Novorozené miminko

196
15.12.05 18:53

Novorozené miminko

Zdravím čerstvé maminky !
Mám doma 14 denní holčičku a řeším, jak ji „zabavit“ ve chvílích, kdy je vzhůru. Sice má pořád spát, ale to se samozřejmě neděje a bohužel, když je vzhůru, tak spíš pláče nebo poplakává i když je vyprděná a najezená. Moc nevím, co s ní - chovat, houpat nebo nechat plakat ? Jak se asi zabavuje takhle malé miminko? Poradíte, kdo máte podobnou zkušenost.
A ještě jednu otázku do pléna - mám problém přes den usnout a dospat tak to, co v noci nenaspím kvůli kojení. Jsem jakoby pořád ve střehu, i když malá tvrdě spí. Máte taky tenhle poporodní „syndrom“ nebo se vám podařilo na něj nějak vyzrát?

Děkuji za reakce a přeju zdravá, spavá a papavá mimča

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

574
15.12.05 19:29

Ahoj Adélo,

připadá mi jako by jsi mluvila o našem zlatíčku. Teď už je jí teda rok a půl, ale ještě si vzpomínám na ty doby kdy byla čerstvě narozená. Maminky co se mnou ležely v porodnici měly děti takové, že se najedly a hned jim usnuly,ale to naše ne, to se najedlo pak dvě hodiny koukalo a nebo někdy plakalo a pak tak na půl hodinky usnulo a pak nanovo. Někdy spalo i dýl, ale to byly vyjímky.

A teď k tvé otázce, jak jí zabavit? No já jsem to řešila tak, že jsme se třeba váleli v posteli obě dvě a koukali jsme na sebe, nebo jsem jí mávala před očima nějakým chrastítkem nebo tak něco. Je mi jasné, že to nejde pořád, ale nějakou tu chvilku s tím zabiješ. Nebo u nás hodně pomáhali procházky, to malá většinou prospala a já se aspoň vyvětrala a dostala mezi lidi nebo do přírody.

S tím spaním jsme na tom obě dvě stejně, ale s tím rozdílem, že já jsem nad tím nijak nevyzrála a pronásleduje mě to dodnes. Teď bych si klidně mohla po obědě jít lehnout, protože malá po obědě spí 2-2,5hodiny, ale já buď jen koukám a nebo nějak prostě nestihnu usnout, mám strach abych jí slyšela nebo co i když vím, že jí uslyším. Jsem prostě asi magor a ochuzuji se o odpočinek, ale prostě je to tak.

Jsem zvědavá na další příspěvky, tak piště pište.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29646
15.12.05 19:50

Ahoj,
u nas to bylo hodne podobny, akorat jsem nikdy neslysela, ze by 14ti denni mimino melo porad spat :wink: Bude bdit a ta doba bude porad delsi a delsi az nebude spat skoro vubec, i kdyz by se to taaak hodilo :lol:
A jak prcka zabavit? Ja jsem bud nosila v satku nebo vaku, kdyz jsem potrebovala neco udelat, protoze Maty se ze zacatku temer nedal polozit. Mozna, ze je to tak i u vas: mala place, protoze chce byt u mamy.
Pokud nechce jenom nosit, tak se treba nudi, zkus to, co psala Verunka, ukazuj treba obrazky, staci jednoduchy cernobily a hodne vyrazny.
Muzes zkusit treba kojeneckou masaz, zkus ji zpivat a rikat basnicky, budou se ti brzo hodit :)
Co nejvic ji chovej, neboj se, ze ji rozmazlis, to ani nejde. A uzivej si to, tahle doba tak rychle utece a najednou uz se nebude chtit chovat skoro vubec :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
15.12.05 19:54

Ahoj,

byli jsme na tom podobně, jak s bděním míma, tak s mou neschopností se vyspat, když by to šlo. Nakonec jsem se to ale naučila. Matýsek totiž doteď nespí v noci dýl než dvě hodiny, spíš hodinu, pak se vzbudí a je třeba ho chlácholit. Takže jsem dost grogy a spát přes den jsem se naučila. Když se ale někdy stalo, že spal déle v kuse, budila jsem se stejně a čekala, kdy to začně :-)

Lasička a Matýsek 11 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
15.12.05 19:56

ahoj, my jsme taky byly nespavec az hruza :)
zabavit - chování, povídání, hlazení, mazlení, na hracky je asi ještě brzy, procházky a tak..
já zabrala přes den docela v poho, nebylo velký problém, protože únava byla silnější. snaž se na nic nemyslet ať se ti nehoní myšlenky hlavou a mysli jen na to že…chce se ti spát, chce se ti spát, chce se ti spát… ono to zabere :))

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
15.12.05 20:14

ahojky

tak přes den zaberu jen když se 3 noci vůbec nevyspím - takže de facto nikdy:o( nešlo to, dítě spalo a já furt myslela na to : spi spi ať nejsi utahaná …ale neusla jsem ani 1× - když byl vzhůru tak řval - prdíky … no chovali jsme - plakat bych takhle malý miminko určitě nenechala a jak tu holky radily vak je príma - škoda že jsem ho neměla hned od M. narození - spoustu stresů bych si ušetřila - M se v něm krásně zklidnil a za do 30 minut usínal…

Jinak jako maličký miminko spal cca 14 hodin, dnes v skoro 10 měsících taky.o)))) akorát se změnil režim spánku - dřív spal od 23:30 - 05:30 a pak po dvou hodinách ve dne, ted spí od 20-21 do 7-9 ráno a jednou nebo dvakrát za den v součtu 2-3 hodiny:o))

takže se neděs nemusí to bejt se spánkem jen horší, u nás je to jen lepší a lepší.

jinak za měsíc můžeš zkusit hrazdičku , ale ted je ještě brzo a nošením určitě ale určitě nic nezkazíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
15.12.05 20:15

Ahojky, gratulujeme k miminku. Naše Bětka byla taky nespavec, tak jsem ji hodně chovala a říkala básničky a snažila na ni pořád mluvit, i ta masáž, jak někdo psal je dobrý rozptýlení a zabere docela nějaký čas.
Se svým spaním jsem měla taky ze začátku probém. Bála jsem se abych něco nezaspala a i jsem se ráda na ni dívala, když spala. Nechtěla jsem propásnou ani minutku s ní. Po několika měsících jsem se trochu zklidnila a společně v posteli odpoledne občas usínáme. A pokud ten spánek vynechám, tak je to sakra večer znát. Jen to chce čas, zvyknout si a taky časem přijdeš na to, že tě vždycky probudí, sebemenší podezřelý zavrtění miminka.
Moooc si to užívej, strašně to letí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
15.12.05 20:15

K radám, co už tu byly jen přidám - docela dobrá věc je kolotoč nad postýlku. Ani to nemusí být ten drahej umělohmotnej - my jsme Agátě vyrobili takový mobil ze špejlí, nití - na tom visely geometrické tvary z vystříhané z barevného papíru, když se do něj fouklo, tak se roztočil. Mimi to pozoruje (i když teda nevím, jestli to zabere ve 14 dnech, ale za pár týdnů určitě) a vydrží chvíli samo.
Jinak ho chovej a nos co nejvíc - takhle malý miminko fakt rozmazlit nejde. Já vždycky rostu z rad strarších, že když je mimi najedený a přebalený, tak mu přece nic neschází a má se nechat brečet. My přece když jsme najedený umytý a čistě oblečený tak nám to taky většinou ke štěstí nestačí, ne? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
15.12.05 20:18

Lolo, s tou poslední větou 100 % souhlas :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
15.12.05 20:33

Lola suhlasim uplne k tomu nie je co dodat :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
625
15.12.05 21:39

Ahojky,
zkus zpívat písničky, které máš ráda, protože to zabaví i tebe. Mě to teda přijde příjemnější než do zblbnutí přeříkávat dětské básničky, ráda to střídám. Taky můžeš zkusit malé pouštět klasickou hudbu, většině dětí se to líbí, i když spíš bude chtít tě mít ze začátku i u toho. Jinak se velmi přimlouvám za kolotoč. Za chvíli už ho bude mimčo vnímat a u nás byl naprosto nepostradatelnou věcí. Jen sousedi šíleli z té jedné melodie, která u nás jela většinu dne:-) Moje dcera jako maličká milovala pokojové kytky-dokázala na ně koukat hooodně dlouho-obzvlášť když jsem je rozhoupala. V košíku jsem jí přemisťovala po bytě od jedné kytky ke druhé:-)

Co se týče spaní -zkus si chvíli číst nebo koukat na televizi, vyvětrat, zatáhnout závěsy… klasické rady na usnutí. Mě pomáhalo si číst-tím jsem se uvolnila a za chvíli jsem spala. Nicméně jen asi první dva měsíce, pak už mi to taky nešlo-tělo si asi usmyslelo, že jsem dostatečně fit:-)

Hezky si mimčo užij a ať jste zdravé a spokojené!
Jana+Kačenka dneska jeden rok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama