Nosítko - Jaké je nejlepší?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9.10.21 23:45

Nosítko- Jaké je nejlepší?

Pěkný večer. Rádi bychom s partnerem koupili pro naše miminko 6 týdenní nosítko. Zatím by mimčo nosil jen taťka neboť mám po sekci. Doporučíte prosím nějaké? A případně kde jste ho i koupili.
Předem díky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2891
9.10.21 23:54

Já bych doporučila, aby sis na Fb našla nějakou místní nosici skupinu, tam si můžeš vyzkoušet různé druhy nositek, poradí ti s nastavením a sama uvidíš, které vám bude vyhovovat nejvíce.. Pro malé miminko bych doporučila vázací nebo polovazaci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
10.10.21 02:24

Ahoj my mame ergobaby adapt ale obecně se doporučuje do nosítek dávat az starší ditka :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11368
10.10.21 06:51

@Denjsa tak zrovna ergobaby není jedno z nejergonomičtějších nosítek. Když že vybere správné nosítko, může se v něm nosit už od narození.
@DetiJsouStesti osobně mi nejlépe sedla Fidella Fly Tai, nosila jsem po sekci už týden po narození malé. Ale taky doporučím FB skupinku,, Nosíme děti ". Koukni tam do lupy, najdeš seznam doporučených nosítek podle věku a navíc, když zadáš nosítko do lupy, vyjedou ti informace. Tak se vyhneš koupi něčeho nevhodného. Bohužel, spousta známých značek vůbec nejsou ergonomická a na správné nošení nevhodná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
963
10.10.21 07:16

@DetiJsouStesti na takhle malé mimi monilu start.. je od narození do roka cca…
Nebo monilu uni ale to je až cca od 5kg ale zase vydrží o mnoho déle…
Já kupovala bazarovy za 3tisice…mám doma 2mesicni holčičku a zatím nosím v šátku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9059
10.10.21 08:35

@DetiJsouStesti Od narození je již zmíněné Monilu Start. Možná jsou i jiná, už jsem trošku ztratila přehled, ale s tímto rozhodně neuděláš chybu. Navíc ho určitě dobře prodám, až budete potřebovat předělat na větší.
Co se týká nosítka pro vět dítě, doporučuji rostoucí. Těch je také hodně, i těch kvalitních, ale já osobně si nemůžu vynachválit Kibi. Krásně se dalo upravit na 3,5měsíční miminko a i tříletou dceru do něj krásně dám, aby měla látku od kolínka ke kolínku a zádovou opěrku po ramena. Vyhovovalo mi i na moje užší ramena -většina nosítek je pro mě mohutná a popruhy mi kloužou. A dětem vyhovovala užší zádová opěrka, která jim nestěžoval ruce.
Doporučovala bych každopádně zajet do obchodu, kde nosítka prodávají a kde je možnost si je vyzkoušet. Případně zajít na nějaký nosící sraz a vyzkoušet si, co ti sedí. Ono totiž po internetu ti může někdo něco doporučit, ale jiné nositko bude sedět paní, co má 185cm a 70 kilo a jiné paní, co má 160cm a 50kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9299
10.10.21 09:00

Určitě jak píšou holky, vyzkoušet. Já měla na miminko Fidellu polovázací, to mu bylo tak do půl roku a pak jsem už šla do přezkového, hlavně abych ho sama byla schopná nahodit na záda, s těmi vázacími popruhy ne že by mi to nešlo, ale ráda jsem si tu proceduru odpustila :D Mám dvě rostoucí nosítka, látkovou Andalu a Be Lenka ze šátku. Andala bohužel tady už jen leží jako záložní, nejdřív mi přišla úplně pecka, ale když syn ještě trošku přibral na devět kilo, přestala mi být pohodlná. Lenka je super, miluju ji :D Já obecně preferuju měkčí bederáky a více polstrované, ale to má opravdu každý jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2379
10.10.21 11:03

@DetiJsouStesti Já bych Ti také radila nosítko vyzkoušet. Půjčit si ho na vyzkoušení třeba od kamarádky nebo se domluvit přes nějakou skupinu. My na začátku měli šátek Hopediz, který mi přišel na miminko skvělý. Zkoušeli jsme Beco s novorozeneckou vložkou, ale to byla tragédie. Velmi špatně mu to sedělo. Beco jsme začali znovu používat, když dítěti bylo pár měsíců, ale to zase nevyhovovalo mně. Opravdu mě z něj bolela záda. Nicméně si myslím, že někomu vyhovovat může. Od kamarádky jsme si na vycházku půjčila Manducu, což pro mě bylo lepší než Beco, ale opravdu ono to nebylo. Pak jsem si půjčila klasické Ergobaby, To mně osobně vyhovovalo úplně nejvíce, a tak jsem si ho koupila. Mně vyhovovalo opravdu hodně, ale řekla bych, že manželovi, který je vyšší než já, tak moc nevyhovovalo. Teď máme Tulu na velké děti, ze které jsem opravdu nadšená. Nevím, jaká nosítka má pro miminka Tula, ta jsem vůbec nezkoušela. Ale teď s ní mám opravdu dobré zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17113
10.10.21 12:37

Rozhodně vyzkoušet. Kromě fb skupin, kterých je víc, to lze i v kamenných obchodech, v Praze je Dítě v šátku a Zkusnositko.cz (tam se půjčení dá zařídit i poštou, ale to se pak prodraží). Já jsem myslela, že dcera nošení nesnáší, ale ukázalo se, že jí prostě jen nesedlo nosítko. Vyzkoušely jsme jich X v obchodě, čtyři jsem postupně měla půjčené na týden domů. Skončila jsem u Fidelly Flyclick a do roka dítěte to byl nepostradatelný pomocník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13930
10.10.21 12:37

@Veverka X tulu mám, ale nosila jsem až tak od půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17871
10.10.21 14:38

Nejlepší je jakekoli ergonomické vhodné nosítko. Ja mam ráda na miminečka fidellu, vydrží od narození cca rok. Skupinu nosíme děti nedoporučuju, ale skvělá je nosící česko slovensko. Tam v albech najdeš vše nebo se na zdi zeptej a poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17871
10.10.21 14:40

A muj osobní point je, že na děti do roku v klidu koupíš nosítko bez zkoušení, na těžší děti je pak vhodné zkusit, jak ti to sedí. A bacha, kontroluj velikost sedu a délku zádové opěrky, ne kila, na váhu ti z toho děcko snad téměř nikdy nevyroste, dřív ti to bude nepohodlný nebo mu bude rozměrově malý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.10.21 08:59

Hlavně ne to, které má v názvu ERGO :D takové by měli zakázat prodávat. Ve zkratce nekupovat ani to, které nejde zmuchlat do kuličky, tedy je něčím vystlané, ani to, kde můžete nosit dítě čelem ven..

Doporučila bych polovázací, to znamená že pás kolem těla zapnete na sponu, ale přes ramena už není klasický popruh jak batoh, ale na zavázání přes ramena do pasu. Lépe se to na Mimi dotahuje,, i je to flexibilnější na výměnu mezi vámi a partnerem.

Měla jsem na malé Mimi půjčené z regionální skupinky Fidelu fly tai, pak jsem si pořídila Storcheneweige. To je šátkové, fidella je z pevné látky, Storch je mnohem měkčí a nepotí se v tom dítě…

další jsou Jožánek, kavka, belenka,… Je jich fakt spousty.

Nosící skupinky na facebooku mají vždy i album s bazarovými kusy. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8655
13.10.21 06:54
@Aduš8 píše:
@Denjsa tak zrovna ergobaby není jedno z nejergonomičtějších nosítek. Když že vybere správné nosítko, může se v něm nosit už od narození.
@DetiJsouStesti osobně mi nejlépe sedla Fidella Fly Tai, nosila jsem po sekci už týden po narození malé. Ale taky doporučím FB skupinku,, Nosíme děti ". Koukni tam do lupy, najdeš seznam doporučených nosítek podle věku a navíc, když zadáš nosítko do lupy, vyjedou ti informace. Tak se vyhneš koupi něčeho nevhodného. Bohužel, spousta známých značek vůbec nejsou ergonomická a na správné nošení nevhodná
Úplně nesouhlasím s tvrzením pro Denjsa.. fyzioterapeutka říkala, že nosítko pouze pro dobu nezbytně nutnou..máme ergobaby a lékařka sama na něm neshledala nic špatného ale shodly se s fyzioterapeutkou, že je to pouze na dobu nezbytně nutnou.. nedoporučují pro úplně malé mrnata..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11368
13.10.21 08:37

@Skaiqy tak to, že to říká tvoje lékařka a fyzioterapeutka neznamená, že to je pravda. Moje fyzio s nošením třeba nesouhlasí vůbec. Jenže ani jedna z nich se o nošení dětí nezajímá a nevzdělává se v tom, většinou nepoznají ergonomické nosítko od visítka. Naopak, pokud je malé miminko správně podsazeno v měkkém, nejlépe šátkovém vázacím nosítku( fakt ne Ergobaby, které je v nejlepším případě jen tuhé), je pro něj, narozdíl od ležení na tvrdé podložce, tahle poloha přirozená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat