Nevyčerpaný rodičovský příspěvek

Anonymní
8.1.19 18:18

Nevyčerpaný rodičovský příspěvek

Ahoj, synovi budou začátkem února tři roky a me končí rodičovská dovolená :zed:. Chtěla bych se zeptat když den po jeho narozeninách nastoupim do zaměstnání mám nárok ještě na rodičovský příspěvek? (Rodičovský příspěvek nemám vyčerpaný zbývá cca 6000,– ) moc děkuji za odpověď :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3500
8.1.19 18:20

ano, muzes chodit soucasne do práce a pobírat prispevek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18653
8.1.19 18:29

Jojo příspěvek můžeš pobírat až do 4 let věku dítěte a zároveň si vydělávat jak je libo (podmínka je tuším že dítěti musí být 2 roky, což splňuješ) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16590
8.1.19 18:40
@Kriss Tina píše:
Jojo příspěvek můžeš pobírat až do 4 let věku dítěte a zároveň si vydělávat jak je libo (podmínka je tuším že dítěti musí být 2 roky, což splňuješ) ;)

Vydělávat si při pobírání RP můžeš jak chceš. Jen do dvou let věku dítěte ho nesmíš dát na víc než 4 hod do školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
43426
8.1.19 18:46

A ja myslim, ze tech 6000 ti prijde s poslednim rodicakem, ne?
nebo uz ti prisel rodicak za posledni mesic?
Nebudes muset teda zadat o protahnuti o ten měsíc? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
8.1.19 19:15

Mě když končil rodicak v srpnu tak mi poslali dávku + další měsíc (myslím)zbytek což bylo víc než rodicak :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73227
8.1.19 21:13
@P4ja píše:
Vydělávat si při pobírání RP můžeš jak chceš. Jen do dvou let věku dítěte ho nesmíš dát na víc než 4 hod do školky.

Muze byt klidne na vic jak 4 hodiny, jen to nesmi byt vic jak 46 hodin za mesic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.19 20:56
@a12 píše:
A ja myslim, ze tech 6000 ti prijde s poslednim rodicakem, ne?
nebo uz ti prisel rodicak za posledni mesic?
Nebudes muset teda zadat o protahnuti o ten měsíc? :think:

Teď v lednu mi už peníze přišly. Takže musím na pracák a prodloužit si rodičák? A když si ho neprodloužim nemám na ten zbytek peněz nárok? Právě že jsem domluvená v zaměstnání že nastoupím na poloviční úvazek. (Vím že nejlepší by bylo se zeptat přímo na úřadě jenže bydlím v jiném městě než jsem evidována)

• Citovat
  • Nahlásit
8535
9.1.19 21:22
@Anonymní píše:
Teď v lednu mi už peníze přišly. Takže musím na pracák a prodloužit si rodičák? A když si ho neprodloužim nemám na ten zbytek peněz nárok? Právě že jsem domluvená v zaměstnání že nastoupím na poloviční úvazek. (Vím že nejlepší by bylo se zeptat přímo na úřadě jenže bydlím v jiném městě než jsem evidována)

Nic prodlužovat nemusíš, rodičovský příspěvek budeš normálně pobírat dál do vyčerpání 220 tis. Kč. Nastavení rodičovské dovolené v zaměstnání s tím nemá nic společného, jsou to dvě rozdílné věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16590
9.1.19 21:23
@Anonymní píše:

Proč by sis měla něco prodlužovat ? ? Při žádání o RP jsi napsala částku ne ?? Tak ti to vše pošlou, tak jak mají. A ještě jednoua naposledy. ZAměstnání vyplácení RP nebrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama