Nízká děložní sliznice - příčiny, léčba?

2.6.15 23:54

Nízká děložní sliznice - příčiny, léčba...?

Ahoj holky,

může mi někdo, prosím, přesně říct, jaká je správná výška děložní sliznice v různých fázích cyklu? Co je příčinou tenké sliznice, jak je účinná např. léčba…? :nevim:

Dnes jsem byla u svého Dr. na prevenci, byla jsem 18 DC a měřil mi sliznici, bohužel jen 3mm, napsal mi Duphaston od 17. – 25. DC. HA neberu téměř dva roky :|

Snažit o miminko jsme se původně chtěli začít až tak za rok, ale po dnešku jsem tedy skleslá a přehodnotila jsem to naše původní „načasování“. Jsem po jednom porodu, který byl klešťový (nevím, zda by toto mohlo mít souvislost, je to šest let zpátky???). Je mi 30. Doktor zmínil, že nález není vůbec příznivý a že už není na co čekat, že se to jen zhoršuje a bude zhoršovat, že začneme s léčbou, prozatím, že mi dá dohromady cyklus.

V tuto chvilku mám poslední tři cykly v rozmezí 25 – 27 dní (začala jsem pít kontryhel). Předtím to byla hrůza, kolem 20 – 22 dní. Ale menstruace normální (řekla bych), cca 4 dny. Bohužel poslední MS byla strašně slabá a krátká (tři dny). V tomto cyklu jsem 1× zašpinila a 1× zakrvácela a k tomu se vztahuje můj další dotaz – zakrvácela jsem včera, a dneska mi změřil jen ty 3mm v 18 DC, není možné, že ta nízká sliznice je díky tomu včerejšímu zakrvácení?

Budu ráda za jakékoliv vaše reakce… ráda „pokecám“ s někým, kdo má stejné potíže nebo kdo mi poradí, určitě se to pak celé lépe zvládá, ne? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6206
3.6.15 00:38

Řekla bych, že příčina budou hormony. Co ti vlastně řekl doktor? Jenom to, že se to bude zhoršovat? Důvod neudal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.15 00:52
@Petule030 píše: Řekla bych, že příčina budou hormony. Co ti vlastně řekl doktor? Jenom to, že se to bude zhoršovat? Důvod neudal?

Ahoj :)
No Dr. mi sdělil, že u mě jde o hormonální dysbalanci, proč zhoršování, to už konkrétně nezmínil… :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19063
3.6.15 08:20
@Marikka píše:
Ahoj holky,

může mi někdo, prosím, přesně říct, jaká je správná výška děložní sliznice v různých fázích cyklu? Co je příčinou tenké sliznice, jak je účinná např. léčba…? :nevim:

Dnes jsem byla u svého Dr. na prevenci, byla jsem 18 DC a měřil mi sliznici, bohužel jen 3mm, napsal mi Duphaston od 17. – 25. DC. HA neberu téměř dva roky :|

Snažit o miminko jsme se původně chtěli začít až tak za rok, ale po dnešku jsem tedy skleslá a přehodnotila jsem to naše původní „načasování“. Jsem po jednom porodu, který byl klešťový (nevím, zda by toto mohlo mít souvislost, je to šest let zpátky???). Je mi 30. Doktor zmínil, že nález není vůbec příznivý a že už není na co čekat, že se to jen zhoršuje a bude zhoršovat, že začneme s léčbou, prozatím, že mi dá dohromady cyklus.

V tuto chvilku mám poslední tři cykly v rozmezí 25 – 27 dní (začala jsem pít kontryhel). Předtím to byla hrůza, kolem 20 – 22 dní. Ale menstruace normální (řekla bych), cca 4 dny. Bohužel poslední MS byla strašně slabá a krátká (tři dny). V tomto cyklu jsem 1× zašpinila a 1× zakrvácela a k tomu se vztahuje můj další dotaz – zakrvácela jsem včera, a dneska mi změřil jen ty 3mm v 18 DC, není možné, že ta nízká sliznice je díky tomu včerejšímu zakrvácení?

Budu ráda za jakékoliv vaše reakce… ráda „pokecám“ s někým, kdo má stejné potíže nebo kdo mi poradí, určitě se to pak celé lépe zvládá, ne? :)

tak výška sliznice souvisí hlavně s tím, jestli je nebo není ovulace. U ovulačního cyklu (tedy pokud už je po ovulaci) je ta tvoje výška opravdu hodně nízká (ale růst sliznice se dá hormonálně podpořit), u anovulačního cyklu je to celkem normální hodnota

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.15 23:14

Děkuji moc za reakce, u mě tedy nastala změna, a to, že jsem to dostala (20DC). Je tedy možné, že tím pádem 2 dny před MS byl tedy nález v normálu? (3mm)
Jaká by měla být normální hodnota výšky sliznice v různých fázích cyklu, poradí někdo? :think: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19063
4.6.15 06:21
@Marikka píše:
Děkuji moc za reakce, u mě tedy nastala změna, a to, že jsem to dostala (20DC). Je tedy možné, že tím pádem 2 dny před MS byl tedy nález v normálu? (3mm)
Jaká by měla být normální hodnota výšky sliznice v různých fázích cyklu, poradí někdo? :think: :roll:

tak před MS to rozhodně v normálu není. V různých fázích cyklu to není až tak důležité, důležité je, aby rostla do ovulace (kolem ovulace by měla mít min. 8 mm, potom už neroste, ale mění se spíš její struktura díky progesteronu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
11.6.15 18:11

@Marikka můžu se zeptat, dělal i nějaké vyšetření krve? já mam odjakživa hrozně rozházený cyklus pokud neberu HA. o mimčo se sice nesnažíme, ale nebráníme se a doktorka mi na srovnání cyklu napsala taky duphaston s tim, že je to hormonální nerovnováha - ale co jsem četla o PCO tak jsem se toho docela zalekla protože některé příznaky mam ale ona prostě bez nějakýho dalšího vyšetření prohlásila hormony a hotovo tak nevim co si o tom mam myslet…
mimochodem, duphaston nezabral a mě to tak psychicky vydeptalo že jsem se na jakýkoli srovnávání cyklu vybodla a od té doby jsem tam nebyla aby s tim něco udělala, takže mam cyklus někdy 50dní a pak třeba 32… :-( ale prostě mi nějak došly síly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.6.15 22:29

@Jan-icka Ahoj :)
V pondělí jsem byla znovu na kontrole, byla jsem 13DC, kontrolovali mi znovu výšku sliznice a ovulaci, výška sliznice byla lepší, 5,3 mm a ovulace vypadá, že vůbec neproběhla. Takže odpovídám a tvou otázku, jdu další cyklus - 3-4 den na krevní testy, aby se zjistil hormonální profil. Takže uvidíme. Jinak začínám Duphaston v pátek. Jak ti po něm bylo, přibírala jsi nebo měla jsi nějaké obtíže?

Holky, díky za reakce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
18.6.15 21:33

@Marikka já ho brala dvakrát, kdysi na úpravu cyklu, ne na snažení. to bylo vpohodě. pak jsem ho dostala znovu před cca rokem a půl taky na úpravu cyklu a děs! první měsíc vpohodě, dostala jsem to po něm sice až 14dní po vysazení, ale byla jsem ráda že ms přišla. no a další měsíc jsem to dostala dva dny před tim než jsem ho měla začít brát (měl být 17-22dc). takže jsem ho už nebrala, ze všeho znechucená a psychicky vydeptaná jsem se vybodla na nějakou další návštěvu dr. a pravidelnost jsem prostě neřešila, bud to přišlo nebo ne. za ten měsíc pár dní užívání jsem po něm přibrala 4,5kila a doted jsem se jich nezbavila, prostě nejdou dolu :-(
dneska jsem začla brát kapky gynex a uvidim jestli mi aspoň v rámci možností trošku srovnají cyklus. o dítě se nesnažíme (ale nechráníme se) takže mi bude stačit když to aspoň budu mít aspoň trochu pravidelně - ne cyklus třeba 50 dní a další 30…
tak držim palce at ti to vyjde všechno dobře!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.15 22:23

Ahoj holky :D

Chtěla jsem jen napsat, že je to pět dní, co jsem zjistila, že jsem těhotná :lol: :palec: :dance: Trochu záhada, ale krásná. Mám teď jen obavy, aby nešlo o mimoděložní nebo aby nešlo o ZT, ale věřím tomu, každý den si dělám testík a je silnější a silnější, byla jsem na krvi minulý čtvrtek a taky slabě pozitivní (280), dnes pro jistotu krev znovu a v úterý 7/7 jdu na utz :srdce:.

Tak přeji štěstíčko i ostatním :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 13:46

@Marikka Moc gratuluji! Také bych si mimi přála. U mě byl problém s nízkou děložní sliznicí v nedostatku estrogenu, a proto mi tenkrát dr. předepsala Estroferm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama