Evidence na ÚP a výše podpory

Anonymní
6.1.19 16:36

evidence na UP a výše podpory

Dobrý den, prosím o radu, jak ukončit pracovní poměr po rodičovské dovolené ( dítě do 4 let - 11. 1).
Po rodičovské dovolené se zaeviduji na UP, ale vyčetla jsem, že pokud půjdu ihned a nezačnu u zaměstnavatele pracovat od 12. 1, bude se mi počítat podpora z průměrné mzdy národního hospod. a to je malá podpora, zaměstnavatel se se mnou dohodl o dohodě rozvázání prac. poměru, z důvodu starání se o dítě v předškolním zařízení a nadbytečnost. Musím jít na pár dní do zaměstnání pracovat, abych dostala plnou výši podpory nebo rovnou můžeme ukončit PP k 11, nebo 12.1? Bohužel je to oboustranné.
Děkuji mnohokrát za jakékoliv rady.
Michaela

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
29.1.19 12:29

Dobry den. Muzu se zeptat, jak Vam to dopadlo na UP? Ceka me ted to same. Syn 1.2.(patek)- 3 roky. Dohoda o ukonc.PP (nadbytecnost) 4.2. 1 den budu tedy v praci (s odvody). Pokud jste to mela take tak- 1 den prace, dohoda podepsana hned 2.prac.den po narozeninach ditete. Stacil jim na UP ten 1 den? Moc dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
1766
29.1.19 12:49
@Anonymní píše:
Dobry den. Muzu se zeptat, jak Vam to dopadlo na UP? Ceka me ted to same. Syn 1.2.(patek)- 3 roky. Dohoda o ukonc.PP (nadbytecnost) 4.2. 1 den budu tedy v praci (s odvody). Pokud jste to mela take tak- 1 den prace, dohoda podepsana hned 2.prac.den po narozeninach ditete. Stacil jim na UP ten 1 den? Moc dekuji.

Nechcete-li se vrátit do práce proč si nedohodnout termín 31.1. (případně jste měla dát v listopadu výpověď). Na ÚP se evidovat není povinnost, ale je dobré do 3 pracovních dnů po skončení PP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7798
29.1.19 13:03

Ano, ten jeden den stačí k tomu, aby se podpora počítala z platu, ale je potřeba se na ÚP evidovat do 3 dnů, jinak by se jako poslední zaměstnání brala zase náhradní doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.19 13:06

@Lubos P. V praci pro me jiz neni misto (mala firma- mala kancelar). Ja bych se i vratila.. Pripadala by v uvahu tedy spise vypoved od zamestnavatele.. Ale dohodli jsme na dohode (nadbytecnost) plus odstupne. Jde mi o podporu, kterou bych rada mela vypoctenou z platu, ne minimum :confused: protoze nevim,kdy se mi podari najit jinou praci na HPP. Proto jsem se ptala prave zakladatelky diskuze, zda stacil takto 1 den pracovni..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.1.19 13:08

@Lendeš moc dekuji. Nevite, co vse za doklady je potreba mit na UP do tech 3 dni od ukonceni? Dohoda o ukonceni a zapoct.list staci? Dekuji..

• Nahlásit
  • Citovat
7798
29.1.19 17:09
@Anonymní píše:
@Lendeš moc dekuji. Nevite, co vse za doklady je potreba mit na UP do tech 3 dni od ukonceni? Dohoda o ukonceni a zapoct.list staci? Dekuji..

To si raději zjisti na ÚP, mají i call centrum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama