Nezaplacení cestovních náhrad

Napsat příspěvek
Velikost písma:
19793
17.11.17 13:31
@Miasofi píše:
Zaměstnavatel výplatu za říjen poslal. Ale pouze ten základ, co je ve smlouvě, tj 66,–/h. Takže nějakých 11tis, a zbývajících 18t mělo být právě za,,cestovní náhrady". Za měsíc září měl taky čistou mzdu těch 11t ale cestovní náhrady dělaly asi 14t, takže celkem vyplaceno skoro 25. Proč to tedy nechce zaplatit i za říjen?

Tak ať si manžel ty cestovní náhrady spočítá. Těžko bude moct vymáhat něco, co si neumí spočítat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
800
17.11.17 13:33
@eumedon píše:
Tak ať si manžel ty cestovní náhrady spočítá. Těžko bude moct vymáhat něco, co si neumí spočítat.

Má vše spočítané. To jen já házela cifry od boku. A může tedy počítat s tou mzdou 200,–/h po dobu pobytu v Praze? Když to bylo pouze v plánu zakázek.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19793
17.11.17 13:34
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
800
17.11.17 13:35

Jen je trochu problém to, že ve smlouvě má 66,–/h, přitom při podpisu se domluvili, že první dva měsíce bude mít 110-115,– a pak 135,–.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15814
17.11.17 14:20
@Miasofi píše:
Má vše spočítané. To jen já házela cifry od boku. A může tedy počítat s tou mzdou 200,–/h po dobu pobytu v Praze? Když to bylo pouze v plánu zakázek.

to těžko říct, když těch 200 nemá podepsaných a má jenom jakousi fotku z jakési nástěnky a my tu ani nevíme, co přesně na ní bylo a jak moc se to dá nebo nedá vztáhnout na situaci tvého manžela :nevim:

jinak na cestovné nárok nemá (jelo se služebním autem, takže na náklady zaměstnavatele), ubytování měl taky zajištěné, takže jedině stravné. to je tuším 171 Kč na den pracovní cesty, která trvá víc jak 18 hodin, pokud neměli (alespoň částečně) zajištěné jídlo. i když zaměstnavatel tu denní částku tuším může stanovit vyšší. na stravné tedy nárok má.

navíc tedy částka 66 Kč na hodinu je na úrovni minimální mzdy. sice nevím, co přesně tvůj manžel dělá, ale troufám si tvrdit, že na minimální mzdu má nárok jenom menšina zaměstnanců, u naprosté většiny musí být dodržena alespoň zaručená mzda (která je vyšší, a která stoupá s náročností vykonávané práce). stravné se do toho nezapočítává, to jsou peníze navíc. takže by stálo za to zjistit, zda se manžela opravdu týká pouze minimum nebo jestli má ze zákona nárok na víc, a podle toho bych pak se zaměstnavatelem vyjednávala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
800
17.11.17 14:27

@sagina
Těch 200,– bylo uvedeno v plánu zakázek na měsíc říjen. Je tam psané v období od 1.10.-31.10.2017 mzda 200,–/h na montáži v Praze.
On dělá montáže vzduchotechniky, klimatizace. Ve smlouvě má sice 66,– ale za září mu zaměstnavatel zaplatil cca 115,–. Akorát on to má právě pod těmi cestovními náhradami, i když ve smlouvě je že může dát prémie od 0-100%. Prémie vlastně dal, na hodinu dostal více ale je to uvedeno jako cestovní náhrada a ne jako prémie.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
carsa
17.11.17 15:06

Stravné v ČR

Za každý kalendářní den pracovní cesty poskytne zaměstnavatel zaměstnanci stravné podle § 163 odst. 1 zákoníku práce (zaměstnanci v podnikatelské sféře) nejméně ve výši:
72 Kč, trvá-li pracovní cesta 5 až 12 hodin
109 Kč, trvá-li pracovní cesta déle než 12 hodin, nejdéle však 18 hodin
171 Kč, trvá-li pracovní cesta déle než 18 hodin

Jak dlouho té Praze byl?

  • Citovat
  • Upravit
carsa
17.11.17 15:08

Miasofi - ta ale pleteš dvě věci. Jedna věc jsou cestovní náhrady a něco jiného prémie při splnění plánu. Těch 200 Kč,– hod se bude dokazovat těžko.

  • Citovat
  • Upravit
800
17.11.17 15:19

@carsa
V Praze byl 2× vždy od pondělí do pátku. V pondělí přišel do práce na 6,00 a kolem 7-8 vyjížděli do Prahy. Tam dojeli po obědě a do 18-19 pracovali. V pátek dělali cca do 11-12, na firmu(na Moravu) dojeli kolem 16h.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
800
17.11.17 15:21
@carsa píše:
Miasofi - ta ale pleteš dvě věci. Jedna věc jsou cestovní náhrady a něco jiného prémie při splnění plánu. Těch 200 Kč,– hod se bude dokazovat těžko.

Ano, je mi to jasné, že to motám dohromady. Brala jsem to podle výplatnice, kde jsou pouze cestovní náhrady, nic jiného(ani strávné, ani prémie)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
carsa
17.11.17 15:42

Setkala jsem se s tím, kdy bylo ve smlouvě napsané místo výkonu práce Ostrava. Ale ve skutečnosti pracovali v Praze. Zaměstnavatel to udělal z důvodu, aby mohl oficiálně vyplácet jen nižší plat (ze kterého se odvádí pojištění (pro zaměstnavatele náklad dalších 35%) a zbytek jim doplácel v tom cestovném, ze kterého se pojištění neplatí. Nevím, jestli je to tento případ, ale mohl by být. Každopádně abychom se dobrali pravdy, potřebovali bychom všechny údaje - jak má co přesně ve smlouvě, jak byly formulovány ty prémie a hlavně, co má na výplatní pásce Bez toho to nepůjde

  • Citovat
  • Upravit
800
17.11.17 15:51
@carsa píše:
Setkala jsem se s tím, kdy bylo ve smlouvě napsané místo výkonu práce Ostrava. Ale ve skutečnosti pracovali v Praze. Zaměstnavatel to udělal z důvodu, aby mohl oficiálně vyplácet jen nižší plat (ze kterého se odvádí pojištění (pro zaměstnavatele náklad dalších 35%) a zbytek jim doplácel v tom cestovném, ze kterého se pojištění neplatí. Nevím, jestli je to tento případ, ale mohl by být. Každopádně abychom se dobrali pravdy, potřebovali bychom všechny údaje - jak má co přesně ve smlouvě, jak byly formulovány ty prémie a hlavně, co má na výplatní pásce Bez toho to nepůjde

Oni mají ve smlouvě místo výkonu území ČR. Oficiálně je firma vedená v Praze (někde v paneláku, kde je nahlášeno více firem), sídlo má ale tady na Moravě. Pro účely cestovních náhrad se za pravidelné pracoviště považuje to na Moravě.
Můžu poslat foto výplatnice do sz?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
800
17.11.17 15:57

@carsa
Akorát je to tedy výplatnice za září, za říjen ještě manžel nemá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
19793
17.11.17 17:27
@Miasofi píše:
Oni mají ve smlouvě místo výkonu území ČR. Oficiálně je firma vedená v Praze (někde v paneláku, kde je nahlášeno více firem), sídlo má ale tady na Moravě. Pro účely cestovních náhrad se za pravidelné pracoviště považuje to na Moravě.
Můžu poslat foto výplatnice do sz?

https://www.epravo.cz/…-102031.html

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
800
17.11.17 17:40
@eumedon píše:
https://www.epravo.cz/…-102031.html

To sedí, místo výkonu území ČR, ale pro cestovní náhrady je to pracoviště na Moravě.
Akorát jsem teď v rozpacích, manžel počítá ty diety jako 2× 72,– (za pondělí a pátek) a 3× 171,– (út, st, čt). Myslela jsem, že by se mělo počítat spíš 5× 171,– ne? Když je pryč od po do pá. Příspěvek na stravu nemají, ani zajištěné obědy nebo tak

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat