Pomůže nutriton při ublinkávání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie1977
Ukecaná baba ;) 2245 příspěvků 17.11.06 17:32
NUTRITON

ahoj holky!!!

potřebovalabych poradit.mám 8týdenní miminko které mi v šesti týdnech začalo dost blinkat a tím pádem přestalo přibývat na váze dr.mi doporučila Nutriton ten jsem koupila a začala podávat,ale není 100%účinný i po podání blinká už jsem z toho zoufalá a nevím jak dál.
možná,že mu ho dávám špatně dávám mu ho vždy co druhé kojení před tím než kojit začnu injekční stříkačkou,nutriton nechám rozpustit ve 20ml mateřského mléka.dávám celou dávku najednou.

prosím napište mi Vaše zkušenosti.díky lucie

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.06 17:59

ahoj, klidně ji dávej víc, já dávala každý kojení a dělala to hustý skoro jako kašišku a dávala mezi kojením, chvíli kojila, dala nutriton a dál kojila. Ono to časem přejde samo, neboj!
Držím palečky!!!

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.06 18:00

Popilio

vveverka
Kecalka 327 příspěvků 17.11.06 18:03

Ahoj Luci, můj Míša zvracel také a jestli tě to nějak uklidní není z toho doteď úplně venku. V době kojení jsem to řešila tak, že jsem stále své mlíčko odstříkávala a dostával mlíčko v lahvičce namíchané s nutritonem,takové kašovité. Ale i přes to dokázal blinkat. Naštěstí přibýval na váze. Mlíčko ode mne měl do jeho ukončeného 4.měsíce. Jinak jsem mu pak začala dávat nutrilon také míchaný s nutritonem, tam se dá upravit totiž hustota mlíčka, což tak dobře nejde se spec.protiblinkacím AR od firmy nutricia. No shrnu to, nám to také nezabíralo 100%. Dokonce když už byl s čajíkama kvůli příkrmům, tak i čajík měl zahušťovaný nutritonem a pil skoro želé, aby to v něm drželo. Hlavně, hlídej dehydrataci a držím palečky, ať se v tom neplácáte moc dlouho. věrka

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 17.11.06 18:19

Ahoj

mě blil Michal nutriton v jakémkoli množství, takže jsem ho po týdnu přestala dávat… prostě tam byla vidět ještě i ta krupička z nutritonu v tom blinkání..... naštěstí přibíral (teda ne nijak závratně - faldík nikdy neměl a patřil k těm vyhublejším miminkům… ale byl spokojenej neplakal a dr. řešila hlavně to, že vůbec přibírá, ne to kolik přibírá…

Reflux ho přešel v 1 roce a 3 měsících… takže jsem převlíkala hodně hodně dlouho:o(

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 17.11.06 18:46

Taky se hlásím do klubu blinkacích a taky ukrutně prdíkovacích… Přešlo nás to skoro v roce, nepomohlo nic… Takže vytrvat! Úbytky na váze jsme naštěstí neměli. Zkus možná zavolat na laktační ligu. Nestlačujete třeba bříško při chování? Spí s hlavou výš než nohama? Radili nám, že se s takovýma dětma má zacházet, jako by byli od kyčlí po krk v krunýři - žádné mačkání ani ohýbání. Jak říkám, nás nespasil ani ten nutriton…

vladkaaa
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 17.11.06 20:05

Malá měla taky reflux, přibírala, ale blindila děsně. Ze lžičky to nechtěla, po týdnu bojů jsem jí to začala dávat z flašky rozmíchané s troškou fenyklovýho čaje (25ml před kojením). Měla jsem strach aby se mi neodstavila, takže na začátku opatrně, ale ona to vypila a vrhla se na kojení. Tak to bylo několik měsíců, přestala blindit až když začala lézt. Ale tohle neber jako návod tu flašku. Já už prostě nevěděla jak jinak to do ní dostat. Asi to trochu zabralo, ale žádná sláva, o praní a převlékání bych mohla vyprávět :)

terik
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 17.11.06 21:57
Terik

Ahoj, mame stejny problem u obou deti.
Sice po Nutritonu ani jedna blinkat neprestala, ale bylo to o neco lepsi. Neprevlekala jsem potom kazde pul hodiny, ale jen trikrat denne.

Rekla bych, ze pro tebe ted bude hlavni ukazatel to, jestli ted konecne pribirate, nez blinkani. Alespon u nas to tak bylo.

U prvni dcery to samo preslo v deseti mesicich. U druhe zatim bojujeme..

Terik

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.06 10:19

děkuji moc za vaše rady a zkušenosti,včera jsem přestala nutriton dávat a malý blinkal jenom 2× :) tak snad bude líp

Lusie
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 20.03.07 21:44

Já právě nad Nutritonem uvažuju, myslíte - že je lepší než mlíka AR nebo ne? My zatím dáváme napůl klasika Nutrilon a právě Nutrilon AR - ale uvažuju nad přechodem na jiné mlíčko a do něj bych právě míchala nutriton - podotýkám, že malá ublinkává docela málo… po AR mlíku skoro vůbec - po klasickým víc.

pavluša
Echt Kelišová 9534 příspěvků 30.04.07 15:45

ahojky my zkoušeli Nutriton také a nic moc nám nepomohl. Hlavně problém ho do malé dostat. Někdy se pustit prsa chtěla a někdy ne. Ted jsme ho vy:,–(ili protože opravdu žídné výrazné zlepšení neproběhlo. a malá zatím v pohodě přibírá, tak to neřeším.Hold zbyde víc práce na mamině když musí dítko častěji převlékat…a to ještě používím klasické bavlněné pleny :lol:

pavluša
Echt Kelišová 9534 příspěvků 30.04.07 15:45

ahojky my zkoušeli Nutriton také a nic moc nám nepomohl. Hlavně problém ho do malé dostat. Někdy se pustit prsa chtěla a někdy ne. Ted jsme ho vy:,–(ili protože opravdu žídné výrazné zlepšení neproběhlo. a malá zatím v pohodě přibírá, tak to neřeším.Hold zbyde víc práce na mamině když musí dítko častěji převlékat…a to ještě používím klasické bavlněné pleny :lol:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.07 09:46
Nutriton

Zdravíme všechny blinkající miminka, zvlášť ty, které si „hlídají váhu“, a tak dělají obrovskou radost maminkám každým gramem :) Patříme do této kategorie miminek (Jáchym, 5 týd). Nabízím otevřené balení Nutritonu - za poštovné + nějakou korunku. Určitě ho celé nespotřebujeme! Je to „koňské“ balení :D mammutik@centrum.cz

Matessa
Kelišová 5229 příspěvků 21.06.07 08:54

Ahojky,

tak my od 6.tydne podavame Nutriton pri kazdem kojeni. Rozmichavam ho podle navodu v prevarene vode a podavame lzickou. Delame to hodne huste (takove huste zele) a dost nam to pomohlo. My meli trosku jiny problem-Nellince se obsah zaludku zacal vracet, ale neslo to ani ven ani dovnitr a ona se tim davila a silene u toho rvala-treba 2 hodiny vkuse :cry: 8O Diky Nutritonu je vsechno v poradku, jen semtam ublinkne, ale na vaze pribira pekne.

zittka
Povídálka 46 příspěvků 24.10.07 08:38
ahoj maminy

taky máme problém s ublinkáváním a ani nutriton to nespravil, i když se to o hodně zlepšilo. dávala jsem ho lžičkou v průběhu kojení i stříkačkou do koutku v průběhu kojení,ale malá ho odmítala a pak mi plakala u kojení. tak jsem jí nutriton přestala dávat. problém s přibýváním zatím není, ve čtvrtek jsme vážily 5,1kg. hlavně,že je spokojená,tak převlíkáme… ono to jednou přejde.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >