Novorozenec a pes v bytě?

9
18.12.18 14:56

Novorozenec a pes v byte?

Ahoj holky. Mame doma dva psiky, jednu civavu a jednoho poulicaka. Nyni se nam narodilo miminko, jsme teprve 12 dni doma. Chtela jsem se zeptat zda hrozi alergie na pejsky, kdyz ja ani pritel alergii nemame? Psiky bych nedokazala dat pryc a tak se bojim. Jsou jak dalsi deti. Jaky mate nazor? A kdy muze alergie propuknout? Dekuji za reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

18.12.18 14:57

Alergie může propuknout kdykoli během života. Máme doma trpasličího pinče a 25 měsíčního syna a za měsíc mám termín porodu druhého a neřeším to. Přijde Ti že se miminku špatně dýchá nebo proč řešíš alergii?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23688
18.12.18 14:59

Alergie nevznikne, že máte doma psa. To dítě buď má nebo nemá, pak je otázka jak je velká a kdy se projeví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3990
18.12.18 15:19

Mame doma psa, syn je alergicky na většinu zvířat (+ pyly, kvetoucí travy apod) a jedine zvíře, co mu nevadi je pes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
18.12.18 15:20

Na psí chlupy je alergie velmi vzácná, takže se tím nevzrušuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1028
18.12.18 15:26

Naopak se říká,že jsou ty děcka odolnější když jsou v domě se zvířaty :nevim: já má doma půlroční dítko a k tomu dva psy činčilu a papoucha a v pohodě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 15:29

Mám dvě děti a psa (nejprve v bytě, nyní už v domě) a alergii nemá nikdo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23059
18.12.18 15:31
@VerčaZav píše:
Naopak se říká,že jsou ty děcka odolnější když jsou v domě se zvířaty :nevim: já má doma půlroční dítko a k tomu dva psy činčilu a papoucha a v pohodě :mrgreen:

Tak mi vysvětli, proč děda v 50 dostal alergii a to celý život mezi zvířaty byl… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23059
18.12.18 15:32
@Abka píše:
Ahoj holky. Mame doma dva psiky, jednu civavu a jednoho poulicaka. Nyni se nam narodilo miminko, jsme teprve 12 dni doma. Chtela jsem se zeptat zda hrozi alergie na pejsky, kdyz ja ani pritel alergii nemame? Psiky bych nedokazala dat pryc a tak se bojim. Jsou jak dalsi deti. Jaky mate nazor? A kdy muze alergie propuknout? Dekuji za reakce

Na to jsi měla myslet dřiv, než sis psa pořídila. Alergii mít nemusí a může. Nedostane ji jen proto, že s ním je v bytě pes. Já bych třeba už psa do bytu nechtěla. Ale partner je alergický.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 15:36

Syn má dvouletou holčičku od narození mají doma tři psíky a je vše v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1934
18.12.18 15:49
@Abka píše:
Ahoj holky. Mame doma dva psiky, jednu civavu a jednoho poulicaka. Nyni se nam narodilo miminko, jsme teprve 12 dni doma. Chtela jsem se zeptat zda hrozi alergie na pejsky, kdyz ja ani pritel alergii nemame? Psiky bych nedokazala dat pryc a tak se bojim. Jsou jak dalsi deti. Jaky mate nazor? A kdy muze alergie propuknout? Dekuji za reakce

Ahoj.

Víc než alergie bych se bála toho tzv. žárlení zvířete na dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1028
18.12.18 15:54

@Russet že by výjimka co potvrzuje pravidlo? :nevim: ne samozřejmě alergie se může projevit kdykoliv švagrové se teď v 45 letech projevila alergie na břízu a kočičí chlupy a taky žije celý život mezi zvířaty,ale na to měla zakladatelka myslet a informovat dřív :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23117
18.12.18 16:02

Alergie může propuknout kdykoliv. Chápu tvůj strach, taky jsem se bála, máme fenku, která je jak naše první dítě a taky bych jí nedokázala dát pryč. Pokud vyrůstají s dětma od mala, je velká šance, že se nic neprojeví, že si na to děti zvyknou.

@Russet to by si děti nemohla pořídit, co by kdyby. Ono to nějak dopadne a je pravda, že alergiků na psi je málo, horší jsou kočky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23117
18.12.18 16:05

@VerčaZav může se projevit kdykoliv. Jsou dokonce mezníky, kde to hrozí víc. Nástup do školky, puberta, bývala vojna, přechod. V těchto dobách se objeví alergie u většiny lidí.
Mě třeba říkal alergolog x let, že jsem alergická na psi, ale protože mě nevadili, tak mě naši před pořízením psa nechali otestovat znova a už žiju 20 let se psem v pohodě a to mi lezou i do ložnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1794
18.12.18 16:19

My jsme taky měli doma odjakživa zvířata a rozhodně mi to nepomohlo. Jsem alergik na chlupy. To jak se vždycky říká, že to pomůže proti alergii, tak pravý opak je pravdou (i podle nových výzkumů). Prostě když se s alergií nebo predispozicí pro ni narodíš, tak se to může jen zhoršit. Neplatí, že si na to zvykneš. A to ani jeden z mých rodičů ani nikdo další v rodině tuhle alergii nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama