Nokia C2-01, automatické připojování k internetu

8792
16.7.13 21:18

Nokia C2-01 (nebo jiný podobný)

Zdravím :mavam:

dneska jsem si pořídila nový mobil Nokia C2-01, teď jsem do něj vložila SIMku a už jsem zjistila, že mobil je daleko chytřejší než já a že si s ním zkrátka nevím rady :? jde mi o připojení, respektive spíš NEpřipojování k internetu. z mobilu chci primárně volat a psát SMS, i-net využít jenom sem tam občas namátkou (jako za posledních pět let jsem ho na starém mobilu využila asi třikrát, k vyhledání vhodného autobusového spojení).

1. 3G - nevím, jak jsem k tomu došla, ale najednou jsem si všimla, že na displeji svítí znak 3G a vysvětlení z návodu, že „přístroj je zaregistrován do sítě 3G“ mi celkem nic neosvětlil. znamená to, že právě platím za připojení k netu, i když jsem rozhodně neměla snahu ho úmyslně využít? pokud ano, jak se toho zbavím - nikde jsem nenašla žádné tlačíko pro ukončení.

2. hry - ty hry tam jsou hratelné pouze po připojení na net, nebo to jsou verze omezené na nějakou dobu nebo to jsou plné verze hratelné z mobilu? jde mi zejména o to, jestli smím mobil půjčit dětem do rukou k zahrání nějaké hry, nebo jestli se nedoplatím za připojení či jiné poplatky. holka na jiném telefonu to měla rozlišené, tady žádné rozlišení nevidím :nevim:

3. ovi - to, když zmáčku, tak se asi taky připojím na net, že ano? co to je se ptát nebudu, přijde mi to jako obchod s hrami a aplikacemi, které nepochybně nepotřebuji, případně si to sama prozkoumám blíže později.

4. připojení celkově - dá se někde nastavit, abych byla předem varována, že jsem právě vlezla někam, odkud mobil navazuje spojení s netem (a platím peníze)? něco jako aby se při každém takovém pokusu objevila hláška něco jako „pokoušíte se připojit/stahovat data/odesílat data do sítě internet, opravdu si přejete navázat spojení?“

předem děkuji všem za odpověď. jdu lovit info dál na net, ale na emiminu je fajn, že je tu spousta ženskejch, které dokáží technické problémy vysvětlit tak, abych je pochopila (mezitím co když je vysvětluje chlap, přijdu si ještě blbější, než jsem a nechápu ani to, co jsem předtím chápala :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3025
16.7.13 21:33

Mobil jsem mela. telefon chyta wifi pres tu se muzete pripojit zdarma. ovi je obchod, kde lze stahovat i zadarmo aplikace a hry. k hram jsem myslim potrebovala take internet. jestli se da v telefonu vypnout pripojeni na placeny internet nevim, ale urcite vam ho vypne operator. pokud budete pouzivat navigaci, tak na ni trochu pozor. nrkdy me vedla do jednosmerek atd. k nokii uz bych se ja osobne nevratila, ale doufam, ze Vam bude vyhovovat :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3181
16.7.13 23:08

@sagina 3g znamena ze tel se pripojil na signal ja treba bydlim na vsi a mam 2g prijedu do mesta a mam 3g je to jen sila signalu:-)OVI je obchod s aplikacemi je v ramci Vaseho tarifu v netu neplůati se navic a s tim pripojenim ja mam treba nastaveno ze pokud prekrocim 80% tak mi prijde od operatora sms ze jsem prekrocila svuj limit a net se mi spomaluje jinak to jde vypnout ale u tehle chytrich tel se to neporucuje a to proto aby si tel mohl stahnout aktualizace apod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8792
17.7.13 07:10

@barca.hrosik - no, já tarif na net právě nemám a nechci, takže se mi nechce zbytečně vyhazovat peníze za to, že se mi telefon prostě připojí :nevim: tak ho tedy asi budu muset úplně zablokovat, když netuším, kdy se připojí a kdy ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
17.7.13 07:55

Manžel si tento telefon pořídil minulý týden. Samozřejmě zkoušel co všechno umí a protože snad skoro vše je přes internet, tak jeho účet hned druhý den po koupi dosáhl částky 2100kč, kdy jsem myslela že omdlím. Okamžitě jsem mu připojení na net zablokovala a bude snad klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8792
17.7.13 09:07

@sali78 - jo, tak to jsem slyšet nechtěla, ale protože to 3G mi ráno naskočilo okamžitě při zapnutí mobilu, jdu blokovat :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
17.7.13 09:30

@sagina no já si myslím že u nás to bylo tím, že manžel prostě zkoušel co to umí, takže hry a pod. věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
17.7.13 09:45

Mobil mám taky a připojuje se mi sám od sebe :evil: nechápu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8792
17.7.13 09:55

Holky, dík, mám vyřešeno. šla jsem si přes operátora úplně zablokovat net a nějaký pracovník tam mě upozornil na možnost blokace automatického připojování - tedy že mobil se mi sám připojovat nebude (třeba kvůli aktualizacím) a když já zmáčknu něco, co bude vyžadovat připojení, tak mi právě vyjede otázka, jestli se opravdu připojit chci :palec: tak doufám, že to tak ve skutečnosti bude opravdu fungovat.

jinak tedy to 3G mi svítí stále, i po blokaci… tak buď je to jenom neškodný indikátor, že kdybych se chtěla připojit, tak síť je v dosahu, nebo ta blokace naskočí až se zpožděním (což je možné, když jsem takhle holkám cosi blokovala, tak jsem byla upozorněná na možnou až několikahodinovou prodlevu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama