Nevyčerpaný rodičovský příspěvek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 18:18
Nevyčerpaný rodičovský příspěvek

Ahoj, synovi budou začátkem února tři roky a me končí rodičovská dovolená :zed:. Chtěla bych se zeptat když den po jeho narozeninách nastoupim do zaměstnání mám nárok ještě na rodičovský příspěvek? (Rodičovský příspěvek nemám vyčerpaný zbývá cca 6000,– ) moc děkuji za odpověď :)

Reakce:
Elishka1
Závislačka 2953 příspěvků 08.01.19 18:20

ano, muzes chodit soucasne do práce a pobírat prispevek

Kriss Tina
Echt Kelišová 7624 příspěvků 08.01.19 18:29

Jojo příspěvek můžeš pobírat až do 4 let věku dítěte a zároveň si vydělávat jak je libo (podmínka je tuším že dítěti musí být 2 roky, což splňuješ) ;)

P4ja
Echt Kelišová 7735 příspěvků 1 inzerát 08.01.19 18:40
@Kriss Tina píše:
Jojo příspěvek můžeš pobírat až do 4 let věku dítěte a zároveň si vydělávat jak je libo (podmínka je tuším že dítěti musí být 2 roky, což splňuješ) ;)

Vydělávat si při pobírání RP můžeš jak chceš. Jen do dvou let věku dítěte ho nesmíš dát na víc než 4 hod do školky.

a12
Vesmírná mluvilka 34516 příspěvků 08.01.19 18:46

A ja myslim, ze tech 6000 ti prijde s poslednim rodicakem, ne?
nebo uz ti prisel rodicak za posledni mesic?
Nebudes muset teda zadat o protahnuti o ten měsíc? :think:

lampicka11
Závislačka 3544 příspěvků 5 inzerátů 08.01.19 19:15

Mě když končil rodicak v srpnu tak mi poslali dávku + další měsíc (myslím)zbytek což bylo víc než rodicak :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64583 příspěvků 3 inzeráty 08.01.19 21:13
@P4ja píše:
Vydělávat si při pobírání RP můžeš jak chceš. Jen do dvou let věku dítěte ho nesmíš dát na víc než 4 hod do školky.

Muze byt klidne na vic jak 4 hodiny, jen to nesmi byt vic jak 46 hodin za mesic

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 20:56
@a12 píše:
A ja myslim, ze tech 6000 ti prijde s poslednim rodicakem, ne?
nebo uz ti prisel rodicak za posledni mesic?
Nebudes muset teda zadat o protahnuti o ten měsíc? :think:

Teď v lednu mi už peníze přišly. Takže musím na pracák a prodloužit si rodičák? A když si ho neprodloužim nemám na ten zbytek peněz nárok? Právě že jsem domluvená v zaměstnání že nastoupím na poloviční úvazek. (Vím že nejlepší by bylo se zeptat přímo na úřadě jenže bydlím v jiném městě než jsem evidována)

Lendeš
Kelišová 5875 příspěvků 09.01.19 21:22
@Anonymní píše:
Teď v lednu mi už peníze přišly. Takže musím na pracák a prodloužit si rodičák? A když si ho neprodloužim nemám na ten zbytek peněz nárok? Právě že jsem domluvená v zaměstnání že nastoupím na poloviční úvazek. (Vím že nejlepší by bylo se zeptat přímo na úřadě jenže bydlím v jiném městě než jsem evidována)

Nic prodlužovat nemusíš, rodičovský příspěvek budeš normálně pobírat dál do vyčerpání 220 tis. Kč. Nastavení rodičovské dovolené v zaměstnání s tím nemá nic společného, jsou to dvě rozdílné věci.

P4ja
Echt Kelišová 7735 příspěvků 1 inzerát 09.01.19 21:23
@Anonymní píše:

Proč by sis měla něco prodlužovat ? ? Při žádání o RP jsi napsala částku ne ?? Tak ti to vše pošlou, tak jak mají. A ještě jednoua naposledy. ZAměstnání vyplácení RP nebrání.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >