Noční světlo?

987
7.4.06 20:52

Noční světlo?

Holky mám dotaz, který se týká miminek spících v samostatných pokojích. Dnes jsme malou poprvé dali spát do pokojíčku. Do dneška spala s námi v ložnici, kam šlo světlo z obýváku a i v noci tam je poměrně dost světla z venku. V pokojíčku je v noci úplná tma. Napadlo mě, jestli, až se v noci vzbudí, jestli nebude z té tmy trochu vyplašená. Chtěla jsem se tedy zeptat, jen tak ze zvědavosti, jestli necháváte dětem v noci svítit nějakou lampičku nebo jestli spí bez problémů v úplné tmě. Díky :)
Terka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
7.4.06 21:02

Ahoj.
Sice Honzik spinka jeste s nama v loznici, ale presto, pokym je tam sam, tak ma zaple takove male svetylko. sviti to modre.......myslim, ze se to jmenuje orientacni lampicka

No a kdyz jdu spat. tak to vypinam…

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
7.4.06 21:24

ahoj Thero,tak muj drahousek spinka od7,pul mesice v pokojicku a svitime mu tam,on se nekolikrart vzbudil a dost rval!tak ma lampicku a je to v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
7.4.06 21:25

Ahoj Terko,

my synkovi dodnes (a to je mu 6 let) necháváme svítit tzv. orientační světlo, je to do zásuvky a stojí to pár korun - hlavně to nemá moc velkou spotřebu. V noci dost cestuje, a myslím, že je lepší tak trochu vidět, do čeho zrovna bourá :lol:
A i pro nás rodiče je to v noci kolikrát lepší, hlavně pro mě teď obzvlášť, když cestuji několikrát za noc na WC :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
7.4.06 21:26

My mame taky modry svetylko, ale mam ho zapnute jen vecer pri kojeni, tesne pred tim, nez jde prcek spat, aby se mu navodila „spaci nalada“. Kdyz pri krmeni nahodou neusne, tak ho dam do postylky, on si treba 5 minut jeste hraje, ale pak zhasnu a v pohode usne do par minut. Spis mam pocit, ze kdyby to svetlo svitilo, bude ho to od spanku odvadet :wink: Je ale jasny, ze tento stav nemusi byt definitivni, treba az bude starsi, bude se bez svetla bat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
7.4.06 22:23

jája spí s námi v ložnici, ale je tam úplná tma … a v poho.Pořídila jsem jen modrou žárovku do lampičky a tu rozsvěcím jen u přebalování. Neřekla bych že mu vadí tma - asi že je zvyklí od narození…

• Nahlásit
  • Citovat
2114
7.4.06 22:27

Ahoj, mala spi od narozeni sama ve svem pokojiku kde je v noci uplna tma a jeste ji na spani zatahuju zavesy aby rano tam misto svetla bylo sero. Svetylko sem ji nikdy nerozsvicovala a tma ji pri pripadnym probuzeni problemy nedela, mam za to ze prave to sero a tma zajistuji jeji lepsi spanek i kdyz se spankem u nas problemy nikdy nebyli. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
97
8.4.06 00:34

ahoj,
niki spi sama v pokoji od 6 m. a ma tam tmu, jeste ji zatahuji zaluzije. Tma ji nikdy nevadila, kdyz ji jdu zkontrolovat, tak si necham otevrene dvere k nam a tim tam pronikne trochu svetla.

pa Monca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2107
8.4.06 09:05

ahojte,

tak ja som citala clanok od nejakeho predneho pediatra a on tam uvadzal, ze je chybou, ked sa detom v noci svieti, pretoze nocny spanok je od prirody spanok v tme. Ze potom dieta nespi dostatocne tvrdo, resp. nieco v tom zmysle, ze sa neuvolni dostatocne jeho mysel - mozog mu stale trochu pracuje.
Ospravedlnujem sa, popisujem to laicky, ale bol to fakt dobry a zaujmavy clanok.

Faktom je, ze mne osobne sa v tme spi lepsie. Ked nam do spalne prazi mesiac, budim sa kazdu chvilu.

Ale aj tak uvidim, ako sa casom vyvinie situacia u nas :lol: Vivinka si rozhodne :wink:, ale v noci nesvietime, spi v tme a myslim, ze si tym padom na to aj zvykne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
987
8.4.06 13:36

Díky za odpovědi! :) První noc jsme zvádly bez světýlka (jen trochu svítila chůvička), tak snad to bude ok. Baboo - ten článek má určitě něco do sebe. Je to logické, já taky hůř spím při úplňku. Možná můj dotaz vyplynul jen z toho, jak je člověk zblblý z těch amerických filmů, kde všude dětem nechávají svítit na noc :) Díky a klidné noci vašim broučkům a beruškám!
Terka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
misa_vr
11.6.11 19:36

a co třeba takové noční světýlko - pěkně vypadá a na noční usínání je ideální :-)

• Nahlásit
  • Citovat
10110
11.6.11 21:13

ahoj,

malá tedy spí ještě s námi v ložnici, ale taky máme úplnou tmu. Jsou zatažené žaluzie a k tomu ještě zatáhlé tmavé závěsy. Naopak naší malou světlo rozptyluje. Když chodí spát, je ještě světlo, takže to tam má takhle zatáhlé (i když to tam je ještě světlo i přes závěsy), jinak by neusnula a starala se o vše okolo kde co lítá. A v noci ve tmě taky úplně v pohodě ( i když tam taky není úplná černotma, jde tam světlo i přes závěsy a od chodby).
Rozsvícím u kojení lampičku, pak položím do postýlky, zhasnu a malá je OK. U nás je tedy tma u malé v pohodě :mavam:
Ale to vypozoruješ, jedno mimi chce tmu na spinkání, druhé bude vyžadovat světýlko, zkus a uvidíš :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama