Novorozenec a pes v bytě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Abka
Nováček 7 příspěvků 18.12.18 14:56
Novorozenec a pes v byte?

Ahoj holky. Mame doma dva psiky, jednu civavu a jednoho poulicaka. Nyni se nam narodilo miminko, jsme teprve 12 dni doma. Chtela jsem se zeptat zda hrozi alergie na pejsky, kdyz ja ani pritel alergii nemame? Psiky bych nedokazala dat pryc a tak se bojim. Jsou jak dalsi deti. Jaky mate nazor? A kdy muze alergie propuknout? Dekuji za reakce

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9228 příspěvků 18.12.18 14:57

Alergie může propuknout kdykoli během života. Máme doma trpasličího pinče a 25 měsíčního syna a za měsíc mám termín porodu druhého a neřeším to. Přijde Ti že se miminku špatně dýchá nebo proč řešíš alergii?

pikola
Neúnavná pisatelka 19680 příspěvků 18.12.18 14:59

Alergie nevznikne, že máte doma psa. To dítě buď má nebo nemá, pak je otázka jak je velká a kdy se projeví.

Deninina
Závislačka 3935 příspěvků 18.12.18 15:19

Mame doma psa, syn je alergicky na většinu zvířat (+ pyly, kvetoucí travy apod) a jedine zvíře, co mu nevadi je pes.

terinka4444
Hvězda diskuse 69406 příspěvků 18.12.18 15:20

Na psí chlupy je alergie velmi vzácná, takže se tím nevzrušuj.

VerčaZav
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 18.12.18 15:26

Naopak se říká,že jsou ty děcka odolnější když jsou v domě se zvířaty :nevim: já má doma půlroční dítko a k tomu dva psy činčilu a papoucha a v pohodě :mrgreen:

Popokatepetla
Závislačka 3217 příspěvků 18.12.18 15:29

Mám dvě děti a psa (nejprve v bytě, nyní už v domě) a alergii nemá nikdo

Russet
Extra třída :D 13231 příspěvků 18.12.18 15:31
@VerčaZav píše:
Naopak se říká,že jsou ty děcka odolnější když jsou v domě se zvířaty :nevim: já má doma půlroční dítko a k tomu dva psy činčilu a papoucha a v pohodě :mrgreen:

Tak mi vysvětli, proč děda v 50 dostal alergii a to celý život mezi zvířaty byl… 8o

Russet
Extra třída :D 13231 příspěvků 18.12.18 15:32
@Abka píše:
Ahoj holky. Mame doma dva psiky, jednu civavu a jednoho poulicaka. Nyni se nam narodilo miminko, jsme teprve 12 dni doma. Chtela jsem se zeptat zda hrozi alergie na pejsky, kdyz ja ani pritel alergii nemame? Psiky bych nedokazala dat pryc a tak se bojim. Jsou jak dalsi deti. Jaky mate nazor? A kdy muze alergie propuknout? Dekuji za reakce

Na to jsi měla myslet dřiv, než sis psa pořídila. Alergii mít nemusí a může. Nedostane ji jen proto, že s ním je v bytě pes. Já bych třeba už psa do bytu nechtěla. Ale partner je alergický.

janablizkova
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 18.12.18 15:36

Syn má dvouletou holčičku od narození mají doma tři psíky a je vše v pohodě.

tininas
Ukecaná baba ;) 1481 příspěvků 18.12.18 15:49
@Abka píše:
Ahoj holky. Mame doma dva psiky, jednu civavu a jednoho poulicaka. Nyni se nam narodilo miminko, jsme teprve 12 dni doma. Chtela jsem se zeptat zda hrozi alergie na pejsky, kdyz ja ani pritel alergii nemame? Psiky bych nedokazala dat pryc a tak se bojim. Jsou jak dalsi deti. Jaky mate nazor? A kdy muze alergie propuknout? Dekuji za reakce

Ahoj.

Víc než alergie bych se bála toho tzv. žárlení zvířete na dítě.

VerčaZav
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 18.12.18 15:54

@Russet že by výjimka co potvrzuje pravidlo? :nevim: ne samozřejmě alergie se může projevit kdykoliv švagrové se teď v 45 letech projevila alergie na břízu a kočičí chlupy a taky žije celý život mezi zvířaty,ale na to měla zakladatelka myslet a informovat dřív :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 21450 příspěvků 18.12.18 16:02

Alergie může propuknout kdykoliv. Chápu tvůj strach, taky jsem se bála, máme fenku, která je jak naše první dítě a taky bych jí nedokázala dát pryč. Pokud vyrůstají s dětma od mala, je velká šance, že se nic neprojeví, že si na to děti zvyknou.

@Russet to by si děti nemohla pořídit, co by kdyby. Ono to nějak dopadne a je pravda, že alergiků na psi je málo, horší jsou kočky.

Aspera
Generální žvanilka 21450 příspěvků 18.12.18 16:05

@VerčaZav může se projevit kdykoliv. Jsou dokonce mezníky, kde to hrozí víc. Nástup do školky, puberta, bývala vojna, přechod. V těchto dobách se objeví alergie u většiny lidí.
Mě třeba říkal alergolog x let, že jsem alergická na psi, ale protože mě nevadili, tak mě naši před pořízením psa nechali otestovat znova a už žiju 20 let se psem v pohodě a to mi lezou i do ložnice.

zuzikka
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 14 inzerátů 18.12.18 16:19

My jsme taky měli doma odjakživa zvířata a rozhodně mi to nepomohlo. Jsem alergik na chlupy. To jak se vždycky říká, že to pomůže proti alergii, tak pravý opak je pravdou (i podle nových výzkumů). Prostě když se s alergií nebo predispozicí pro ni narodíš, tak se to může jen zhoršit. Neplatí, že si na to zvykneš. A to ani jeden z mých rodičů ani nikdo další v rodině tuhle alergii nemá.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Kolegové mi přáli smrt syna! Dalibor Janda přišel s nepříjemnou zpovědí

Před šestnácti lety zpěvák Dalibor Janda (65) přišel o svého syna, který se v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >