky jako treba na oslave narozenin „mela jsem uz hodne oslav narozenin, ale tahle je nejlepsi - a vite proc? protoze je oslavuji s vericima lidma“ Vsem „dele slouzicim“ krestanum je tohle k smichu, nemame potrebu vyhledavat vyhradne verici spolecnost, neustale se modlit a podobne…

kattkka coze? ja prave pisu nejmene do peti diskusi denne :-)))) nemam co delat a Kostejovi se ven nechce. mmch 10 dni do TP plati, ale jsem teprve 38+4, ukazuje to od ctvrtka do soboty o tyden vic.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 30.07.09 16:45

Jo Verus , 4 cm cysty jsou jasny Bozi trest :-))) pise se o tom v Bibli :-))))
V brozurce jedne sekty jsem cetla i pribeh, jak nekomu po kmodlitbe dorostla amputovana ruka. :-)))

Hele fakt ji ignoruj, urcite ji nepredelas.

Jinak myslim, ze dite prirozene muze byt, musej ti hlavne nejak nastartovat ovulaci, kdyz by to neslo praskama, tak muzes jit na LPS a nechat si cystu odstranit. pak by mel vajecnik normalne fungovat - i ten druhy. Ta zbyvajici trubka se dokaze natocit i na druhou stranu.

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 30.07.09 16:57

:lol:
Teď jsem se upřímně zasmála.Jste holky fajn;-)

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 30.07.09 16:59
Pudloslava píše:
Verus nech to bejt, nejspis s tim nenadelas nic. Rikej jen Hmmm, hmmm a nereaguj vubec. To je osobnosti, nekdo jiny by ti stejne urputne vnucoval treba homeopatii, nebo kyvadylka. Trosku na tyhle evangelizatory zabira pripomenout jim, at se za tebe radeji modli, nez do tebe huci … by me teda zajimalo, jestli tem modlitbam venuje stejny cas jako osobnimu presvedcovani.

S tímhle názorem naprosto souhlasím. Pokud je to věkem „babička“, těžko jí nějak přesvědčíš slušnou formou. A není důvod, proč se k ní nechovat uctivě, i když je takhle vlezlá.

Mmch Pudlo - máš momentálně stejný den těhotenství, jako jsem já rodila :wink: . Tak držíme palce, já a mí dva kluci (co měli být dvě holčičky :lol: ).

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 30.07.09 18:20

Tak jsem nikde nevidela omlouvam se. :oops:

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 30.07.09 20:19

Veruš1 - jak píšou holky…
příště odkývej a mysli si svoje. Na to se nedá nic jinýho než mlčet… Mám ráda věřící, kteří si věří, protože je to z jejich přesvědčení (možná částečně z výchovy, částečně z vlastního přesvědčení) - ale netlučou kvůli tomu ostatním šrouby do hlavy…

Sama se neřadím do žádné vyhraněné skupiny (= ani do ateistů, ani do věřících) - každopádně náraz na bigotního maniaka je většinou nepříjemnej - to znám!!

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >