Nevím jestli mám snažení vzdát

867
30.7.13 20:16

Nevím jestli to mám vzdát...

Ahoj holky,
máme téměř 5letého syna z IVF a nyní už cca 3 roky zkoušíme další a nic. Už jsme jednou nastoupili opět do CAR a přirozeně se mi povedlo otěhotnět, ale nedopadlo to a teď jsme plánovali jít od září opět do CAR, ale mám v sobě spoustu otázek a neumím si na ně odpovědět nebo se spíš rozhodnout.
Už jedno dítě mám, touha po dalším je, ale ne už tak velká a téměř psychopatická jako u prvního. Už mě netlačí to, že budu bezdětná, že se nebudu mít z čeho radovat atd.. ale dítě ještě chceme, teď hlavně manžel, který miluje představu kupy dětí kolem sebe, kdyby mohl, měl by i čtyři, mě by stačily dvě :D
Neumím úplně dostat své současné pocity na „papír“, ale nevím jestli se mi chce zase blbnout ohledně IVF, jestli se mi chce do toho vrážet peníze a psychicky se ždímat, když to nevyjde, prostě nevím jestli to všechno nemám nechat být a čekat (bohužel klidně i marně), jestli se nepodaří opět někdy přirozeně, prostě nevím. Trápí mě i to, že manžel druhé dítě moc chce a já, i když chci taky, tak nevím jestli se mám tomu zase tak odevzdat…je mi 31let, při první IVF mi bylo 25, teď přemýšlím už jinak, více realisticky…prostě nevím. A bojím se, že když tomu třebas nechápe čas, myslím tím i několik let přirozené cesty, tak otěhotním a bude mi např. 37let a věkový rozdíl mezi dětma bude už tak velký, že to budou vlastně dva jedináčci.
Jestli jste tady některá na tom stejně, tak mi prosím poraďte.
A prosím nepiště takové to, hoď to za hlavu, ono se to podaří, protože na to nebudeš myslet…tohle jsem zkoušela a nevydržela jsem snad ani jeden den, ale tohle holky, co podstoupily už někdy IVF jistě ví :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21860
30.7.13 20:19

A příčinu neplodnosti víš? Jakože jaká je pravděpodobnost (když nebudu brát psychiku a další „blbiny“) otěhotnění přirozeně…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
30.7.13 20:20

@Seizdra příčina je idiopatická neplodnost, tudíž nezjištěna, jsme oba zdraví, takže možnost tady je, ale to je právě to…jak dlouho na sebe může zase příroda nechat čekat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
30.7.13 20:24

Ahoj

nevim, jestli te podpořím, ale jako bys mi psala z duše… :?
máme doma petiletku z 1 ifv, byla jsme naprosto nejstastnejsi na svete…pak bylo 2,3,4 ivf a nic, byly chvile, kdyz jsem byla skoro na omdlení, zoufala, jen jsem brečela, ale na druhou stranu si desne vazila toho, ze proste jedno dite mam, ale ta OBROVSKA TOUHA je ve mne porád…ted po poslednim pokusu jsem se zarekla, ze uz to proste nedam, psychika v haji, telo zhuntovany, opet mam dny, kdy me prepada sileny zoufalstvi a dny, kdy dekuju Bohu aspon za to jedno. A ted babo rad! u nas prirozene tehu asi nepripada v uvahu a ted jit do dalsiho pokusu, tak uz predem omdlivam, jak to dopadne a vsechen stres okolo.

nejsi v tom sama :srdce: :srdce: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17097
30.7.13 20:26

Já bych do IVF šla a to už jen z jednoho prostého důvodu, že ty sama píšeš, že už to tolik neřešíš, nevisíš na tom a to si myslím je důležité že při případném neúspěchu už se z toho nebudeš tolik „hroutit“. To je jen můj první dojem. Na přirozenou cestu bych se vyprdla pokud šance není moc veliká abys pak nezaspala dobu a neprošvihla ten správný věk a pak nelitovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5051
30.7.13 20:27

Otázka leží na tobě.

Já mám z 1IVF 2008 dceru a pak následovalo další a další. Já druhé chtěla za každou cenu a manžel jen kvůli mým smutným očím, nakonec mám po 6IVF, spousty minimálek druhou dceru. U nás nešlo o peníze ikdyž to byl balík :roll:

Ty si budeš píchat hormony, ty budeš absolvovat celé IVF, ty si můžeš zničit zdraví. JE TO JEN NA TOBĚ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
30.7.13 20:28

@papča to je právě to…já si říkám jestli mám jít do dalšího IVF nebo se na to vykašlat a jet raději na dovolenou…napadá mě už ledacos, prostě už fakt uvažuju jinak. Jak píšeš, touha je, ALE…a to mám za sebou jen jedno IVF a hnedka úspěšné. Přitom jsem měla IVF bezproblémové, ale nějak se mi do toho už nechce a tím nemyslím, že IVF odsuzuju, NIKOLIV, jsem šťastná, že existuje, bez této metody bychom neměli našeho rošťáka, ale prostě se už bojím, mám spíš pocit jako bych se chránila před případným nezdarem, ale moc ti děkuji za odpověď, jsem ráda, že nejsem takový strašan sama :D :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
30.7.13 20:30

@Panuška vystihla jsi to, bojím se, že prospím dobu a pak se probudím, bude mi 40tka klepat na dveře a už ani nebudu vědět jestli to dítě chci…ale i tak je to těžké, mám pocit, že každý den smýšlím jinak :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11788
30.7.13 20:31

Jestli jsi hledala své dvojče, tak jsi ho právě našla :lol: můj příběh je naprosto identický s Tvým. Rozhodla jsem se pro poslední stimulaci s tím, že tomu předcházelo několik měsíců naprosto stejných úvah :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
30.7.13 20:32

@Panuška a ještě ohledně toho IVF, sice už na tom tolik nelpím, ale jakmile přide doba IVF, tak se zase zblázním a budu to žrát jak „Hříšný tanec“, prostě magor, takže vím, že neúspěch by byl pro mě šílený…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.13 20:32

@villa, IVF je záhul..na tělo i psychiku, to si musíš napřed ujasnit, jestli to druhé chceš. Je škoda to nezkusit podle mně.. To že neprožíváš až tak velkou touhu je jen plus, nebudeš na to tolik upnutá, tolik vystresovaná a je větší šance, že se povede, než kdyby s tím pro tebe stál i padal svět. Také jsem kdysi stála před rozhodnutím zda čekat na další zázrak, který se nemusí nikdy povést nebo jít do IVF. Jedináčci jsou ošizení..když vidím své 2 děti je mi líto všech, kteří toho sourozence nemají..a děkuju osudu/Bohu/štěstěně za to, že je obě mám. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
30.7.13 20:33

@wobludka ahoj dvojče :D a kolik času jsi tomu obětovala a kolik pokusů máš za sebou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5051
30.7.13 20:34
@lekarnicka28 píše:
@villa, IVF je záhul..na tělo i psychiku, to si musíš napřed ujasnit, jestli to druhé chceš. Je škoda to nezkusit podle mně.. To že neprožíváš až tak velkou touhu je jen plus, nebudeš na to tolik upnutá, tolik vystresovaná a je větší šance, že se povede, než kdyby s tím pro tebe stál i padal svět. Také jsem kdysi stála před rozhodnutím zda čekat na další zázrak, který se nemusí nikdy povést nebo jít do IVF. Jedináčci jsou ošizení..když vidím své 2 děti je mi líto všech, kteří toho sourozence nemají..a děkuju osudu/Bohu/štěstěně za to, že je obě mám. :mavam:

to byl hlavní důvod proč jsem tak moc chtěla druhé, aby moje první štěstí nebylo samo :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
867
30.7.13 20:37

@lekarnicka28 hezky jsi to napsala, to je právě to, já sama i manžel nejsme jedináčci a chceme, aby nebyl náš syn na světě jednou, až tady nebudeme, sám…
A tak mě asi holky napadá, že si tady celou dobu vlastně i odpovídám, že to asi mám zase zkusit…přiznám se, že ač ještě nejsem žádná stará vykopávka, tak se bojím, že časem budu a všechno bude pro mě s dalším těhu složitější, takže si pořád říkám čím dřív, tím líp…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11788
30.7.13 20:38

@villa před pěti/čtyřmi lety 2×IUI neg., 1.IVF pozitivní, těhotenství peklo, ale nakonec jsme to zvládli a máme zdravého syna. Pak těhotenství přirozeně (dle lékařů zázrak), MA 19tt. Po doporučené pauze KET neg., skoro roce IUI neg., dnes jsme se rozhodli pro 2.IVF. S 2.IVF jsem váhala dlouho dlouho, tím pomyslným jazýčkem vah byla drobnost a to fakt, že jsem druhé rodila a viděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama