Nutíte k jídlu?

1556
20.7.10 20:15

Nutíte k jídlu?

Ahoj holky,
můj 3 leťák mě poslední dobou začíná čím dál víc vytáčet ohledně jídla. Vždycky byl docela jedlík, jenže poslední dobou nemá na jídlo čas, tak ho musím pořád upomínat, aby najedl, nutit ho, strkat mu jídlo do pusy (např. nakrájím jablka a on nemá čas aby si vzal, když mu to strkám do pusy, tak sní 2 jablka na posezení).
Není nijak vyhublý, ale ani tlustý, má 18 kg a 110 cm.
Jediný o co si sám řekne, je mlíko, pije ráno a večer cca 3dcl. Jinak v podstatě přestal snídat, v obědu se nimrá ať jí cokoli (dřív aspon oblíbená jídla dojídal v pohodě, dneska sní 3 lžičky a už má dost a letí něco dělat), večeři taky nechce když se zeptám co bude jíst, svačit by taky nesvačil :nevim:
V podstatě kdybych mu jídlo nedávala až pod nos a neustále mu to nepřipomínala, ať si vezme, ať jí, tak by fakt snad nejedl :roll:
Ale už mě to nebaví pořád ho do jídla nutit, navíc mám doma 15 měsíční holčičku, která do všeho strká nos a smaozřejmě ještě hodně věcí z toho, co mu dávám, nesmí. Takže ještě hlídám aby mu to nevzala a tak, nemůžu to nechat nikde stát na nižším stolku apod.
Jak tomáte vy, nutíte děti, nabízíte nebo čekáte až přijde že má hlad???
Díky za odpovědi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22424
20.7.10 20:35

Já bych ho, pokud vyloženě nestrádá, nenutila. Až přijde hlad, sám přijde a řekne si o jídlo. Jak se říká u plného talíře, ještě nikdo hlady neumřel. Jen to pak chce důslednost, nesnědl si oběd tak nebude v jednu bonbon. Bude zase až svačina atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
20.7.10 20:38

Do jídla nenutím. Starší dcera má 4 roky, 106cm a sotva 16kg. Do jídla jí nenutím. Pokud nesní oběd (svačinu, večeři), tak jde od stolu hladová a pokud přijde za chvilku, že má hlad, dostane to samé (pokud to lze) nebo nic. Má ráda sladké, ale to má jen za odměnu a jedině pokud jí „normální“ jídla. Jediné, kdy ji tak trochu nutím, je snídaně - to „musí“ jogurt nebo Actimel. Mám vyzkoušené, že pokud něco z toho nesní, mívá pak problémy se zácpou. Ale to už celkem chápe a přesvědčit se nechá.

Nutím jen do pití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1826
20.7.10 20:38

asi bych nenutila ,,hlad je nejlepší kuchař,,…možná je to i tím teplem,že nemá takový apetit,náš malý dnes odmítal snídani…nechtěl ani chleba s marmoškou,ani bábovku,…takže když nechtěl nedostal nic,…až jsme jeli do obchodu tak dojedl snídaňový rohlík a ještě dva koláče,a to je jedlík,dnes na večeři měl 3 chleby 8-o !!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
20.7.10 20:44

já je do jídla taky moc nenutím, přijde mi to kontraproduktivní, akorát se zadělává na nějaký budoucí porblém s jídlem. když nesní oběd, je hlady (bez bonbonu, samozřejmě:)) a další jídlo je obvyklá svačina v obvyklou dobu. na starší většinou zafunguje psychický nátlak (když nesníš trochu těch brambor nedostaneš bonon…).

do pití taky nutím, to musím, jinak by byly schopné nepít celé dny :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8078
20.7.10 20:45

Já osobně,jsem do jídla nikdy nenutila:-)narozdíl od pití.a taky bych kladla důraz,na tu důslednost.žádný oběd,žádná sladkost…atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15077
20.7.10 20:51

Míšo :mavam: já mám s Helenkou totéž… nastrkat až pod nos a nejlépe nakrmit, jinak je to děsná otrava a ztráta času… jo, takhle masíčko, tím se láduje sama, ale jak je něco jiného, už to madam obtěžuje… :zed: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
20.7.10 21:03

Nenutím ani jednoho. Jsou dny, kdy jedí a dny, kdy nejedí. Pokud nechtějí jíst, nedostávají žádný sladkosti, jídlo je ve stanovených časech, takže např. když nejedí oběd, další jídlo bude ve 3 sváča a do té doby se můžou uotravovat, ale nic nedostanou… Na krmení nemám čas ani náladu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28796
20.7.10 21:07

Taky do jídla nenutím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4120
20.7.10 21:09

U nás se hned na začátku zavedlo pravidlo „u plného talíře ještě nikdo hlady neumřel“ a zatím se to vyplácí :palec:
Vedeme to stejně jako Lasicka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15077
20.7.10 21:16

No jo, holky, já bych to tak taky ráda vedla… jenomže pak dojde k situaci, že Helenka sní ráno chleba s medem, v poledne pár brambor a večer třeba jogurt… což je samozřejmě dost, hlad mít nebude, ale kde je třeba ovoce a zelenina? Prostě mám pocit, že když nebudu aspoň trošku nutit, nedostanu do ní to, co by bylo potřeba… rozumíte, jak to myslím? Jak tohle řešíte Vy, co nenutíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28796
20.7.10 21:32
BohunkaP píše:
No jo, holky, já bych to tak taky ráda vedla… jenomže pak dojde k situaci, že Helenka sní ráno chleba s medem, v poledne pár brambor a večer třeba jogurt… což je samozřejmě dost, hlad mít nebude, ale kde je třeba ovoce a zelenina? Prostě mám pocit, že když nebudu aspoň trošku nutit, nedostanu do ní to, co by bylo potřeba… rozumíte, jak to myslím? Jak tohle řešíte Vy, co nenutíte?

Co se týče konzumace čerstvého syrového ovoce a zeleniny, to je problém našeho staršího. Prakticky od začátku přikrmování. Dřív mu nevadila aspoň zelenina v polévce, teď už nechce ani to :cert:
Občas si dá banán nebo jablko, jinak nechce nic :mrgreen: Někdy teda jahody,třešně, rybíz nebo meruňky se zahrádky u babiček. Ale letos je dost neúrodný rok a takové „mlsání“ bude záležitostí pár týdnů.

Nepomáhá ani, když vidí mladší sestřičku, která jí rajčata, okurky, papriky, ředkvičky, v polévce hrášek, kukuřici a fazolky :-)A hlavně maso. Prostě všechno. Malou jsem to nijak výhradně neučila, přikrmovala jsem je od začátku oba stejným stylem, jen svým tempem.
Malá naopak sladkosti a buchty jen ochutná, nechce to. Bábovku nebo chleba s medem, marmeládou, do ní nedostanu :palec:

Recept na to, aby dítě, které nechce jíst zeleninu, zeleninu jedlo, nemám. Když nutím, je to ještě horší a nesní ani to, co by normálně snědl :mrgreen:
Snad jen to, že trávíme hodně času venku, nechce se mi domů pro svačinu, beru ji s sebou, první dávám ovoce, potom případně něco jiného :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15077
20.7.10 21:44

No jo, Jani, to máš pravdu, že některé děti ovoce a zeleninu nemusejí… jenomže můj problém je v tom, že ta naše to jí, a ráda - jenom na to někdy nemá čas, jindy chce prosadit svůj názor apod… Ale když ji krmím nebo pořád dokola připomínám nebo prostě nedovolím vstát od stolu, tak sešupe a ještě se olizuje… :zed: Proto nutím… i když moudré knihy říkají, že se nemá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3870
20.7.10 21:56

Ahoj, tak moje roční dcerka teď tomu jídlu taky moc nedá, ale asi to bude tím teplem. Takže do jídla nenutím, včera jsem jí nechala přes den „vyhladovět“, navečír zblajzla přesnídávku a k večeři plnou misku kaše. Dneska k obědu plný talíř zeleninové polévky, po odpoledním spánku dostala jen malou přesnídávku a asi tušila, že jí zase „potrápím hlady“, tak u babičky na zahradě sbírala spadaná jablíčka a ty papkala jedna radost, ikdyž byla kyselá jako šťovík. A k večeři zase plný talíř polévky. A na nějaký mlsky a mňamky si může nechat zajít chuť a nakázala jsem to i nejbližším, že jí dávat nesmí. Chudák, ale jinak to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19747
20.7.10 22:05

Nenutím, i když mám někdy „sto chutí“. Adélka není jedlík od mala, čekám, že se to s přibývajícím věkem nějak srovná… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama