Novostavba, hypotéka, chceme jít pryč

barrbucha
6.6.17 06:44

novostavba,hypotéka, chceme jít pryč.

Ahojte,
je tu někdo s podobným případem? Jak jste to vyřešili?
Musím ale začít úplně od začátku. Před 17 lety moji rodiče koupili dům s kásnou zahradou v zastavěné části obce. Sousední dům zahradu nemá a sousedi celou dobu usilovali o koupi zahrady, což moji rodiče nepovolili. Uběhlo x let a já poznala muže kterého jsem si vzala, jelikož jsme chtěli svoje bydlení tak nabídka půlky zahrady mých rodičů pro nový barák byla prostě pohádka. Zahradu jsem přepůlili a začalo se stavět, máme nádherný dům situovaný tak, že snad lépe už by to nešlo, postavili jsme si pro nás dokonalé bydlení. Jenže soused co usiloval o koupi zahrady začal dělat zlo, pomlouvá nás po obci, poštvává proti nám lidi, lže, je závistiví a udavač. (dám příklad, napodzim si všichni nahrabou na pooraný záhonky listí a zapálí jej, my taky, ale na nás volali PČR, Hasiče, starostu=pokuta, uhašení atd…) ostatní sousdi toho našeho závistivce nechápou ale tak nevměšují se, každý si žije svůj život…jelikož dům stojí dva roky a okolo nic není, rozhodli jsem se vybudovat terasu, stání na auta atd… do toho nám zasahuje neustále starosta, vznáší připomínky a nechce abychom tam cokoliv stavěli dalšího… samozřejmě ano, můžeme si stavbu do 25m postavit min. 2m od hranicí pozemku, ale kdo chce mít stání na auta někde v půli zahrady a terasu mimo domov… Do toho všeho mám ještě mamku, která samozřejmě má pocit že musí řídit i kdy jdou členové rodiny na wc, takže nám chodí domů říct, kdy si mám jít zavřít večer psi do domu, kdy si mám jít zavřít slepice do kurníku, že si mám zalít jahody, kdy si posečem trávu atd atd atd… momentálně mi připadají schůdné dvě možnosti, buď zastřelit sebe a nebo lidi okolo. Jsem zoufalá, tento život mě vyčerpává, je mi neustále zle, skoro nespím, jsem vystresovaná, manžel chce bojovat já chci utéct, jak z toho ven? Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1132
6.6.17 06:55

Souseda, ktery ti nevyhovuje, budes mit asi vsude, mozna se sousedum vyhnes nekde na samote. Chapu te, taky uz jsem v zivote na dva takove narazila a to je na zaludecni vredy. Ty odstupy od ostatnich pozemku a staveb jsou ale myslim dane zakonem, ono je to i logicke, taky nechces, aby si nekdo postavil stavbu tesne na hranici tveho pozemku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16360
6.6.17 07:16

Utect je nerozum. Na blbce narazis uplne vsude. Mame bych rekla ze uz nejsem mala. A co se tyce souseda… nam pomohlo vice se zapojit do sousedskeho zivota. Pak mame vetsi zastani u sousedu. A ta nase udavacska megera je sama proti vsem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22100
6.6.17 07:21

U nás se listí a zbytky ze zahrady mohou na vesnici dat do bio popelnice, kterou vyváží zvlášť. Tak by váš pan starosta mohl taky něco podobného vymyslet. Přístavby musí být podle zákona, s tím se nedá nic dělat. Prášící a otravný soused může být i tam, kam se přestěhujete.
Proti nevyžádaným radám mámy se buď staneš splachovací nebo to prostě uděláš, abys měla pokoj. Aby mi nechodila do domu, tak leda nechávat klíče v zámku, pokud nepomůže říct, že si to budete dělat podle sebe a že chcete víc soukromí bez nepředvídatelných návštěv. Každý si k tobě dovolí jen to, co dovolíš ty jemu. Nastav hranice a slušně a v klidu si stůj na svém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40222
6.6.17 07:33

@barrbucha nepřijde mi, že by ti soused byl ten jediný, kdo dělá zle. Protože ty taky neses dost velkou část viny. Pálit listí se nesmí a na takové lidi už je naštěstí dost sousedů alergickych a mají odvahu na ně ty policajty zavolat. To samé s tou stavbou. Proč bych měla mít cizí garáž u svého pozemku? A je jedno, že tam teď nic není, za pár let tam třeba něco bude. Prostě jsou nějaká pravidla a ta se musí respektovat. A těch pravidel se přestěhováním nezbavis. Ty platí všude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
2439
6.6.17 07:39

@barrbucha nalepit garáž na hranici pozemku není dobrý nápad. To, že ti matka do všeho kecá, je důsledek toho, že bydlíte de facto společně - tos mohla předvídat. A soused vás pomlouvá, no, to snad není katastrofa. Asi máš dojem, že všichni musí sdílet tvoje vidění světa a teď zjišťuješ, že to tak není. Jinde bude zase něco jiného. Odstěhovat se klidně můžeš, ale nečekej, že to někde bude ideál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
barrbucha
6.6.17 07:45

Samozřejmě máte pravdu, s odstupem, udavač soused má na černo postavenou třetinu baráku, barák má dostavený úplně na hranici naší zahrady, dokonce tam má i okna od chlíva atd, neřeším, to, je mi to jedno, chtěli jsme si postavit stání na auta, které by bylo u hranice pozemku, všichni okolo s tím souhlasili, protože by to bylo v zapadlé části zahrady kde nikdo nic nemá, domy jsou v popředí, akorát ten soused má prostě kecy, má kecy na všechno a sám nejedná v ničem podle zákona, jezdí po cestě po doma s vyrobeným traktorem bez SPZ, má na zahradě hnůj, jehož „odpad“ stéká do potoka, chová domácí zvířata v nevyhovujících podmínkách… nejsem člověk co se dívá okolo, žiju a chci si žít na svém a nikoho neřešit. Postavili jsme si kurník, dřevěný na nohách, takže jej můžeme přemístit a to taky děláme, slepice mají posuvnou ohrádku aby neměly jeden udupaný výběh, jednou stranou sousedíme s obecním pozemkem kde teče bývalý potok, lidi z toho udělali ztoku a vypouští tam septiky. no a když jsme kurník dali k tomu plotu, tak soused už stál u sebe na střeše a fotil to, že jsme dali stavbu k vodnímu zdroji :zed: jako chápu že si asi někteří z vás nedokážete představit jaký to je bydlet vedle někoho takového, ale nic příjemného to není. A poprvadě ano, přála bych si bydlet na samotě u lesa, miluji přírodu, zvířata, dokonce mám ráda i lidi pokud mě nechávají v klidu žít. Co se týká toho listí, pálí ho každoročně všichni, dokonce starosta vymyslel to, že se dělají na obci různá shromaždiště a pak se to tam zapálí, obec dokonce pálí obrovskou betonový smeťák před hřbitovem, kde lidi hází umělá kvitka atd, to je taky voňavá záležitsot sama o sobě. Jde mi spíš o to, že původní obyvatelé si prakticky můžou dělat cokoliv kdykoliv, ale člověk ikdyž tam bydlí x let nemůže nic?? potřebuji pochopení, jestli jste tady někdo odhodlání mi psát, jak jsem ubohá, a jak mám držet hubbu a krok tak mi to ani nepiště o to nestojím, válčím každý den a nepotřebuji válčit i tady…

• Nahlásit
  • Citovat
2484
6.6.17 07:46

Znam propad z naseho mesta, kdy to skoncilo u soudu pro obtezovani atd a ten soused, ktery obtezoval a ztrapcoval zivot, nakonec musel zaplatit odskodne. Ja osobne jsem drzka prorizla, sla bych za nim, slusne, ale razne se ho zeptala, o co mu jde a ze pokud neda pokoj, budu branit sebe i rodinu pravni cestou. Byla jsem nicena to jednou pouzit a takovy dopis od pravnika udela kolikrat divy.
Co se tyce souuiti s rodici-jak te napadlo si postavit barak na zahrade u rodicu? 8o To by delalo zke vsude, i tam, kde maji prekrasne rodinne vztahy. :mrgreen: Opet bych se dohodla a rodicum to vysvetlila a nastavila pravidla-kdyz budu chtit zahubit jahody uschnutim-moje vec, slepice si zavru taky podle sebe a kdyz je necham liskam a kunam, tak je to opet nase vec. :nevim:
Podle me je to i o nejake osobni autorite a o tom, jak si tveho slova ostatni vazi. Moje mamka kontrolovala po ceste do prace, jestli uz svitime a jsme vzhuru. :mrgreen: Taky jsem ji vysvetlila, ze kdyz vstavame az po 7., je to nase vec, my nestihame. Dala pokoj. :nevim: Co se tyce sousedu a spoluobcanu ve meste, tak za tech 30 let, co tu ziju, jsem si vybudovala nejakou „povest“ a postaveni. Ted zrovna resim jeden problem na radnici. Tak jsi za starostou a promluv si o ty situaci nebo s jinymi cleny zastupitelstva?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
barrbucha
6.6.17 07:51

Jinak bych chtěla ještě napsat, že nepatřím mezi ty lidi jakých je na vesnici 99% a to je že si prostě postavíme šopu a nic neřešíme… jsem člověk co má rád věci v pořádku a úředně tak jak mají být, proto jsem chodila s plánkem s dřevěným přístřeškem na stání na auto po sousedech a ptala se zda by jim to vadilo, jaký by chtěli aby to mělo popřípadě opatření atd, všechno řeším se SÚ ale zapomněla jsm že bydlíme v ČR kde se daří sviním a slušnej člověk je bit.

• Nahlásit
  • Citovat
210
6.6.17 07:52

Jit bydlet vedle mami nebylo moc dobre reseni :mrgreen: pockej az budes mit deti, to ti do toho bude teprv kecat a bude to 100× horsi nez ted :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5170
6.6.17 07:55
@lucenka píše:
@barrbucha nepřijde mi, že by ti soused byl ten jediný, kdo dělá zle. Protože ty taky neses dost velkou část viny. Pálit listí se nesmí a na takové lidi už je naštěstí dost sousedů alergickych a mají odvahu na ně ty policajty zavolat. To samé s tou stavbou. Proč bych měla mít cizí garáž u svého pozemku? A je jedno, že tam teď nic není, za pár let tam třeba něco bude. Prostě jsou nějaká pravidla a ta se musí respektovat. A těch pravidel se přestěhováním nezbavis. Ty platí všude.

Přijde mi, že jste udělali sérii nerozumů, a to hlavně stavět vedle rodičů na pozemku, o který usiloval soused, tam si to o maléry přímo koleduje ze strany souseda i ze strany rodičů. Bezpečnostní vzdálenost na stavění je od rodičů aspoň 20 km, kdy to není moc daleko na běžné návštěvy, ale ani tak blízko, aby Ti remcali do života a hlídali Tě. Co se týče přístavby, tak pochopitelně, že nikdo nechce stavbu na hranici pozemku, taky je tam požární bezpečnostní prostor, kde si případně nikdo jiný už pak nic nebude moct postavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
barrbucha
6.6.17 07:55

@sunny7 teď už to vidím samozřejmě taky, včera jsem doma prohlásila, že jsem si myslela že jsem v životě dělala chyby ale postavit barák tam kde je, byla největší životní chyba… škoda že máme hypo, kdybychom neměli stavbu zatíženou hypo, asi bych manžela ukecala, barák prodali a šli bydlet úplně někam bokem do jiné obce, města…

• Nahlásit
  • Citovat
210
6.6.17 07:59

Barak s hypo se da vzdy prodat. Fakt bych to udelala.. neni nic horsiho nez kdyz ti mama keca do vychovy a do vseho. Delame si byt a zatim bydlim s mamou i s malym. Fakt se mi chce umrit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5170
6.6.17 08:00
@barrbucha píše:
Samozřejmě máte pravdu, s odstupem, udavač soused má na černo postavenou třetinu baráku, barák má dostavený úplně na hranici naší zahrady, dokonce tam má i okna od chlíva atd, neřeším, to, je mi to jedno, chtěli jsme si postavit stání na auta, které by bylo u hranice pozemku, všichni okolo s tím souhlasili, protože by to bylo v zapadlé části zahrady kde nikdo nic nemá, domy jsou v popředí, akorát ten soused má prostě kecy, má kecy na všechno a sám nejedná v ničem podle zákona, jezdí po cestě po doma s vyrobeným traktorem bez SPZ, má na zahradě hnůj, jehož „odpad“ stéká do potoka, chová domácí zvířata v nevyhovujících podmínkách… nejsem člověk co se dívá okolo, žiju a chci si žít na svém a nikoho neřešit. Postavili jsme si kurník, dřevěný na nohách, takže jej můžeme přemístit a to taky děláme, slepice mají posuvnou ohrádku aby neměly jeden udupaný výběh, jednou stranou sousedíme s obecním pozemkem kde teče bývalý potok, lidi z toho udělali ztoku a vypouští tam septiky. no a když jsme kurník dali k tomu plotu, tak soused už stál u sebe na střeše a fotil to, že jsme dali stavbu k vodnímu zdroji :zed: jako chápu že si asi někteří z vás nedokážete představit jaký to je bydlet vedle někoho takového, ale nic příjemného to není. A poprvadě ano, přála bych si bydlet na samotě u lesa, miluji přírodu, zvířata, dokonce mám ráda i lidi pokud mě nechávají v klidu žít. Co se týká toho listí, pálí ho každoročně všichni, dokonce starosta vymyslel to, že se dělají na obci různá shromaždiště a pak se to tam zapálí, obec dokonce pálí obrovskou betonový smeťák před hřbitovem, kde lidi hází umělá kvitka atd, to je taky voňavá záležitsot sama o sobě. Jde mi spíš o to, že původní obyvatelé si prakticky můžou dělat cokoliv kdykoliv, ale člověk ikdyž tam bydlí x let nemůže nic?? potřebuji pochopení, jestli jste tady někdo odhodlání mi psát, jak jsem ubohá, a jak mám držet hubbu a krok tak mi to ani nepiště o to nestojím, válčím každý den a nepotřebuji válčit i tady…

No tak to u Vás máte pěkný buranov, to Ti teda povím, co Tě vůbec vedlo stavět na tak debilním místě? :lol: U nás máme od obce každý dům popelnice kromě směsného i na papíry a plast, máme i na několika místech v obci kontejnery na trávu, větve atd., odpaďáky na železo a na oleje a taky na bioodpad. Nikdo nic nepálí, když už, tak je to opravdu sporadicky, tak jednou za rok se někdo „pozapomene“. Jinak sousedské spory máš všude, my jsme se do jednoho dostali jak slepí k houslím a budeme to bohužel řešit několik let. Co se týče septiků vypouštěných do vodního zdroje, tak to je těžké porušení zákona a hrozí opravvdu vysoká pokuta, to se dělat prostě NESMÍ, mám pocit, že až v řádu milionů korun.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5170
6.6.17 08:01
@barrbucha píše:
@sunny7 teď už to vidím samozřejmě taky, včera jsem doma prohlásila, že jsem si myslela že jsem v životě dělala chyby ale postavit barák tam kde je, byla největší životní chyba… škoda že máme hypo, kdybychom neměli stavbu zatíženou hypo, asi bych manžela ukecala, barák prodali a šli bydlet úplně někam bokem do jiné obce, města…

Barák s hypotékou je přece prodejný jako každý jiný, v tom bych neviděla problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama