NOČNÍK - zkušenosti

173
24.7.05 22:36

NOČNÍK - zkušenosti

Ahoj holky, naše skoro 22 měsíční dcera se dnes POPRVÉ vyčurala do nočníku. Udělala nám velkou radost, jelikož do této doby, vždy při vyslovení slova nočník zdrhala na míle daleko a ne a ne se vyčurat :-). Proč to píšu, chci se vás zeptat na vaše zkušenosti za jak dlouho od prvního čurání/ kakání bylo vaše dítko bez plen (alespoň přes den) ??? Vím, že to bude dosti individuální, ale přesto mě to zajímá. Slyšela jsem, že i během 14 dní se to dá naučit a zvládat. To se mi zdá ale málo.

díky Alusha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
24.7.05 23:31

Ahoj,my jsme se takhle radovali před 14ti dny.Dceři budou 30.7. dva roky,a poprvé jsme šli zkoušet přechod na nočník před dvěma měsíci.Sundala jsem jí doma plenku a čekala jsem,jelikož posazení na nočník bez scén nehrozilo,co se bude dít.Samozřejmě,že se během dne několikrát počůrala.Takže hadr na podlahu a sprcha byly neustále v provozu.Takhle to šlo asi týden a stále žádný vývoj.Vysvětlovala jsem a vysvětlovala,ale vždy to bylo stejné:„Budou mokré kalhoty“,jenže ve stejný okamžik, kdy tuto větu vyslovovala,už jsem viděla zvětšující se mapu na tepláčkách.Pak dostala dcera angínu,tak jsme toho nechali. Po nemoci se mi do boje opět hned nechtělo,tak jsme si dali všichni pauzu.No a jak už jsem napsala,tak čekání se vyplatilo.Naučila se to během dvou dnů,až jsem se nestačila divit. Třetí den jsem nedala plenku ani v noci, a světe div se,bez nehody.Od té doby jsme měli nehodu jen jednu a to k ránu,a ještě to byla spíš má vina,jelikož jsem byla v koupelně a neslyšela ji, jak volá že chce čůrat.O nočník si říká sama a vše jde jak na drátku.Snad to tak i zůstane.Stačilo si jen počkat a žádné dlouhé trápení se nekonalo.Držím palce ať se brzy zadaří.Petra

• Nahlásit
  • Citovat
300
25.7.05 08:54

Ahoj Alusho,

to je velmi zapeklitá otázka, ale dejme tomu, že hodně dětí se odnaučí plenky přes léto, takže 1,2,3 měsíce? Asi to může být i rychlejší, hlavně když se jedná o dítko větší. Myslím, že je skvělé, že se ti malá vyčůrala na nočník, ale záleží jen na tobě jestli jí plenku už hned sundáš, nebo ponecháš až budou převažovat ty úspěchy. Jestli ji necháž bez, většinou znervozníš při každém neúspěchu, protože máš prácičku s odklidem nehody, a to může malou naopak přibrzdit. Takže já bych se z vlastní zkušenosti přikláněla k tomu, až si bude říkat celkem spolehlivě. Velice dobrá příležitost je venku, když je horko, jen šatečky atd…
Hodě zdaru a pevný nervy! :lol: :lol: :lol:

Iriss+2svišti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1769
25.7.05 12:48

Ahoj
u nás to sice nebyla záležitost nočníková, ale záchodová a travičková, ale bez plenek byla téměř okamžitě poté, co se poprvé vyčurala na travičku a poté do záchodu. Nějakou dobu jsem ju dávala vyčurat i preventivně, ale brzo pochopila, co po ní chceme a říká si spolehlivě. ne tak s kakáním. Nevím kde jsme udělali chybu, ale kakat musí zá:,–(ně do plenky. Pokaždé se jí zeptám jestli nepůjde radši na záchod, někdy je dokonce i ochotná jít to zkusit, ale nakonec musíme dát plenku - jinak je řev. Netrestám, jen vždycky řeknu, že je to škaredě, kakat do plenky. Vím že žádná optimální rada není, ale docela mě to rozčiluje, když na mě dvouletý capart volá zpod stolu MAMKO UŽ TO JE, POJD UTŘÍT PRDELKU…

elda+lída 2 roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
25.7.05 13:18

Holky, děkuji za vaše názory.

Dneska se dcerka než šla spát 2× do nočníčku vyčurala a 1× dokonce vykakala !
Jinak se ale bohužel 4× počůrala na koberec :-(((. Mám ještě otázku: ??? Mám ji naplácet nebo stačí jen pokárat nebo to přejít ????

Poraďte jak to děláte vy. Jinak si sama neříká, já ji vždy řeknu ať si sedne a vyčurá se a ona se buĎ vyčura nebo ne. A za odměnu ji dám lentilku. To asi taky není moc dobré řešení, co myslíte ? Lákat ji na bombonky.

díky Alusha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
25.7.05 14:31

Alusho,nechci Ti nijak radit,ale udělám to :wink: ,když se ptáš. O lentilkách jsem slyšela,že když je dítě vdechne,což zrovna u nich není nic těžkého,tak ta čoko,co je uvnitř lentilky udělá v plicích strašnou paseku,jak se rozteče,pokud se to nepodaří rychle vykuckat.To bych jí raději dávala sušenku nebo čokoládu jako takovou,kterou není tak jednoduché vdechnout. Já holce (jsou jí 2 roky) taky neodpírám sladké,ale bombony jí nedávám raději žádné.
Jinak k tomu trestání,když se zrovna nezadaří-to určitě nedělej,prostě jí řekni,že se čůrá do nočníčku. A zakončila bych to otázkou: Příště se to určitě povede,viď? a nech dcerku odpovědět,že ano nebo jo-a hotovo.Držím palce.Bubo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1769
25.7.05 14:32

Neplácej, nekárej. Jen řekni, že čurat se má do nočníku, ne na zem. 22 měsíční děcko je dost velké na to, aby pochopilo a zároven dost malé na to, aby se kvůli naplácání zablokovalo a nebylo si pak ochotno sednout na nočník vůbec…Hodně chval :-)
Přeju úspěch.

elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
25.7.05 17:15

Tak to tvou radost chápu,protože náš malej má 19m a když mu ukážu nočník tak začne křičet a utíká pryč.Nedejbože aby si na něj snad sednul.Už nevím co s tím.Asi počkám až začne sám od sebe,protože nutit ho nemá cenu a ani to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
25.7.05 19:53

Každé dieťa je iné a ináč reaguje trebars aj na nočník. Moja Simonka poprvý krát cikala do nočníku ako 6M, asi za dva dni som zistila že ciká v 50 min. intervaloch, takže to bolo viac mernej na mne či to cikanie zachytím alebo nie. Vzhľadom na to že moja malá začala veľmi skoro rozprávať, a dnes už hovorí jednoduché vety (18M) tak už mi sama povie: mama cikať, mama kakať. Ak náhodou nie je nablízku WC tak jej poviem chvíľu vydrž a ona odpovie „vydyžím“ a ona vydrží. Ako som spomínala je to individuálne, pretože sesternica má 4 ročného chlapca, ktorý veľmi často zabúda že treba isť cikať a tak sa mu stane nehoda aspoň raz za deň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama