Nošení 20m dítěte a venčení psů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
fanča
Kecalka 249 příspěvků 27.02.11 13:56
nošení 20měsíčního ditěte a venčení psů

Máte, prosím, někdo zkušenosti s nošením dítěte - máme 10 kg a venčením psů na delší procházce??? Dcerce je 20 měsíců, ťape obstojně, ale delší procházku se psama v terénu samozřejmě nedá. Takže venčím většinou zvlášť psy, když malá spí - a trochu je někdy šidím… Chci se zeptat těch, které jste na tom byly podobně - jak jste řešily??? Mám manducu, ale přijde mi že to není nadlouho. Máte zkušenosti s nějakou krosničkou nebo čím??? Kčár mi nenavrhujte - mám sice teréňák, ale ona mi většinou jde a nechce se mi ho s sebou zbytečně vláčet prázdný, kontrolovat dítě a hlídat, kde mám 2 psy… :-? Díky za nápady! F.

Reakce:
alvapinka
Kelišová 5542 příspěvků 27.02.11 14:10

ahoj, taky venčíme malého a psa. občas nosíme, kočár se mi taky nechce tahat.. taky to řešíme separé procházkama, máme tu možnost, nebo pak pořádnou vypolstrovanou krosnu.

my máme krosny dvě, obě bazarové, jedna nosnost do 15 kg, ale nesedí dobře-chicco caddy, chlap s e s ní nadřela to má i dobrou fyzičku, byl z ní zbitý.
ta lepší je deuter kid comfort 1 , nosnost je do 22 kg. je tam fakt velký rozdíl v pohodlnosti jednak pro dítě, jednak pro nosiče. lepší konstrukce, je lehounká, tak se mrkni tímto směrem :-) hodně zdaru :-)

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 27.02.11 14:29

10 kg? Co řešíš, šup s ní do Manducy :lol: Na zádech ji uneseš úplně v klidu, ne? Nebo proč ti to nepřijde na dlouho? Samík měl 10 kg v 8 měsících a to jsem ho nosila v pohodě, i na břiše, libovolně dlouho (teda libovolně, jak se to líbilo jemu :lol: )

Nebo jestli myslíš, že do toho bude velká, tak co nějaké batolecí nosítko - vypadly mi názvy, ale existuje to… Jo, Blue Bear se jedno jmenuje :lol:

Do krosny bych nešla, přijde mi, že s ní budeš neobratná :think:

Saxana22
Neúnavná pisatelka 16247 příspěvků 27.02.11 14:52

No pokud ti již nevyhovuje Manduca, tak koupit nějaké batolecí nosítko - Blue Bear, Pettie Panda, Skaldino. Ale jsou na ně docela dlouhé čekací hlůty. Zkusit se mrknout po nějakém z druhé ruky, pokud tedy budeš mít štěstí…

Monique1
Závislačka 3588 příspěvků 27.02.11 14:52

My nosíme v šátku, malá má rok a má 9kg.

Doporučovala bych (když s eti nebude chtít učit se se šátkem) určitě batolecí nosítko. Které je už pro starší děti. manduka je třeba už malá.
Balotecí nosítka: Blue Bear, Skaldíno, Petite panda, Ergo, Beco. U nosítek je hlavní dbát, aby nosítko podpíralo dídě od kolínka ke kolínku, aby se váha dítěte rozložila. Pokud by bylo třeba krátké, tak by celá váha dítěte byla jen na rozkroku, jak je to u některých klokánek. Dítě tam pak visí a moc pohodlné to určitě není. Najít si na netu nějaké ergonomické nosítka :)

Ušoplesk
Ukecaná baba ;) 2152 příspěvků 27.02.11 15:54

My máme pro tyto účely přichystáno nostíko patapum toddler, je určeno do 3 let do 28 kg. Cena je velice slušná.

Saxana22
Neúnavná pisatelka 16247 příspěvků 27.02.11 16:24

tak Patappum Toodler rozhodně není batolecí nosítko. Neodpovídá tam podsazení nožiček - od kolínka, ke kolínku. Naší Nině bylo malé v necelých 2 letech. A navíc manipulace s ním je docela šílená. Finančně je zajímavé, to bezesporu…

AnastazieB
Echt Kelišová 8421 příspěvků 27.02.11 16:47

Monique, jenom opravuju, že Ergo ani Beco taky nejsou batolecí nosítka, jsou zhruba stejná, jako Manduca. Ty ostatní už pak jo

Lama Lama
Hvězda diskuse 49589 příspěvků 5 inzerátů 27.02.11 16:59

Mám 17ti měsíční dítě, 12 kilo. Nemám psa, ale dítě jen nosím ( nebo šlape po svých), kočár nepoužívám. Jde to.
Já nosím v šátku. Pokud nemáš zkušenosti, bude asi lepší nosítko. Skorodvoule%tákovi bych tedy spíš doporučila batolecí, které psaly holky nademnou. Manduca může být už krátká mezi nožičkama - sice by na občasné poponesení šla, ale proč nekoupit rovnou něco rozměrově vhodnějšího.
Další věc doporučuji - vyzkoušet. 20ti měsíční dítě už může mít na nošení vlastní názor. Určitě se dá půjčit na vyzkoušení Bluebear. Nebo zkusit nějaký nosičský sraz - Od kud jsi?

fanča
Kecalka 249 příspěvků 27.02.11 22:24

Díky všem, tak asi půjdu do toho nosítka, to by mi vyhovovalo - já totiž nevěděla, že jsou i na větší děti, nějak jsem to nezkoumala :wink: To by bylo super. Já mám u manducy pocit, že už jí je nížší ta zádová část, nevím… Ale nejdřív bych si asi nějaké zkusila půjčit.
Pro Alpaku - jsem z Prahy :-)
Ještě jednou dík, za ta nosítka, asi by to bylo pohodlnější než krosnička…

Saxana22
Neúnavná pisatelka 16247 příspěvků 28.02.11 12:29

Fanča: no ono nevadí, že tu zádovou část nemá až nahoru, když má ruce ven, tak to snad ani jinak nejde. V Praze se dost často pořádají srazy nosících maminek, tam by ses s někým mohla eventuelně na ozkoušení domluvit :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 49589 příspěvků 5 inzerátů 28.02.11 12:38
Saxana22 píše:
Fanča: no ono nevadí, že tu zádovou část nemá až nahoru, když má ruce ven, tak to snad ani jinak nejde. V Praze se dost často pořádají srazy nosících maminek, tam by ses s někým mohla eventuelně na ozkoušení domluvit :)

Jojo, zkus se poptat na nosenideti

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

10 hitů, kvůli kterým mohl Tuna na večírku dostat nakládačku (a vy jste další na řadě)

Metr piv, litry vína nebo bublin, případně panáky a jde se na věc! Odvahy je... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >