Nosítko místo kočárku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Liliy
Povídálka 46 příspěvků 25.04.19 10:22
Nositko misto kocarku?

Zdravim, chtela bych od vas nazor ci radu. Mam svoje prvni miminko. Malemu ted bude 8 tydnu a uz od narozeni je dost kontaktni miminko. Neustale chtel byt u prsa, byl schopny spat jen na mne atd. Ted uz se to vsechno lepsi, kojim daleko mene casto, ted dve noci uz spal sam v postylce (pres den teda sam porad nevydrzi nikde), ale co se nam nezlepsuje je pobyt v kocarku. Teda spise se to zhorsuje. Rev byl zhruba od 2. tydne vzdycky, ale po chvili jezdeni usnul. Ted posledni tyden neusne vubec. Nakonec to vzdam a dam si ho do nositka, kde usne behem minuty. Mame Tula nositko a evidentne vyhovuje nam oboum, akorat proste nevim, zda je vhodne dite jen nosit a kocar nepouzivat. Uz me nejak prechazi chut ten kocar vubec vytahovat :? Co myslite?

Reakce:
Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 25.04.19 10:27

@Liliy nosila bych teď a uvidíš až bude víc vnímat. Syn má 10M a má rad jak nositko, tak kočárek, protože už muže cumet a je zvědavá Kelisova, takže je spokojený :) navíc má 10kg, takže se mi ho nechce nosit furt a teď v těch teplech jsme durch oba. Uvidíš sama, teď se na to vykašli a zase to zkus :nevim:

Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 25.04.19 10:30

Já myslím že v pohodě, pokud máš nosítko nějaké vhodné co mimcu neničí záda :think: třeba je to zas přechodná fáze, ono jak bude horko, tak zas bude asi pohodlnější pro oba ten kočár :nevim: mě by to třeba nevyhovovalo, protože by mě brzo odešla záda a navíc sem do kočáru dávala menší nákupy, ale už sem slyšela o maminkach co jenom nosily a kocar vůbec neporizovaly :)

Aduš8
Závislačka 4493 příspěvků 25.04.19 10:31

Já koupila šátek a potom nosítko vyloženě z donucení. Malý nikde jinde být nechtěl. Kočár vzal na milost až později a jen jedoucí. Vydržel v něm až kolem půl roku, kdy šel vleže do sporťáku a nebyl tolik uzavřený. Od roka jsem na nosítko nesáhla, jsem podruhé těhotná a malému se líbí v kočárku

Liliy
Povídálka 46 příspěvků 25.04.19 10:34

Dekuju z reakce. Jeste bych teda dodala, ze kdyz jedeme autem na nakup, tak ve vajicku nacvaknutem na podvozku od kocaru vydrzi uplne v pohode, tam se mu dokonce libi.

Fiducia
Nadpozemská drbna 25113 příspěvků 25.04.19 10:37

@Liliy spousta maminek kočár ani nemá. Nosila bych, očividně potřebuje kontakt s maminkou :srdce: Takhle malýmu miminu vyhovím, než aby řvalo, protože… Proč vlastně? Rozmazlit se takhle fakt nedaj ;) Mám dvě už velký, jednu jsem nosila, s druhou střídala kočár a šátek.

kakuja
Povídálka 30 příspěvků 25.04.19 10:37

Na facebooku je skupina Nosíme děti a tam najdeš plno maminek co jen nosi a kočár vůbec nemají. Zkus se tam mrknout ;)

delora
Stálice 82 příspěvků 3 inzeráty 25.04.19 10:42

Ergonomické nošení je v pohodě, vůbec bych to nehrotila. Moje dcera střídá fáze, kdy je v pohodě jak v kočárku tak v šátku s tím, že jí vadí obojí. Já bych s třeba bez kočárku obešla, ale mám hlídací prarodiče a ti chtějí vozit :wink:, ne nosit. Ale je fakt, že preferuju šátek hlavně proto, že ústí je fakt kopcovatý a s kočárem se děsně nadřu. Dneska jsem ji navázala po třech týdne ch (měla jsem vymklý kotník) a čekala jsem protesty, ale měla jsem spokojeně koukající dítě, co půl hodině usnulo.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 25.04.19 10:42

No tak jestli vyhovuje nosítko vám oběma, tak noš. Kočár bych kvůli tomu teda neprodávala, jsou situace, kdy se hodí a co ty víš, třeba se v něm malému nakonec ještě zalíbí a bude bojkotovat to nosítko. ;) Nelámala bych to přes koleno.

Liliy
Povídálka 46 příspěvků 25.04.19 10:53

Dekuju holky, take sem tu cetla, ze nektere maminky davaji ditka do sportaku na lezato. V lete bude mit maly 4-5 mesicu, tak jsem si rikal, ze by se mu to treba libilo vic nez hluboka korba, kdyz ve vajicku, ze ktereho vidi, vydrzi.

lucypaja
Echt Kelišová 8526 příspěvků 25.04.19 10:53

Ahoj, já své druhé dítko jen nosila, vozili sme párkrát a to jen když sme šli i s tatínkem, takže bych se nebála, nosili sme do tří a půl let, Jsem nevidomá, takže s kočárkem nejezdím, i když mám kamarádku, která ano, ale nám víc vyhovovalo nosit Třeba až bude miminko starší víc koukat, možnost sedět, třeba si kočárek oblíbí

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 699 příspěvků 4 inzeráty 25.04.19 11:10

Nečetla jsem vše a reaguji jen nap rvní příspěvek, takže se omlouvám, jestli se budu nějak opakovat… U nás miminka dobře snášela i kočárek i nosítko. Oboje má svoje výhody - u nosítka bývá levnější pořizovací cena (mám ušité z šátku a nemohu si ho vynachválit - měkké, skladné, příjemné, rostoucí), ale zase se obtížněji řeší přeprava s nákupem, dalšími dětmi, na výlety v še člověk tahá na zádech, a pokud má buclatější dítko a slabá záda, tak se dost nadře. O tom, že maminka úplně nemůže dělat parádu s dítětem na břiše a batohem na zádech nemluvě, já jsem při každé cestě do města splavená a nechutná :-). Kočárek je dražší a blbě se s ním jezdí do schodů :), ale zase má výhodu, že má nějaké úložné prostory, dá se v něm přebalovat a i se v něm líp spí. Za mne je tedy ideální kombinace obojího + nosítko jsme pak využívali hlavně po narození dcerky, kdy jsme šlit řeba na výlet, holčička se vezla, syn ťapal a když byl unavený, mimčo jsme přendali do nosítka a on si schrupnul v kočárku… Holčičku jsem hodně nosila i doma, když byla malinká a plakala, dala jsem ji do nosítka a chodily jsme po bytě při běžných činnostech, byla spokojená a já měla klid. Od určité doby už jsem vozila hlavně v kočárku, protože po městě to bylo pohodlnější, ale zase na krátké trasy třeba pro syna do školky jsem brala opět jen nosítko. Za mne je výhoda mít obojí a střídat dle potřeby a situace. Ve vašem případě bych volila podle toho, kam chodíte, na jak dlouho, co s sebou nosíte, jak moc je miminko (ne)spokojené v kočárku či nosítku apod. Ta druhá věc se vždy dá v případě potřeby dokoupit.

Fjodorka
Extra třída :D 11386 příspěvků 25.04.19 11:18

Když nosíš ergonomicky, je vše v pořádku. Své druhé dítě výhradně nosím, bude mu půl roku a v kočáru strávil asi 2 hodiny z celého svého života a to jen když spal, po probuzení konečná :lol:

Většina planety pouze a jedině nosí své děti, je to biologická přirozenost ;)

hanullllka
Kecalka 246 příspěvků 25.04.19 11:39

My to máme podobně. V šátku je ráda a vydrží, v autosedačce taktéž, ale kočárek bojkotuje. Máme ještě hluboký, protože jsou ji teprve 4 měsíce. Podle mě ji vadí, že nevidí. Z toho důvodu, hned jak to půjde, vyměním korbu za sporťák. Nošení je fajn, ale když jedeme někam na celý den, tak chci aby se mohla v kočárku natáhnout. Máme to rozdělené tak, že dopoledne spinká v šátku a odpoledne v kočárku, nebo se o to aspoň snažím :D

Layana
Kecalka 110 příspěvků 27.04.19 21:25

Myslím že to moc řešíš dělej to tak jak vám to v danou chvíli vyhovuje nejvíc, možná moc řešíš co si řekne okolí které lépe přijímá kočár? Od nepaměti se děti nosily, líbil se mi slogan co měli všude na zdech v porodnici: co svět světem stojí děti se nosí

Váš příspěvek
Reklama