Nurofen sirup dávkování 13měsíční

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4844
3.1.22 23:18

Při vysokých horečkách se smí střídat Nurofen (ibuprofenum) a Panadol tak, aby se nepřekročily povolené dávky u každého z léků.
Já teda dávám obojí podle tabulky na sirupu nebo čípkách, aby to odpovídalo hmotnosti. O násobení dvěma u Nurofenu jsem neslyšela, ikdyž mi teda řikali, že o trochu víc Nurofenu tolik nevadí. Horší je to přepísknout s Panadolem (paracetatamol) - játra.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.1.22 12:17
@Petra Star píše:
Při vysokých horečkách se smí střídat Nurofen (ibuprofenum) a Panadol tak, aby se nepřekročily povolené dávky u každého z léků.
Já teda dávám obojí podle tabulky na sirupu nebo čípkách, aby to odpovídalo hmotnosti. O násobení dvěma u Nurofenu jsem neslyšela, ikdyž mi teda řikali, že o trochu víc Nurofenu tolik nevadí. Horší je to přepísknout s Panadolem (paracetatamol) - játra.

Jj, o tom střídání nurofenu a panadolu vím. Ale když jsme byli na pohotovosti kvůli vysokým horečkám (střídala jsem čípky nurofen a Panadol a pod 38 jsme se nedostali několik dní), doktorka nám říkala že máme při vysokých horečkách dát sirup nurofen, akorát že dávkování by mělo být jiné - jednoduchý výpočet, hmotnost/2. Tenkrát ji tam soupli velký čípek a bylo po horečce :nevim:

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
29.2.24 18:41

Omylem jsem dala synovi (16kg) jednorázovou dávku Nurofenu (tabletku) 200mg 8o 8o..byla jsem přesvědčená že je to ta stovková, a koukla jsem se na krabičku až v okamžiku, kdy to spolkl :(..Je to průšvih? Dnes je to první dávka, takže dávku za 24hod. neprekroci, ale podle tabulky je pro něj maximální jednotlivá dávka 160mg a dostal o 40mg víc… :(

  • Citovat
  • Upravit
5889
29.2.24 18:44
@Anonymní píše:
Omylem jsem dala synovi (16kg) jednorázovou dávku Nurofenu (tabletku) 200mg 8o 8o..byla jsem přesvědčená že je to ta stovková, a koukla jsem se na krabičku až v okamžiku, kdy to spolkl :(..Je to průšvih? Dnes je to první dávka, takže dávku za 24hod. neprekroci, ale podle tabulky je pro něj maximální jednotlivá dávka 160mg a dostal o 40mg víc… :(

Takový průšvih to nebude. Teď mu žádné léky nedávej, ať se tělo srovná s vyšší dávkou. Nedala bych alespoň 6 hodin nic.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.2.24 18:51

@Fiveone díky. Nic dalšího mu dávat nebudu. Já si to spletla s těmi žvýkacími tobolkami, ty jsou 100mg..

  • Citovat
  • Upravit
Tajemnadama
29.2.24 18:52
@Anonymní píše:
Omylem jsem dala synovi (16kg) jednorázovou dávku Nurofenu (tabletku) 200mg 8o 8o..byla jsem přesvědčená že je to ta stovková, a koukla jsem se na krabičku až v okamžiku, kdy to spolkl :(..Je to průšvih? Dnes je to první dávka, takže dávku za 24hod. neprekroci, ale podle tabulky je pro něj maximální jednotlivá dávka 160mg a dostal o 40mg víc… :(

Tak zrovna u nurofenu bych radši zavolala na pohotovost. Ty tablety jsou pro 40kg+. Tvůj syn nemá ani polovinu. U paralenu předávkování nevadí, u tohohle bych teda byla obezretnejsi.

  • Citovat
  • Upravit
Tajemnadama
29.2.24 18:54
@Anonymní píše:
@Fiveone díky. Nic dalšího mu dávat nebudu. Já si to spletla s těmi žvýkacími tobolkami, ty jsou 100mg..

Vzdyt I ty 100mg žvýkací jsou až od 20kg :think:

  • Citovat
  • Upravit
5889
29.2.24 18:59
@Tajemnadama píše:
Tak zrovna u nurofenu bych radši zavolala na pohotovost. Ty tablety jsou pro 40kg+. Tvůj syn nemá ani polovinu. U paralenu předávkování nevadí, u tohohle bych teda byla obezretnejsi.

Nurofen 200 je od 6 let a 20kg.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5889
29.2.24 19:00
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42521
29.2.24 19:05
@Tajemnadama píše:
Tak zrovna u nurofenu bych radši zavolala na pohotovost. Ty tablety jsou pro 40kg+. Tvůj syn nemá ani polovinu. U paralenu předávkování nevadí, u tohohle bych teda byla obezretnejsi.

Naopak. Předávkování paralenem je průser.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.2.24 19:06
@Fiveone píše:
https://vitalpoint.cz/…-x-24-tablet

Ano přesně tenhle to je, od dvaceti kg

  • Citovat
  • Upravit
42521
29.2.24 19:08
@Anonymní píše:
Ano přesně tenhle to je, od dvaceti kg

Nic se nestane, jsou situace, kdy se dávají i dětem vyšší dávky. Klasická dávka je 5-10 mg/kg. Už mu nic nedávej..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.2.24 19:09
@Tajemnadama píše:
Vzdyt I ty 100mg žvýkací jsou až od 20kg :think:

To sice ano, ale píšou tam jednotlivou dávku pro dvacetikilove dítě 2 tabletky(200mg). Ale když dáš jednu, můžeš to dát i desetikilovému. Aspoň tak tomu rozumím.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
29.2.24 19:09

@Havlova děkuji moc

  • Citovat
  • Upravit
5889
29.2.24 19:19
@Havlova píše:
Nic se nestane, jsou situace, kdy se dávají i dětem vyšší dávky. Klasická dávka je 5-10 mg/kg. Už mu nic nedávej..

To je fakt. Několikrát jsem zažila, že jsem musela dát lék dříve, takže ve finále dávek bylo více. U syna jsem v pozoru už u 37 a od 37,5 se musí srážet.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek