Nevím, jestli se mám snažit o dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 13:10
Nevím jestli se mám snažit o dítě

Je mi 27 let a mám endometriozu, laparoskopii jsem se naštěstí vyhla a beru na její zmenšení antikoncepci. Co byste dělaly vy? Uvažovaly byste nad dítětem? Nechci ho mít z donucení a zas tak strašný to podle doktora není. Sama se na to necítím vůbec. Někdo říká, že by to neodkládal a jiní, že nejsem žádná stařena a mám čas.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 10899 příspěvků 19.01.18 13:15

Nesnazila bych se, pokud bych se necítila na to byt matkou a po dítěti netouzila. Bez ohledu na endometriozu.

vertunka
Závislačka 4716 příspěvků 19.01.18 13:15

Pokud se na to necitis tak urcite ne. Dite meni hracka, to ti zmeni cely zivot.

Alyss1
Závislačka 2867 příspěvků 1 inzerát 19.01.18 13:20

Za prve mas cas. a za deuhe neni dulezite preci jen “se na to citit”, ale taky byt na to pripravena i jinak? Co tatinek ditete? bydleni? finance?

vjerunqa
Závislačka 3171 příspěvků 19.01.18 13:22
@Tichošlápek píše:
Nesnazila bych se, pokud bych se necítila na to byt matkou a po dítěti netouzila. Bez ohledu na endometriozu.

Přesně tak.

Alyss1
Závislačka 2867 příspěvků 1 inzerát 19.01.18 13:24

Asi bych s endomwtriozou dite neodkladala.to znamena nemechat to na 40. Ted mas spoustu casu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 13:30
@Tichošlápek píše:
@vertunka píše:
Pokud se na to necitis tak urcite ne. Dite meni hracka, to ti zmeni cely zivot.

Takhle to vnímám taky. A jsem si vědoma všech rizik.

@Alyss1 píše:
Co tatinek ditete? bydleni? finance?

Tohle je v pohodě.

lasička1
Echt Kelišová 8066 příspěvků 19.01.18 13:36

A budoucí otec by dítě chtěl nyní? On se na to cítí? Bydlíte spolu, máte oba práci?
Ještě bych si pložila otázku-pokud by se stalo, že se za pár let nezadaří a bohužel se nikdy dítěte nedočkáte-vadilo by ti to hrozně moc? Nebo umíte užívat společný život i bez dětí?

lorelai947
Kecalka 188 příspěvků 19.01.18 13:40

Souhlasím asi s většinou tady - pokud se na to necítíš tak to nedělej.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 13:45
@lasička1 píše:
A budoucí otec by dítě chtěl nyní? Ne On se na to cítí? Ne Bydlíte spolu, máte oba práci? Ano,ano
Ještě bych si pložila otázku-pokud by se stalo, že se za pár let nezadaří a bohužel se nikdy dítěte nedočkáte-vadilo by ti to hrozně moc? Asi ne Nebo umíte užívat společný život i bez dětí? Umíme

Díky těm otázkám jsem si teď uvědomila, že dítě není momentálě na seznamu, takže děkuju.

lasička1
Echt Kelišová 8066 příspěvků 19.01.18 13:54
@Anonymní píše:
Díky těm otázkám jsem si teď uvědomila, že dítě není momentálě na seznamu, takže děkuju.

Vzhledem k tvým odpovědím bych se nenutila do toho mít dítě nyní. Je možné, že se to v těhotenství a po porodu změní a ty by si řekla, že je to super-ale nespoléhala bych na to. Mohla by si v sobě mít takové ty výčitky, že něco je jinak než si chtěla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.18 14:05

Ja myslim ze endometrioza nemusi byt zas takova prekazka pro otehotneni. Ja jsem se na dite necitila dlouho, delala jsem doktorat, pracovala v zahranici, hodne cestovala. Po tricitce jsem zacala pocitovat ze je tezke najit bezdetne zname a uz ten zivot bez deti nebyl tak zajimavy. Pak mi neslo dva roky otehotnet. Zpetne bych to asi neodkladala tak dlouho, zivot se sice zasadne zmeni, ale zaroven dostane opravdu smysl. Ale asi si k tomu kazdy musi sam dojit a u kazdeho to prijde jindy

Bohulinka
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 43 inzerátů 19.01.18 14:07

Mám stejnou diagnózu. Já se nicméně pro dítě/děti rozhodla. Byla jsem o dva roky starší a bylo to v plánu :lol: Jen poznámka antikoncepce tvou endometriozu nezmenší, pouze jejím nonstop braním nebudeš mít menstruaci a nebude ti endo růst. Já jsem též tuto „léčbu“ podstoupila a po asi roce braní jsem měla úpormé migrény, které zmizely až vysazením. Teď vpodstatě čekám zda se rozroste a co bude dál se uvidí. Jiná lečba není :,(.

malá_holka
Kelišová 5808 příspěvků 19.01.18 14:15
@Bohulinka píše:
Mám stejnou diagnózu. Já se nicméně pro dítě/děti rozhodla. Byla jsem o dva roky starší a bylo to v plánu :lol: Jen poznámka antikoncepce tvou endometriozu nezmenší, pouze jejím nonstop braním nebudeš mít menstruaci a nebude ti endo růst. Já jsem též tuto „léčbu“ podstoupila a po asi roce braní jsem měla úpormé migrény, které zmizely až vysazením. Teď vpodstatě čekám zda se rozroste a co bude dál se uvidí. Jiná lečba není :,(.

Není pravda, včera mi doktorka potvrdila, že to mám o půl cm meší než před měsícem :nevim: Antiko teprve budu brát a o díťeti taky neuvažuju, v žádným případě. A to už jsem stará papuča :mrgreen: Je mi 29.

lachtanice86
Kelišová 6636 příspěvků 19.01.18 15:08

Taky mám endo. Ha jsem brala 8let v kuse. Vysadila až když jsem se na dítě cítila. Nasli mi ji když mi bylo 20. Tak si umíš představit co jsem doktorovi s nápadem na dítě řekla. Po vysazení se nám zadarilo celkem rychle ale nevyšlo to. Nezdaru bylo víc. Po nějaké době se endo vrátila, musela jsem jit na další operaci, potom léčba visanne a teď teprve se budeme moci snažit. Letos mi bude 32. Ale léčba mi ji dost potlačila a zmírnila. Nelituji, protože mít dítě kdyz bych se na to necítila by bylo horší.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >