Jak na rodičovský příspěvek ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Agnes9
Kecalka 156 příspěvků 07.01.19 11:18
Jak na rodičovský příspěvek ?

Dobrý den dámy, mám velkou prosbičku. Na papírování a úřady jsem byla vždy nemožná a teď si nevím rady. Bohužel jsem tu nikde polopatě nenašla radu tak mě omluvte jestli tu už téma je :zed: mám nyní 4 měsíčního syna a přišla mi poslední dávka z mateřské. Bohužel kvůli táhlé nemoci mě i syna jsem si zatím nevyřídíla rodičovský příspěvek :roll: chystám se tento týden. Vím že je to pozdě to ale to by vadit nemělo, jen měsíc nic nedostanu. Stačí zajít na ÚP trvalého bydliště? či musím ještě na jiný úřad pro jakýsi výměr denního příjmu? Ještě jednou se omlouvám a děkuji všem :zed: :lol:

Reakce:
Kukacka123
Závislačka 2843 příspěvků 07.01.19 11:25

@Agnes9 ja byla nejdrive na socialce, tam mi dali potvrzeni, ze jsem pobirala materskou a pak na UP s tim a s zadosti a tot vse ;) bud napis na UP primo, ja taky psala, co vse potrebuju ;) a myslim i na strankach UP bys mela vse najit ;)

konluc
Nováček 1 příspěvek 08.01.19 21:36

@Agnes9
Nemusíte se s miminkem nikam trmácet a čekat dlouhé fronty na Úřadu práce.

Všechno můžete poslat poštou nebo datovou schránkou.

Co k žádosti připojit?

- vyplněnou žádost o rodičovský příspěvek

• kopii občanky
  • kopii rodného listu miminka
  • potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku ->to je papír, že jste pobírala mateřskou (kolik a jak dlouho) zavolejte a nechte si ho poslat ze Správy sociálního zabezpečení

Snad jsem pomohla :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >