Nevím, jestli jsem schopná zvládnout 3měsíční dítě

Anonymní
20.7.13 23:23

Nevim zda jsem udelala dobre??

Predem se omlovam za anonym! Jen chci zduraznit ze se nejedna o zadnou provokaci nebo neco podobneho. Trochu priblizim situaci mam 2 deti( 1.nastupuje po praz. do 5tr.,druhymu je 21 mes.) Malej je strasnej zavislak na me- nemuzu se hnout na krok, jeste k tomu bojujeme s ukoncenim -KOJENI! A zaciname s nocnikem(uz delsi dobu) u nas je to tak ze jsem dene s detma sama doma -manzel dovecera dene v praci, k tomu prace kolem baraku+plus pes. Hlidani neni zadne, proste travim s detma 24hod dene. Ted k veci- i presto ze jsme se pri sexu chranily stalo se to ze jsem zjistila 2 // na testu. Ated prosim neodsusujte me za to co napisu, jsem rozhodnuta jit na „mini“ jsem ztoho celkem spatna ale proste nejsem schopna zvladnout 3dite kdyz takhle jsen k. o!! Proste bych to nezvladala vim to. Byl nekdo v pododne situaci???

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

7629
20.7.13 23:28

Kdyz vis, ze na treti ditko nemas, tak ses rozhodla, jak si se rozhodla..na Tom tady nezmeni nic tisic komentaru pro a nebo proti ;)

• Nahlásit
48557
20.7.13 23:28

Nebyla a nechtěla bych ani být, proto že bych se musela rozhodnout stejně a jít také na přerušení.
Dostaneš tu strašně naloženo, je to takové sebemrskačství to sem napsat, ale tvoje děti nikdo živit nebude, jen ty a tvuj muž, takže rozhodnutí je na tobě!
Hodně sil.

• Nahlásit
22291
20.7.13 23:29

Nedivím se tvým myšlenkám, divím se tomu, že je dáváš na veřejný server. Mnoho žen ti napíše, že je to OK, mnoho jiných ti napíše, že je to špatnost a hřích. To snad ani nelze neočekávat. Nevím, jestli ti to v tvé situaci pomůže. Vždycky to bude tvé rozhodnutí, tvůj boj a tvoje svědomí, které se s tím musí vypořádat. Co jiného napsat?

• Nahlásit
1259
20.7.13 23:33

Naštěstí jsem v této situaci nikdy nebyla. Ale moc pochopení bych tady nečekala. Já myslím, že je to tvé rozhodnutí..ale neměl by to vědět aspoň manžel? Já co si tak přemýšlím vztáhla jsem si to na sebe a neumím si předtsvait, že bych pak po zbytek života žila s tím, že jsem mu lhala a šla na potrat tajně. Chápu tě, že už na to nemáš fyzicky a psychicky a nijak neodsuzuji jen bych to řekla manželovi nějak tak jak jsi to tady napsala ať z toho pak nemáš další výčitky svědomí.

• Nahlásit
11133
20.7.13 23:36

Je to tvoje rozhodnuti a musis ho udelat sama (a s manzelem). diskuze tady k nicemu nepomuze.
urcite budou prispevky, at si to rozmyslis a ze vse jde zvladnout. jenze je to tvuj zivot a tva budoucnost.
preji hodne sil, at to dopadne jakkoliv.

• Nahlásit
31603
20.7.13 23:39

Můžu ti jen říct, že zvládnout se to dá. Kdybych byla se třetím těhotná až ve věku tvého batolete, tak bych to asi fakt ořvala, protože druhorozený je neskutečný éro, vzteklej malej ignorant, no není to s ním zkrátka jednoduchý. Jenže v tomhle šíleném veku už má mladšího bráchu dávno na světě. :mrgreen: Takže jsem naštěstí v době objevených // netušila, co bude :jazyk: A musím říct jednu věc, sice je to s ním náročné, ale pozorovat druhého a třetího, to je nádhera :srdce: Ten vztah je úplně jiný, než mezi prvním a druhým. Třeba dnes ráno, sedím, piju kafe, mimino zakufrovalo pod lehátkem. Samozřejmě řev jak kdyby ho někdo napichoval na vidličku, že neví, jak ven. Než jsem se stihla zvednout, přiběhl prostřední (2r) a vytáhnul ho. Za nohu :mrgreen: Jako já se fakt musela smát, ještě mu donesl křupky, aby nebrečel a zatleskal si, jakej je šikulka :* A s prvními dvěma dětmi jsem to nezažila, ale se třetím zažívám absolutní opojení láskou k němu, je to moje malá pusinka a musím se hodně krotit, abych ho furt neošmatlávala a neoblíbávala. Jsem z něj zkrátka paf.
Přišel si, nečekal, až bude pozván, dává mi věci, které bych bez něj nepoznala, pocity, které bych bez něj necítila. Miluju všechny svoje děti, ale tohle miminko si užívám neskutečně.

Co se vyčerpání týká, dneska jsem si koupila v lékárně guaranu, poslední dobou jsem grogy :roll: Můj vztah k uklizené domácnosti viz podpis. Radši zvládám tři děti a nezvládám domácnost než abych zvládala dvě děti a domácnost a třetí nebylo.
Tohle jsi slyšet nechtěla, já vím. Omlouvám, se, že ti jako těhuli leju na hlavu tenhle mateřský balast. Ale než uděláš něco, co navždy ovlivní tvůj život, popřemýšlej, ono si ten šok za čas sedne, uvidíš věci v lepším světle

• Nahlásit
Anonymní
20.7.13 23:39

@AnitAma bavili jsme se o tom spolu, tajne bych to urcite neudelala-to uz by bylo moc.!! Vim ze tady zadnou podporu cekat nemuzu, ale bohuzel monentalne si o tom nemam ani skym promluvit

• Nahlásit
Anonymní
20.7.13 23:47

@Gladys je to pro me dost tezky, k tomu jeste pribuzna ceka kazdym dnem mali!! Jsem z toho totalne vyrizena, pres den to jde, ale kdyz deti spi mam hlavu jak balon, premyslim a prenyslim, porad to obrekavam!

• Nahlásit
31603
20.7.13 23:55
@Anonymní píše:
@Gladys je to pro me dost tezky, k tomu jeste pribuzna ceka kazdym dnem mali!! Jsem z toho totalne vyrizena, pres den to jde, ale kdyz deti spi mam hlavu jak balon, premyslim a prenyslim, porad to obrekavam!

já měla toto mnohem jednodušší, potrat je pro mě neprůchozí možnost (nejsem věřící, ale tohle se ve mě vyvinulo s dětma), takže bylo jasno, když to dopadne, tak bude mimino. Když si jen představím, že by byl nebyl, tak se mi dělá nedobře. Nebude to v budoucnu jednoduché, není to teď jednoduché, ale život je jen jeden a prožít ho jednoduše by asi byla nuda.

• Nahlásit
48557
20.7.13 23:56
@Anonymní píše:

hale jestli se rozhodneš to udělat, tak žádné obrekávání. musíš to přijmout a brát to jako jedinou možnou volbu aby ses s toho nezbláznila a jestli si nejsi jistá, nebereš to tak, tak si to nech a zvládneš to, proto že budeš muset a bude to pro tebe určitě méně namáhavé než celej život probrečet

• Nahlásit
1259
20.7.13 23:56
@Anonymní píše:
@AnitAma bavili jsme se o tom spolu, tajne bych to urcite neudelala-to uz by bylo moc.!! Vim ze tady zadnou podporu cekat nemuzu, ale bohuzel monentalne si o tom nemam ani skym promluvit

Aha tak to je hlavní, že on o tom ví a souhlasí s tebou. Kdyby bylo nejhůř tě může případně podpořit, ale jak už tu bylo řečeno. Taky bych si to pořádně hlavně s ním promyslela ať pak nelituješ a nejsi z toho vyřízená..hodně sil

• Nahlásit
989
21.7.13 00:03

Kamarádka byla v podobné situaci. Má 2 děti rok po sobě, jedno je ve 3. druhé ve 2.třídě. Od jejich narození zůstala doma a celý den jen skáče kolem domácnosti (dopoledne) a jejich koníčků (odpoledne), připadá si vyčerpaná, unavená a nespokojená. Manžel jí prý dává málo na domácnost a další dítě by už neuživili :nevim:
Do práce ale sama nejde (myslím, že za ta léta doma už je prostě pohodlná) a děti chodí denně na nějaké aktivity (2× týdně tenis, kytara, španělština, atletika), kam je ona vodí a tráví tam čas sezením a koukáním :nevim:

Letos zjistila, že je těhotná, manželovi nic neřekla a šla na mini, protože přeci o děti se stará celý den ona a manžel si neumí představit, co je to za zápřah. Navíc x-krát mu říkala o víc peněz a prý víc nevydělává, takže ona fakt neví, z čeho by to další dítě živili.
Manžel se o zákroku dozvěděl až v ten den a byli málem na rozvod, dlouho se to mezi nima rovnalo. Nechápal, jak mohla sama rozhodnout o tom, že další dítě mít nebudou…on mít nebude, i když by jej chtěl :think:

Chápu, že jsi vyčerpaná, že péče o dítě by asi byla hlavně na Tobě. To říkala moje kamarádka taky, ale její argumenty, že další dítě neuživí, když ona ani do práce nechodí a obě děti mají každý den placené aktivity mi přišly absurdní :zed:

Ty máš děti dost daleko od sebe, myslím, že dítě v 5.třídě už může dost pomoct :think:

Já mám syna 22.měsíců a v srpnu zase rodím :) Taky to nebylo zrovna plánované, taky jsem unavená a zezačátku jsem si těžko zvykala, že to bude rychleji po sobě, než jsem si plánovala…ale hormony pracují a můžu Ti říct, že dneska se na malou moc těším a určitě bych litovala, kdybych se pod tíhou únavy nebo hormonů rozhodla těhotenství nějak řešit!

Říkám si, co teprve ti, co chtějí k 1.dítku po roce sourozence a najednou čekají dvojčata :lol:

Je to ale samozřejmě Tvoje volba. Moje kamarádka by asi byla nespokojená, kdyby se musela uskromnit. Já si myslím, že by jejím dětem neuškodilo, kdyby máma chodila do práce a kroužky měli jenom 2× týdně :think:
Ale každý má ten metr jiný.

Já si jen myslím, podle názvu diskuze Nevim zda jsem udelala dobre??, že sama o správnosti svého řešení ještě přesvědčena nejsi :think: :think:
Zkus to probrat s manželem, je to i jeho dítě!! :hug:

• Nahlásit
Anonymní
21.7.13 00:03

@Kamča.dalmatinka ach jo, staci precist si prispevky a mam tady zad haldu kapesniku!!!

• Nahlásit
989
21.7.13 00:06
@Gladys píše:
Můžu ti jen říct, že zvládnout se to dá. Kdybych byla se třetím těhotná až ve věku tvého batolete, tak bych to asi fakt ořvala, protože druhorozený je neskutečný éro, vzteklej malej ignorant, no není to s ním zkrátka jednoduchý. Jenže v tomhle šíleném veku už má mladšího bráchu dávno na světě. :mrgreen: Takže jsem naštěstí v době objevených // netušila, co bude :jazyk: A musím říct jednu věc, sice je to s ním náročné, ale pozorovat druhého a třetího, to je nádhera :srdce: Ten vztah je úplně jiný, než mezi prvním a druhým. Třeba dnes ráno, sedím, piju kafe, mimino zakufrovalo pod lehátkem. Samozřejmě řev jak kdyby ho někdo napichoval na vidličku, že neví, jak ven. Než jsem se stihla zvednout, přiběhl prostřední (2r) a vytáhnul ho. Za nohu :mrgreen: Jako já se fakt musela smát, ještě mu donesl křupky, aby nebrečel a zatleskal si, jakej je šikulka :* A s prvními dvěma dětmi jsem to nezažila, ale se třetím zažívám absolutní opojení láskou k němu, je to moje malá pusinka a musím se hodně krotit, abych ho furt neošmatlávala a neoblíbávala. Jsem z něj zkrátka paf.
Přišel si, nečekal, až bude pozván, dává mi věci, které bych bez něj nepoznala, pocity, které bych bez něj necítila. Miluju všechny svoje děti, ale tohle miminko si užívám neskutečně.Co se vyčerpání týká, dneska jsem si koupila v lékárně guaranu, poslední dobou jsem grogy :roll: Můj vztah k uklizené domácnosti viz podpis. Radši zvládám tři děti a nezvládám domácnost než abych zvládala dvě děti a domácnost a třetí nebylo.
Tohle jsi slyšet nechtěla, já vím. Omlouvám, se, že ti jako těhuli leju na hlavu tenhle mateřský balast. Ale než uděláš něco, co navždy ovlivní tvůj život, popřemýšlej, ono si ten šok za čas sedne, uvidíš věci v lepším světle

krásně napsané :kytka:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama