Mantinel do postýlky - po celém obvodu nebo jen z poloviny?

68
17.5.21 21:46

Mantinel do postýlky - po celém obvodu nebo jen z poloviny?

Dobrý den, jaký mantinel do postýlky byste zvolili? Všímám si, že teď hodně frčí třeba takový ten copánkový mantinel… a dát ho po všech stranách postýlky? Spousta maminek ho dává jen z čela a jedné dlouhé strany strany (půlka postýlky) a druhou stranu mají už bez - to mi přijde, že ten nantinel ztrácí smysl trochu…
děkuji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24615
17.5.21 21:50

Tak funkční je prostě tenký mantinel okolo celé postýlky.
Efektní je pro pidi ležící nehýbací miminko copánkový jen někde :lol: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
17.5.21 21:53

My to máme do L, jsk píšete. Jedna strana postýlky je stahovací, takže u miminek než se uměly pretocit jsem ji měla staženou a postylku přirazenou ke své. Větší zase chtěli vidět, ze jsem vedle, držet za ruku…ale kazdemu to vyhovuje jinak asi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
17.5.21 21:54

Žádný, zvyšuje riziko SIDS. Dítě má spát v prázdné postýlce a na zádech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1333
17.5.21 21:57

Já mám postýlku hned vedle naší velké postele a mantinel mám jen z té dlouhé strany, která je do pokoje. Po té dlouhé straně u naší postele ne, abych viděla z postele na miminko a později, aby vidělo i ono na nás. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
17.5.21 21:58

Já měla jen po te dlouhé straně postýlky směrem ke zdi, druhou bocnici sem měla sundanou a postýlku prirazenou ke své posteli, ale od te zdi sem měla mantinel spis aby to trochu izolovalo teplo, slo od te zdi celkem chladno. Jinak pro novorozence mantinel nemá smysl, spis až dyl, když v te postýlce cestuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
17.5.21 22:44

Já jsem nejdřív měla mantinel jen v jedné části postýlky, ale jakmile se dcera začala přetáčet, musela jsem ho dát po celé délce postýlky. Bez mantinelu se při přetočení na břicho vždycky tak strašně praštila do hlavy o šprušle, že to jinak ani nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
17.5.21 22:48
@KacaStar píše: Žádný, zvyšuje riziko SIDS. Dítě má spát v prázdné postýlce a na zádech.

To platí pro novorozence. Pro starší dítě cestující po posteli mantinel smysl má, viz můj příspěvek výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11554
17.5.21 23:30

U mantinelu je dulezita i vyska, vetsi dite proste zvedne hlavu a klepne se.
Navic copankovy si neumim predstavit, jak dlouho schne po vyprani.
Ale nemela jsem ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1602
17.5.21 23:31

Já měla polštářky jenom v okolí hlavy - aby se nepomlátil. Teď do větší jsem mu koupila copánkový mantinel, který bude mít kolem celé postele.
Ono pro ty úplné mimina to nemá moc opodstatnění, protože se stejně nikde nehýbou a blbě se na ně přes to dívá - aneb když se člověk vzbudí v panickém záchvatu a chce vidět, kde má dítě :D Později se vyplatí prakticky jakýkoliv mantinel, záleží jak moc bude dítě cestovat. Pokud to bude divoch, tak bych mu koupila nějaký delší, ale obyčejně stačí vypolstrovat oblast kolem hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7522
17.5.21 23:46

Dokud dite nezacne cestovat k bocnicim a po postylce, neni asi potreba. Pak je fajn kolem cele postylky. Za me nejlepsi obyc lehce vypolstrovany. Ty polstarkove, copankove,… mi prijde zaberou silenyho mista v postylce. Ve vetsi posteli s bocnicema pak je treba copankovy fajn, nevim, nemam zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6622
18.5.21 06:47
@annali píše:
To platí pro novorozence. Pro starší dítě cestující po posteli mantinel smysl má, viz můj příspěvek výše.

Riziko SIDS je až do dvou let dítěte. Tak jakypak pro novorozence. Mně se dcera v osmi měsících na mantinelu malém obesila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2468
18.5.21 06:51

Tenky mantinel kolem cele postylky..od urciteho veku je to hlavne zabrana, aby nepadaly dudlikkkkky ven z postele :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7522
18.5.21 07:04
@mackA159 píše:
Riziko SIDS je až do dvou let dítěte. Tak jakypak pro novorozence. Mně se dcera v osmi měsících na mantinelu malém obesila.

Ty jo, jaky jsi mela? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4627
18.5.21 07:05
@mackA159 píše:

SIDS je náhlé úmrtí kojence bez vysvětlitelné příčiny. Nemá souvislost s mechanickým zadušením/oběšením za mantinel - tam, kde je zjevná příčina, nejde o SIDS.

(mně si syn v jedenácti měsících rozsekl hlavu o jediný nezamantinelovaný kus postranice, takže riziko je asi na každém)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat