Nutrilon nebo vigantol - problém?

21
18.5.21 10:10

Nutrilon nebo vigantol - problém?

Ahoj holky,

Píšu sem protože mi vždy poradíte. Mám první miminko, chlapečka 18 denního, bohužel po těžkém porodu a zákroku pak nekojím, davame UM Nutrilon. Prcek po něm měl prdíky a tak jsme začali dávat Espumisan a trochu se to zlepšilo, ale pořád žádná hitparáda. V neděli jsme začala dávat vigantol od doktorky a to co následovalo byl očistec. Malej prokřičel 4 hodiny večer a v noci skoro nespí, nekřičí, ale pořád se vrtí, dívá se a kňourá.. Myslíte, že to může být vigantolem? Nebo i problém s nutrilonem? Přemýšlím jestli nezměnit na Hipp.. Po tom nutrilonu i špatné kadí.. Až na 2 poslední dny se bez teploměru nevykadil.. Už jsem zoufalá.. Od porodu se peru s tím, že jsem špatná matka.. Je mi neustále špatně a brečím.. Tím spíš když měl včera ten hysterický zachvat, kdy byl rudý a jen řval.. To jsem plakala s ním.. Díky za každou radu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9753
18.5.21 10:14

Tak vigantol chvíli nedavej a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
18.5.21 10:21

Hlavně klid a rozhodne si neříkej, ze jsi špatná matka! :kytka: Máš úplně čerstvý miminko a teprve si na sebe zvykáte :andel:
Vigantol bych vysadila jako první a teprve jestli to nepomůže, tak změnit um… Ja třeba měla s vigantolem u prvního dítěte špatnou zkušenost, taky hodně trpěla na bolesti a rvala třeba hodinu v kuse. Mladšímu jsem ho vůbec nedavala, místo nej jsem koupila Baby D a tyhle záchvaty se u nej nekonaly… vliv na to muže mít spoustu věci, ale když ho vysadíš a zlepší se to, budeš mít jasno ;) Některé děti na to proste trpí víc než jiné no :(
Přeju hodně sil a neboj, zvladnes to! Tohle počáteční náročné období hrozně rychle uteče :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
18.5.21 10:32

@Esin Ahoj měla jsem podobný problém, akorát by mě vůbec nenapadlo, že by to mohlo být po Vigantolu třeba 8o, taky jsme dokrmovali prcka Nutrilonem, jinak taky dáváme Espumisan ten vůbec nezabíral…Mimčo se až tak po 3 týdnech hodilo do klidu, že přestal tak plakat, taky jsem probrečela. Jinak, že se nevykadí je v pořádku, doktorka nám říkala, že to může trvat i týden…pak uvidíš tu nálož :D Zbytečně mu do zadečku nic nedávej. Jinak kojit nemůžeš?, myslím tím že by ses časem rozkojila časem, nevím teda o jaký zákrok šlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
18.5.21 10:34

@Esin dej jiný vit D, např baby d atd.. Vigantol je srajda, tohle mi udělal u 2 děti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
18.5.21 10:38

Nam tohle udelal vitamin D od Terezie - dostala ho poprvy a naposled, pak jsme presli na bio gaiu a asi od 5.mesice na vigantol, kdy uz vse v pohode (jak se vic hybe). Zkuste vysadit vigantol a dat jiny decko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
18.5.21 10:38

@martina.se A do kdy by se měl vitamín D dávat miminku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
18.5.21 10:42
@Mayaa007 píše:

Upřímně netuším? Do roka? Jinak vesměs od 6 týdnu se dává

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9753
18.5.21 10:49
@Mayaa007 píše:

Mě říkala doktorka, že v zimnich měsících můžu dát i 3 letymu. Pravidelně jsem dávala tak do 2 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
18.5.21 10:54

No teď mi přijde, že to snad lepší ani nikdy nebude… :(

Došlo u mě k inverzi dělohy, celá ze mě vypadla při porodu, museli mi ji tam operativně dát zpět a já byla na JIP. Do toho jsem dostala litr a půl krve a litr plazmy.. Kojit jsem zkusila, ale po hodině snad 4ml..a doma mléko zmizelo úplně a já to obrečela.. Měla jsem i konzultaci s laktační poradkyní..
Tak jsem vigantol dnes ráno nedala a uvidíme odpoledne a večer..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
18.5.21 11:18

Dle mě je největší hnus Nutrilon. Ani jedno ze třech děti ho nesnášelo. Blinkani, prdiky, zácpa.. před 10 lety jsem měla Subar Nutradefense, ted Premium, teď Kendamil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
18.5.21 16:01

@martina.se a za jak dlouho se prosím tě po vysazení zlepšilo bolení bříška? Dnes jsem nedala, ale moc zlepšení nevidím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
18.5.21 16:20

Moje dcera byla na vigantolu asi 4 dny, déle jsem to nevydržela. To bylo fakt něco příšerného. Řev, kvílení, nechuť k jídlu i do života. Prostě 4 dny muka. Začala jsem dávat Biogaiu D a je klídek, jenom je teda drahá, stojí asi 600. Doktorka mi říkala, že místo uvedených 5 kapek mám dávat spíše 7. Tak uvidíš, když přestaneš vigantol dávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
18.5.21 16:21

@Mayaa007 Do jednoho roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
18.5.21 16:22

@Esin U nás se to zlepšilo úplně asi za dva dny, co začala mít tu biogaiu