Nový začátek - co vše zařídit?

17050
24.2.11 07:55

Nový začátek- co vše zařídit?

Ahoj,
odcházím s dětmi od manžela a potřebovala bych si dát dohromady, co vše musím nyní zařídit, kde co vyběhat.

Mám strach z finanční stránky. Slušný pro děti vhodný pronájem seženu za cca 8000-8500kč. Já pobírám RD 7600kč. Od manžela bych chtěla 5tisíc měsíčně. Není to moc? Má čistý příjem cca 16500kč. Co když nezaplatí? (to bych neměla na živobytí-jak se pak postupuje?)
Děti: Syn v květnu 4 roky, dcera 1,5roku

Nebo je jiná varianta bydlení, které bych zvládla? Azylový dům neberu v potaz, ten je zřejmě pro větší nouzi a není to na dlouho.

Jsme pořád manželé, není to v této situace spíše nevýhoda?

Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3011
24.2.11 08:06

Ahoj,
nevýhoda, že jste manželé = jako matka samoživitelka máš nárok na příspěvek na bydlení.
Pokud ti manžel nebude platit pravidelně výživné, budeš nahraná a finančně nevyjdeš. 5 000 Kč při jeho příjmu mi přijde adekvátní, záleží jak se dohodnete. Ale nevím, jak lze vymáhat výživné, když toto nebude soudně upraveno :roll:
Máš to na hraně i s tím výživným, pokud se stane, že ti např. bude platit nepravidelně, se zpožděním atd. tak máš problém :think:
Určitě bys na tom byla finančně lépe, jako matka samoživitelka.
Vše si dobře promysli a spočítej :kytka: , držím pěsti, ať vše dobře dopadne :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
24.2.11 08:24

taky ten rodičák ti pak klesne,ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3011
24.2.11 08:28
novulenka píše:
taky ten rodičák ti pak klesne,ne?

Tak tak, je třeba brát v potaz i to, co bude až nebudeš pobírat Rodič.příspěvek…zda máš jisté místo v práci, jak platově apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
24.2.11 08:28

RD mám do 3let věku Verunky.

Hmm, to jsem si myslela. Ale ono i ten příspěvek na bydlení se posuzuje zpětně…
já se nechtěla právě hned rozvádět :roll: , nevím, jak by to manžel vzal. Stačí ta informace, že odcházím. Nějak si to nehodlá připustit.

po RD: jsem zaměstnaná, ale jak to bude, to mi není nyní schopný nikdo říci, to nevím ani já. Plat jsem měla min, 11tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9645
24.2.11 08:35

Je jedno kolik jsi měla před RD …budeš braná jako nezaměstnaná protože posledních 12 měsíců jsi byla bez příjmu a tudíš máš nárok na podporu 3 měsíce a to průměr minimální mzdy - cca 3700Kč. Jsem na tom také tak a to jsem před RD vydělávala 20 tisíc.
Ale to se eště vše 3× změní :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
24.2.11 08:40

Ada: podporu? Jako od sociálky? Na žití? I když jsme manželé? :think:
Nebo jsi to myslela jako po té RD?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9645
24.2.11 08:43

Jo po RD …mě končí v srpnu , a tak jsem se byla ptát a maličko jsem se vyšokovala. Brala jsem několik let cca 20 tisíc a tak jsem čekala, že budu mít slušnou podporu, než něco seženu .....byla jsem propuštěna. a paní mě řekla že jen cca 3,5 tisíce na 3 měsíce.....je prostě fuk co jsi dělala před mateřskou!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17050
24.2.11 08:44

Ale já jsem pořád zaměstnaná. :D Alespoň podle papíru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9645
24.2.11 08:44

Pokud se ale rozvedeš, tak ti stoupnou sociální dávky…dorovnají ti to na minimum 3 osob, ale až po tom, co zaplatí otec…jsem také sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9645
24.2.11 08:46

Ale je to jedno......prostě zákon nově jim říká, že je jedno co děláš před mateřskou bere se výdělek 12m zpětně a z toho se počítá podpora.....takže jsme všechny jakoby nezaměstnané na mateřské a RD a počítají nám to z minimální mzdy. jen pokud znovu otěhotníš a půjdeš návazně na další mateřskou, tak ti to počítají (poku jsi zamestnaná) z toho posledního výdělku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9645
24.2.11 08:47

Ale zajdi si tam a ony ti ženské vše řeknou a dají kupu papírů na potvrzní.....roční příjmy a čtvrtletní a tak ale zatím i za manžela pokud jste manželé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.11 08:53

ahoj, byla jsem ve stejné situaci, jen s jedním dítkem.

Já volila variantu přestupná stanice. Nejdřív jsem se nastěhovala k mamce, abych viděla jak se to dá zvládnout a jestli manžel bude plati. Našla jsem si k mateřské práci a do půl roku jsem se stěhovala do svého. A ideální je mít nějakou finanční rezervu. Najednou pak zjistíš, že se to fakt nedá a co budeš dělat???

Jo a já vždy doporučuju zajít na sociálku a zeptat se tam. Přeci jen, člověk nikdy neví kdy se jaký problém vyklube.

Přeji hodně štěstí a ještě víc sílý, je to jedna z nejhorších věcí v životě :-(

• Nahlásit
  • Citovat
17050
24.2.11 08:54

Ada: jenže mě se to zdá právě takové blbé. Teď ještě bydlím s manželem a měla bych jít na sociálku, že teprve budu odcházet a bydlet jinde… A zároveň se bojím jít do pronájmu,když nebudu mít jistotu toho, z čeho budeme žít. :think:
Rozvádět jsem se hned taky nechtěla :-( . Ale asi to zní logicky no.
Taky se obávám toho, že mi řeknou, že si mám najít nějaký levnější pronájem :think: . Jenže nechci s dětmi živořit někde v neadekvátním prostředí. Chci čisto, trošku útulno :think: . Možná to zní, že si spíš stěžuju :oops: . Já jen mám nervy v háji a vůbec se v ničem nevyznám. Tak mi to vše přijde naprosto nemožné, abych to vyřešila z těch finančních a sociálních hledisek. :oops: :oops:

Anonymní: manžel veškeré naše rezervy utratil:((( Takže navíc nemáme nic. Já mám své úspory, ale jsem upsaná splátkám na kurz, který navštěvuji a i by to znamenalo do budoucna moji profesi, které se vzdát nechci. :(. Už takhle je těžké a bude těžké zaplatit kauci na byt, provize atd.. K rodičům jít je nereálné. Sice byt na to mají, ale ochotní mě vzít se dvěma dětma zřejmě nebudou (již jednou odmítli- možná netušuli, že je to vážné :nevim: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9645
24.2.11 09:02

Zeptat se můžeš…nikdo ti nevynadá neboj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama