Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
No Pudlo, nejdřív jsme se se sestrou po telefonu porafaly, protože mi vynadala že mi 3× volala a já to nezvedala, na to jsem jí řekla že volala 2×, z toho jednou jsme byli ve městě a telefon doma na nabíječce a podruhý to zvonilo asi 3 vteřiny
No a na to že ji to nezajímá, že bla bla bla… To už jsem se normálně rozeřvala že jako jestli jsou další kdo mne chtějí poslat do prdele, že už to snad není možný tohle, že mi to včera málem udělala i dětská když jsem tam šla po recepty a radu a hned mluvila líp. A nakonec vysvětila že její počáteční přístup byl proto že spousta lidí nezvedá hovory z cizího čísla a že si myslela že patřím mezi ně.
Jak moc jsou zlatí uvidíme pak naživo, mám s lékaři špatný zkušenosti, jak slyším jen na cca 50% (počítám to dle toho že slyším jen na jedno ucho a ještě ne na 100%) tak asi můj soustředěný výraz jak se snažím pochytat zvuky působí jako výraz idiota a spousta spousta lidí se pak tváří jako že - chápete to? Víte o čem mluvím? a v řeči těla zní - už aby vypadla…
Jinak samozřejmě to že ten uvolněný termín dali mně jsou fakt zlatí, jen mi k tomu nemusela dělat přednášku že příště jí mám zavolat… Jako nevím, ale přece tam nebudu volat každý den, jestli nemají volný termín?
Navíc když nevím na které číslo volat. Teď už mám to číslo na mobil, takže příště mám volat na něj? ![]()
hanule jako jsi mela volat, jestli se něco neuvolnilo? ???
hmmmm
jinak ja nekdy nezvednu telefon, kdyz je tam „cislo potlaceno“. jako
dyz kmjuzu zvednu, ale kdyz mam zrovna honku, tak se s tim nestresuju.
jo a telefonnim dealerum a polulicnim nabizecum levnych tarifu rikam „me uz jste volali“. tem na ulici jsem jeste vymyslela lepsi trik, rikam ji „ano, odpovima vam na par otazek, ale pojdte se smnou“ a nezastavim ![]()
Jop, prý jsem si měla zavolat… Musím říct že toto mne nikdy nenapadlo, že se může
Jsem zvyklá že se buď čeká nebo se bere akutně hned.
Jak to tam prosímtě probíhá?
Oni měli číslo zobrazeno, ale brala asi že neznámé jako že ho nemám uloženo pod jménem, takže cizí.
S těmi o telefonech - o tom radši ani nemluv, dneska jsem byla v Hradci a tam jich zas je jak hub po dešti, mobilních a různě dotazníkových.
Hele nas si vyslechl, odebral anamnézu, rafánka zběžně vyšetřil (podle mě jen formalita), udělali mu hned prick testy (kožní) na základní alergeny - ty dopadly negativně. krev na mlíko nám nedělal, to už jsme měli z karlova. pak byla asi hodinová víceméně přednáška o složitzosti problematiky - výcuc z toho jsem psala do toho svého deníčku - fakt zajímavý. Je to složitý, nic není jednoznačný a tedy ani doporučení, dal nám nějaká doporučení na základě své zkušenosti.
pro mě to bylo děsně dobrý, protože on chápal mojí touhu kojit a když jsem se nemohla odhodlat ho odstavit, tak mi s tím pomohl. Vysvetlil mi, že kojiit dál by moc přinosu nepřineslo ani jednomu z nás.
jako nečekala bych, že ti řekne „nejezte tohle a tohle, tohle smí a kdyxž to budete dodržovat, tak nebude mít potíže“. Ono to takhle nejde - nikdo neví a tedy ani on. Spíš je pro mě ta autorita, která poskytne rozhodující názor v situaci, kdy jako matka tápáš a kloníš se hned na jednu a hned na druhou stranu.
On není zastáncem radikálních diet, od jiných vím, že obvykle když jsou potíže od některé potraviny mírné, tak spíš doporučí ji jíst.
Každopádně napiš, jak jste pochodili - nejlíp založ novou dikusi nebo deníček, bude to zajímat určitě i ostatní.
Tak tenhle přístup tak nějak doufám že opravdu bude, protože od naší jsem se dočkala - Nojo, dneska toho je, vy sem jdete jen kvůli tomuhle? Vždyť to nic není… No tak teda uděláme ty testy když je chcete. Jestli na to má vliv co jíte? To určitě ne, to je nesmysl, proč vy by jste se měla omezovat - Po čase si jdu pro výsledky a jaké bylo mé překvapení když jsem mezi dveřmi dostala jakýsi papír vytržený z bločku a na tom tiskacím strojem stručný výcuc výsledků testů se slovy - tady máte, léčba dle kožního, v případě nutnosti zavolejte.
Jako jo, den nebo dva předtím jsem tam volala, ale to jsem taky moc nepochopila co to povídá, myslela jsem že když řekla že na některé potraviny byly hodnoty zvýšené ale v normě tak třeba řekne které to byly, že bych jich nedávala tolik, nebo prostě že ALESPOŇ NĚCO řekne… Ale ne, vše bylo řečeno takovým tím tonem - ježiš, zas otravuje - a jak ho někdo spustí tak mi vypíná krátkodobá paměť a vím kulový co povídal. Ale prostě diagnoza stylu - no prostě je na něco alergickej, nevíme na co, tak z toho prostě musí vyrůst - řečená lhostejným tonem, není to co by mne uspokojilo natolik abych přestala otravovat alergology.
Ahoj, je tu ještě někdo, kdo má dítě s polyvalentní non-IgE alergií? Kdy u dítěte vymizela? Dceři ji diagnostikovali až dlouho po třetím roce, do té doby jen doktoři tvrdili, že je dítě „v pohodě“, protože z krve nic moc nezjistili, pouze anémii. Dcera měla i horečky, které se dodnes, na dietě, vrací, protože má spouštěčů více a není v našich silách to vždycky uhlídat (nemáme ještě vytipované všechny). Aktuálně má skoro sedm a i když se její stav výrazně zlepšil, pořád se jednou, dvakrát měsíčně alergie připomene ![]()